Προς το περιεχόμενο

Chickenfoot


publius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που το ξανασκέφτομαι... Δεν θυμίζει την απόπειρα του David Lee Roth να την πει στους υπόλοιπους Van Halen παίρνοντας Vai, Sheehan, Bissonette για το πρώτο του solo album; Απ'την οπτική γωνία του Hagar αλλά παραπάνω του Anthony...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτεσαι πολύ, :) καμμία σχέση. Ο Hagar έχει σταματήσει προ πολλού να ασχολείται με τους Van Halen και περνάει περίφημα στο Cabo Wabo του (αν έχεις δει dvd θα καταλαβαίνεις τι λέω ;))

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους εχω ακουσει ακομα αρκετα για να εκφερω υπευθυνη αποψη, αλλα να πω για τον Hagar πως αμα υπηρχε Singer Hero αυτος θα επρεπε να ειναι στο εξωφυλλο.

Φωναρα, εκπροσωπει για μενα την αγριας ομορφιας πλευρα του ροκ σε αντιθεση με τον Roth που ειναι πιο πολυ στην παρτυ πλευρα.

 

Και ο Satriani, τι να πεις, πληθωρικος! Μονο στο ονομα και το logo λιγο κολλαω. Δεν μου λεει τιποτα το ονομα και στο σημα βλεπετε και σεις παραλαγμενο το συμβολο της ειρηνης?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός δίσκος μπορώ να πω...  ;)

 

Τίποτα συνταρακτικό βασικά αλλά είναι άμεση, απλή μουσική με μπόλικο groove. :) Του λείπουν τα "μεγάλα" ρεφραίν κ τα κομμάτια μοιάζουν να εξελίσονται χωρίς καμιά κορύφωση. Κρίμα. Πάντως εν τέλει γουστάρεις!

 

Στα συν η ΦΟΒΕΡΗ παραγωγή, με θεσπέσιο ήχο στα ρυθμικά του Τζο και τα ντραμς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρα μια απο τις καλλιτερες δουλειες που εχω ακουσει τωρα τελευταια.

 

Επιτελους λιγο ενδιαφερον και επιτελους ο Satriani να παιζει πιο ουσιαστικα οντας "καλουπωμενος" ..

 

Ο Hagar τι να λεμε, ΦΩΝΑΡΑ ..

 

 

+1 Συμφωνώ απόλυτα με Playloud... Από τις κυκλοφορίες που με τράβηξαν τελευταία..

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ειναι ο καθενας μοναδικος στο ειδος του , μπορει να δενουν σαν συνολο και να παιζουν καταπληκτικα αλλα πρεπει να βρουν απαραιτητως καποιον να τους γραψει κατι ανταξιο των προσδοκιων .

Τα ακουσα ολα τα κομματια στο Youtube και εννοειται αμα ποτε ερχονταν στην ελλαδα θα τους εβλεπα αλλα αποκλειεται να αγοραζα το πρωτο τους cd και δεν ξερω αν καν θα μπω στον κοπο να το κατεβασω.

All filler no killer

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον απο πανω μ!!!!

Ειναι ωραια κομματακια,αλλα δεν ειναι καποια που θα μεινουν στην ιστορια.Ουτε ρε παιδι μ να τραβηξουν λιγο παραπανω ενδιαφερον.Οποιος τους ξερει θα κατσει να ακουσει απλα.Δεν ειναι κατι που θα τον δειξεις στον κολλητο σ και μολις τελειωσει να σ λεει "τι ηταν αυτο?"  ;D ;D ;D

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι κατι που θα τον δειξεις στον κολλητο σ και μολις τελειωσει να σ λεει "τι ηταν αυτο?"  ;D ;D ;D

 

Βασικά, μια και αναφέρθηκαν, αυτό ακριβώς μου συνέβη όταν άκουσα το Shyboy από DLR.

 

Τώρα, οι Chickenfoot δεν μου άρεσαν. Σαν ο ένας να χαντακώνει τον άλλον, συν το ότι ο Hagar δεν μου έκανε ποτέ. Αν άκουγα πρώτη φορά τον Satch, από αυτόν τον δίσκο, ούτε θα ξανασχολιόμουν...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου