Προς το περιεχόμενο

προβλημα με μποτα!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα εχω ενα προβλημα εχω τα ηλεκτρονικα ντραμς millenium HD-100 (http://www.thomann.de/gr/millenium_hd100_edrum_set.htm) με καλο πεταλι pearl αλλα οταν βαραω μια μποτια στο σημειο που κοπαναει ο κοπανος μου βαραει 2-3 μποτιες μαζι μηπως εχετε να μου προτεινετε κατι ωστε να μειωσω την ελαστικοτητα του σημειου που προανεφερα γιατι ετσι πιστευω οτι θα λυθει το προβλημα ή εαν εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη λυση. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99% δεν είναι πρόβλημα ελαστικότητας. Κοίταξε ρύθμιση από τον εγκέφαλο, για ευαισθησία ή cross talk, στα trigger pad τέλος πάντων.

Στη yamaha που έχω, το έχω πειράξει επίτηδες μόνος μου στο snare για πιο εύκολο roll. Δυστυχώς δεν έχω μπροστά μου το manual ή το module να σου πω κι ας είναι διαφορετικές μάρκες μεταξύ τους. Λίγο πολύ όλα μοιάζουν...

Ψάξε λίγο και τα λέμε.

 

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δεν μπορω μεσο εγκεφαλου να ρυθμισω το sensitivity γιατι ειναι πολυ φτηνο το σετ που εχω οποτε εαν κσερεισ να μου προτεινεις καποια αλλη λυση. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα σου έδωσαν κάποιο user manual, άσχετα αν είναι φθηνά ή όχι. Έκανα ένα ψάξιμο στο intrernet και δε βρήκα κάτι σχετικό με οδηγίες. Αν δεν είναι θέμα pad ή ευαισθησίας του, τότε ψάξε να βρεις κάποιο ιδιαίτερο κοπανάκι για το πετάλι. Παλαιότερα είχα βρει ένα περίπου στα 35 €, που ήταν φτιαγμένο από μπαλάκι τένις, ελαστικό δηλαδή.

Αυτό ενώ χτυπούσε το pad δεν είχε τη σκληρότητα ενός κανονικού beater και δεν τραυμάτιζε πρώτον το pad, ήταν ακόμα πιο αθόρυβο και είχε την ιδανική αναπήδηση.

Υπάρχει ακόμα αλλά υπό παραγγελία, νομίζω στο Μεταλληνό.

Υπάρχουν και στυλ γούνινα, αλλά άντε να βρεις...

Μακάρι να σε βοηθούσα περισσότερο. Αν υπάρχει manual και μπορείς να σκαννάρεις κάτι, να σου δώσω mail στο π.μ., να στείλεις, μήπως και καταλάβω κάτι από εκεί, αλλιώς προχώρα στη πατέντα κι ότι βγεί.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου