Προς το περιεχόμενο

Thomann και Μusic Store. Aντικαταβολή???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους,

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με αυτά τα 2 καταστήματα. Έχοντας παραγγείλει εξοπλισμό στο παρελθόν αλλά και πρόσφατα απο το music store γνωρίζω οτι στους διαθέσιμους τρόπους πληρωμής συμπεριλαμβάνεται και αυτός της αντικαταβολής.

 

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν ο μεγαλύτερος ανταγωνιστής τους (Thomann) παρέχει αυτόν τον τρόπο πληρωμής.

 

Ήμουν στο τσακ να κάνω παραγγελία στο ΤHOMANN μέσω internet αλλά μόλις εκλήθην να επιλέξω τρόπο πληρωμής διαπίστωσα οτι οι μόνοι διαθέσιμοι τρόποι ήταν πιστωτική και έμβασμα.

 

Δεν είδα να αναφέρεται πουθενά Αντικαταβολή (Cash on Delivery) όσο και αν έψαξα.

 

Γνωρίζει κανείς κατι επ' αυτού?

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά

 

Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παρέχει πληρωμή με αντικαταβολή ο Thomann(δυστυχώς).Απ ότι έχω ακούσει από παλιότερους πριν χρόνια είχε,αλλά γίνανε κάτι κλασσικές "ελληνικές" παραγγελίες στις οποίες έφταναν τα προιόντα και δεν πλήρωναν οι αγοραστές :o :o...(η συνέχεια γνωστή...)

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ spiegate7. Mου κάνει εντύπωση πάντως τη στιγμή που το music store παρέχει αντικαταβολή. Το θέμα είναι οτι αυτό που έψαχνα το έχει μόνο ο Thomann...

 

Tέλος πάντων ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είμαι εδώ για να μην ανοίγω καινούριο thread,θα ήμουν υπόχρεος αν ήξερε κάποιος από εσάς να μου πει

    1ο) αν το music-store δέχεται χρεωστικές ή electron-visa κάρτες-

και  2ο)αν ισχύει αυτό που λέει στο terms and conditions ότι θέλουν αντίγραφο της κάρτας(μπρος-πίσω) και ταυτότητας με fax ή e-mail,κατά την πρώτη αγορά!

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είμαι εδώ για να μην ανοίγω καινούριο thread,θα ήμουν υπόχρεος αν ήξερε κάποιος από εσάς να μου πει

    1ο) αν το music-store δέχεται χρεωστικές ή electron-visa κάρτες-

και  2ο)αν ισχύει αυτό που λέει στο terms and conditions ότι θέλουν αντίγραφο της κάρτας(μπρος-πίσω) και ταυτότητας με fax ή e-mail,κατά την πρώτη αγορά!

Ευχαριστώ

Για το πρώτο δεν ξέρω - το δεύτερο που λές τώρα το είδα! Έχω αγοράσει απ'αυτούς και δεν μου ζητήθηκε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως αυτη η αντικαταβολη με φτιαχνει παρα πολυ που παρεχει το musicstore.Σημερα εστειλα ενα email και μου απαντησανε μετα απο 5-6 ωρες,δεν το περιμενα γιατι δεν ειχα ασχοληθει ξανα.Το μονο που μενει ειναι να του πω το προιον και τα στοιχεια μου για να το παραγγειλει και να ξεκινησει|(αν υπαρχει).Καλα γιατι γεννηθηκαμε σε αυτη τη χωρα που μας ταλαιπωρουν ετσι....Ο νακας θελει ολοκληρη προκαταβολη για να μου φερει το σετ που θελω το οποιο θα εφτανε σε 4-5 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου