Προς το περιεχόμενο

guitar rig 3 as astandalone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρώτα πρώτα χαλάρωσε...

 

δεν έχω να κρύψω κάτι, αν κάποιος θέλει να του πω τι σύστημα έχω δεν έχει παρά να με ρωτήσει, και  κανείς δεν ρώτησε

 

τι σημασία έχει τι ΑΛΛΑ εφέ έχω; εδώ ρωτώ ΜΟΝΟ για το GR3 και πώς μπορεί να δέσει με κιθάρα, ενισχυτή κιθάρας, και στέρεο, αλλά χωρίς ενεργά ηχεία, ήμουν απόλυτα σαφής πιστεύω

 

τι σημασία έχει τι ενισχυτή έχω; δεν φτάνει που λέω ότι ο ενισχυτής μου έχει send/return? η ερώτησή μου εδώ έχει να κάνει με συνδεσμολογία, όχι με τόνους και χροιές...

 

σε κάθε περίπτωση έχω έναν Marshall 5150, δεν είναι κρατικό μυστικό, αλλά αν είχα κάποιον fender με send/return, θα άλλαζε κάτι;

 

κάρτες των 100+ ευρώ απορρίπτονται, έγραψα πως είμαι 100% χομπίστας και ψάχνω οικονομικές λύσεις, θέλω απλά να δω τι έχει να προσφέρει το εργαλείο, εξερευνητικά, δεν στήνω στούντιο

 

τη χρησιμότητα του DI την ξέρω, γι' αυτό και ρώτησα για ένα τέτοιο μαραφέτι που βρήκα, το UCA202

 

επίσης ποτέ δεν έθεσα κανένα ζήτημα μικρού-μεγάλου καρφιού, αυτό έλειπε...

 

η λύση του πρόεδρα φαίνεται να με καλύπτει, εφόσον απενεργοποιήσω την προσομοίωση καμπίνας μάλλον θα μπορώ να οδηγήσω με την έξοδο της κάρτας μπέρυ τον τελικό μου ενισχυτή κιθάρας, επιπλέον με έξοδο ακουστικών κάρτας ήχου αυτή τη στιγμή οδηγώ τον Hifi ενισχυτή μου, άρα μάλλον κι αυτό το σενάριο παίζει αφού φυσικά ενεργοποιήσω και την προσομοίωση καμπίνας

 

γράφω "μάλλον" γιατί συγκεκριμένες απαντήσεις σ' αυτά δεν έχω πάρει, πάρα πολλοί έχουν διαβάσει την ερώτηση, 2-3 έχουν απαντήσει, κι απ' αυτούς μόνο ένας μου έδωσε λύση μέσα στα πλαίσια που έθεσα, δεν πειράζει, αυτό συμβαίνει συχνά στα φόρα, θα πάρω τις  απαντήσεις στην πράξη, μπορεί να ακούσετε κάνα μπάμ από τα πατήσια    8)

 

η εμυ-0202 φαίνεται καλή περίπτωση αν και είναι στο όριο του προϋπολογισμού μου, θα δω πώς θα πάει το χαρτί μου στο χρηματιστήριο...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε άνθρωπε τι σε έπιασε; Ποιος να χαλαρώσει;  ;D

 

1) Εσύ έχεις το πρόβλημα, εσύ μας λες τι θες και τι έχεις. Δε θα κάνουμε τον μάντη κάλχα να δούμε τι έχεις και τι δεν έχεις για να σου προτείνουμε το καταλληλότερο

 

2) Φυσικά και παίζουν ρόλο τα εφέ που έχεις. Αν έλεγες από την αρχή ότι έχεις το vamp δε θα σου έλεγα να πάρεις το pod2. Επίσης υπάρχουν εφέ που χρησιμοποιούνται και ως di οπότε θα μπορούσες να το αποφύγεις.

 

3) To ότι ο ενισχυτής σου έχει send return δε λέει τίποτα απολύτως. Υπάρχουν πχ ενισχυτές που έχουν επιλογή για cd input, οπότε και θα μπορούσες να χρησιμοποιούσες αυτήν την είσοδο σε συνδυασμό με το behringher που βγάζει έξοδο σε ακουστικά. Να η συνδεσμολογία που λες

Το κατάλαβες τώρα γιατί παίζει ρόλο να πεις τι ενισχυτή έχεις;

 

Με το Behringher απλώς δε θα μπορείς να συνδέσεις τον ενισχυτή σου. Αυτό όμως δεν ήθελες στην αρχή;

 

 

Πολύ απλά λύση σε αυτό που θες και με το όριο στο Budget που έθεσες δεν παίζει και γιαυτό και δεν έχεις κάποια λύση ως τώρα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Εσύ έχεις το πρόβλημα, εσύ μας λες τι θες και τι έχεις. Δε θα κάνουμε τον μάντη κάλχα να δούμε τι έχεις και τι δεν έχεις για να σου προτείνουμε το καταλληλότερο

 

μάλλον εγώ θα έπρεπε να κάνω το μάντη για να μαντέψω τι πληροφορία ίσως είναι απαραίτητη και να τη δώσω ευθύς εξαρχής

 

...αφού αντί να με ρωτήσεις πολύ απλά "τι ενισχυτή έχεις;", μου είπες "δεν βοηθάς καθόλου, δεν μας είπες κλπ.", λες και κάποιος με ρώτησε κι εγώ αρνήθηκα να απαντήσω

 

1)Με το Behringher απλώς δε θα μπορείς να συνδέσεις τον ενισχυτή σου. Αυτό όμως δεν ήθελες στην αρχή;

 

επαναλαμβάνω, ΠΙΣΤΕΥΩ πως αν απενεργοποιήσω την προσομοίωση καμπίνας, θα μπορώ να συνδέσω την έξοδο στο Line-in, αφού πλέον ο ενισχυτής μου συν η καμπίνα του θα είναι σαν ενεργό ηχείο, από ηλεκτρονική σκοπιά, δηλαδή τελική ενίσχυση συν ηχείο

 

η κάρτα 0202 φαίνεται πολύ καλή λύση, και τη βρίσκω 103Ε στο ελάντα

 

ευχαριστώ όσους απάντησαν    :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον εγώ θα έπρεπε να κάνω το μάντη για να μαντέψω τι πληροφορία ίσως είναι απαραίτητη και να τη δώσω ευθύς εξαρχής

 

...αφού αντί να με ρωτήσεις πολύ απλά "τι ενισχυτή έχεις;", μου είπες "δεν βοηθάς καθόλου, δεν μας είπες κλπ.", λες και κάποιος με ρώτησε κι εγώ αρνήθηκα να απαντήσω

 

Τες πα δε θα βγει άκρη εδώ, οπότε το αφήνω στην άκρη........

 

επαναλαμβάνω, ΠΙΣΤΕΥΩ πως αν απενεργοποιήσω την προσομοίωση καμπίνας, θα μπορώ να συνδέσω την έξοδο στο Line-in, αφού πλέον ο ενισχυτής μου συν η καμπίνα του θα είναι σαν ενεργό ηχείο, από ηλεκτρονική σκοπιά, δηλαδή τελική ενίσχυση συν ηχείο

 

και στο ξαναλέω, λάθος πιστεύεις.Δεν έχει καμία σχέση το line in με το send fx, αλλά και με το phone out με αυτό.

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει, δεκτόν

 

ίσως κάποιος άλλος έχει άλλη άποψη ή κάτι άλλο να προτείνει

 

πάντως στο εγχειρίδιο της 0202, είναι σαφές πως η έξοδος ακουστικών μπορεί να πάει στο AUX ενός ενισχυτή HiFi, έχοντας φυσικά ενεργοποιημένη την προσομοίωση καμπίνας, άρα υπάρχει πάντα αυτή η λύση τόσο για την 0202 όσο και για το μπέρυ, κι ας μείνει ο μάρσαλ εκτός αλυσίδας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι άλλο ο hifi ενισχυτής και άλλος αυτός της κιθάρας, εκτός και αν στο πρώτο σου ποστ όταν έγραψες ενισχυτής, το έθετες γενικά και όχι ειδικότερα για την κιθάρα.

 

Δες αυτό εδώ http://www.ikmultimedia.com/stealthplug/features/

παρόμοιο με το behringher αλλά με καλύτερη ποιότητα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το μπλιμπλικι το ξέρω, αλλά αν είναι να δώσω 80+Ε για δαύτο, δίνω 103 για το πολύ πλουσιώτερο ΕΜU0202, και κοτσάρω κι αυτό εδώ το καζούκι

http://www.thomann.de/gr/the_box_ra10.htm από θωμά, γύρω στα 150 ευρωπαϊκά...

 

 

 

 

 

 

εσένα  yes_man, μάλλον για δεδηλωμένο τσάτσο των αμερικάνων σε κόβω με τέτοιο όνομα...

 

γουστάρεις μίκυ μάους και μπρίτνι σπίαρς, ε;;; 

 

και να βάζεις τόνους όταν γράφεις για τόνους!!!  >:(

 

(δε χαλάω χατήρι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου