Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με Desktop PC/ motherboard


den_exw_gafer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θέλω να σετάρω ένα pc που θα έχει πάνω ένα internal floppy drive, internal zip drive, και να βάλω ίσως με usb μία θύρα για να διαβάζει cf κάρτες. Έχω τα πάντα επεξεργαστή, Ram, zip & floppy drive, graphic & sound card εκτός από το cf reader. Aυτό που δε ξέρω και θέλω τα φώτα σας, είναι τι μητρική να ψάξω??

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις, να σου δώσω και κάτι άδεια δισκάκια που έχω

 

 

nf0300_ancientdisk.gif

 

 

 ;D ;D ;D

 

 

Υ.Γ. Για πες ποιον επεξεργαστή έχεις, και τι ram/ κάρτες έχεις επίσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε ξέρουμε τι είναι αλλά είναι ΕΝΤΕΛΩΣ  μα ΕΝΤΕΛΩΣ ξεπερασμένο πράγμα... όπως και το φλόπυ εξάλλου, τώρα αν έχεις συρτάρια γεμάτα από δαύτα και θες να τα διαβάσεις, πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Επεξεργαστής είναι διπύρινος intel δε θυμάμαι στα πόσα, οι ram είναι ddr2 στα 1000 κάτι.

 

Η παλιά μητρική που έχει χαλάσει ήταν η GIGABYTE GA-P35-DS3 όπου είχα μόνο το zip drive πάνω.

 

Τώρα αν και είναι άσχετο τα θέλω για να το χρησιμοποιώ για τα σάμπλερ, για back up και άλλα. Δυστυχώς αυτά είναι τα format που χρησιμοποιούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάζιμάζιταλαιπώρια  ;D βάστα τούρκο να φορτώσω  ;D ;D ;D Καλό κουράγιο

 

 

 

http://www.mgmanager.gr/asrock_g1mgs_r20_socket_775_ddr2_sata_ii_usb_20_intel_gma_100_vga_matx/el/pid/12870/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Αν υπάρχει και καμιά άλλη ιδέα ευχαρίστως να ακούσω. πλάκα - πλάκα οι δισκέτες ίσως με ενδιαφέρουν αν το εννοούσες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου