Προς το περιεχόμενο

Mr.Crowley solo παλι :P


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry που ανοιγω αλλο topic...παλι ο ηχος δε μου ακουγεται και πολυ σοι:P ποτε δε καταφερα ν αφτιαξω εναν ηχο της προκοπης - τεσπα..ακουστε κ αυτο που ειναι mp3 να μου πειτε τη γνωμη σας - λιγο διαφορετικο απο το προηγουμενο...

 

thanx

 

http://www.box.net/shared/xv3lc17871

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ στην αρχή το πας καλά, με τα tapping (κάπου εκεί στο 1/5 του κομματιού) χάνεις την αίσθηση του σόλου. Μετά κάπου το βρίσκεις, κάπου το χάνεις. Εντάξει, τα γκάζια και το feeling τα έχεις. Αλλά το σόλο το έχεις στο περίπου. Θα σου πρότεινα να βγάλεις το original solo πρώτα ΚΑΛΑ (δηλαδή νότες και χρονισμός) και μετά να αρχίσεις να αυτοσχεδιάζεις πάνω του.

O ήχος λίιιγο καλύτερος αλλά πάλι πάσχει...

Φιλικά πάντα, έτσι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχος παλι δεν ηταν καλος για να φανουν λεπτομεριες.Δεν ακουγεσαι καθαρος σε αυτα που παιζεις.Στο 00:10 περιπου το χανεις και δεν πατας καλα.Σαν γενικη ιδεα φαινεται οτι το εχεις και παλι αλλα κατι δεν παει καλα οταν πας να γεμισεις τα μετρα με δικα σου πραγματα.Ισως πρεπει να δουλεψεις περισσοτερο τις φρασεις σου ειδικα αυτες που δεν ειναι σταθερες αξιες ετσι ωστε να καθονται καλυτερα στα μετρα και στην γενικη ροη του σολου.

Σου βαζω για παραδειγμα το βιντεο του Michael Angelo Batio ο οποιος γενικα χωνει πραμα στο συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

::) ::) ::)

Γιατί ρε Ντίμη...; Γιατί αγόρι μου;;; Τόσοι και τόσοι έχουν παίξει τα σόλο του Randy. Αυτόν βρήκες;;;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o michael angelo  πρεπει να εχει ογκο στον εγκεφαλο,απλα δεν του το λενε για να μη στεναχωρηθει..ειναι απο τα μεγαλυτερα μογγολα.ναι οκ ειναι πολυ γρηγορος (χ*στηκαμε που κλαναμε κατα τη δικια μου αποψη..) αλλα ο τυπος παιζει 6 λεπτα σολο..ΔΕ ΒΑΡΙΕΤΑΙ???? ::) ::) ::) ::)

 

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετα δειτε αυτον,τον κιθαριστα του rob rock με τα ατροφικα χερια πως παιζει και ελατε να παιταξουμε τις κιθαρες μας....http://www.youtube.com/watch?v=qIfj0XkmmV4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Άλλο ένα θρεντ που θέλει καθάρισμα)

Όχι και στην πυρά ρε Ντίμη. Απλώς να μην επαναληφθεί  :D :D ;D ;D ;) ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου