Προς το περιεχόμενο

Κακες εμπειριες στις μικρες αγγελιες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας μια κακη εμπειρια που ειχα, πριν λιγες μερες με αγγελια στο smart noiz.

 

Επικοινωνησα τις προαλλες με ενα πωλητη για μια αγγελια για ενα floyd rose, μου απαντησε στελνωντας μου ενα κιν τηλ, καθως η αγγελια ηταν για λογαρισμο φιλου του...

 

Στην αγγελια εγραφε αρχικα 300 ευρω ,τιμη συζητησιμη ! εστειλα λοιπον μηνυμα αν υπαρχει δυνατοτητα να τα βρουμε στα 220, με καλεσε αμεσως τηλεφωνικα και μου ειπε οτι δεν ειναι παραλογη η τιμη που του ζηταω, και μου εκανε πρωταση για 240, αρνηθηκα!!! και επειτα μου ειπε χαραχτηριστικα ΕΛΑ ΠΑΡΤΟ δεν θα τα χαλασουμε για  20 ευρω.

 

Ζητησα την διευθυνση του, και του ειπα οτι θα ειμαι εκει σε 30 με 40 λεπτα, και οτι θα τον καλεσω μολις φτασω για να κατεβει κατω...

 

μολις εφτασα τον καλεσα, και μου ειπε οτι αργησα λεει, και οτι εγω εχω και δουλειες...εκανα 45 λεπτα, τον ρωταω λοιπον αφου αργησα γιατι δεν μου εκανε μια κληση πιο νωρις να το ακυρωσει !

 

Λοιπον ο ανθρωπος προφανως το μετανιωσε και μου τα μασαγε...διαδρομη τζαμπα για το τιποτα...

 

Σημερα, λοιπον τον ΤΕΣΤΑΡΑ παλι, στελνωντας του μηνυμα εαν ειναι ακομα διαθεσιμο, μου απαντησε, οτι ΜΟΝΟ για εμενα μπορει στα 250 ευρω, και οτι ειχε μεγαλη ζητηση, και δεν το περιμενε...

 

τα συμπερασματα δικα σας !!!

 

θα ηθελα να μαθω εαν ποτε ειχατε αντιστοιχες εμπειριες ;

 

ευχαριστω

 

 

 

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώρα τελευταία είχα κλείσει κάτι πιατίνια και λίγο πριν το ραντεβού η πωλήτρια βρήκε καλύτερη τιμή. Με πήρε και μου το είπε, αν ήθελα να δώσω κι εγώ αυτά τα λεφτά. Την ευχαρίστησα και της ευχήθηκα καλή τύχη. Αυτό όμως για μένα δεν είναι κακή συμπεριφορά. Ελεύθερη αγορά έχουμε. ΟΚ, αν είχα οδηγήσει 45 λεπτά θα είχα σίγουρα εκνευριστεί. Αυτό που έκανε ο συγκεκριμένος πωλητής είναι άσχημο

 

Τώρα το αν έχω προσωπικά άσχημες εμπειρίες από τις αγγελίες: Θα έλεγα μόνο μία στα 20+ χρόνια που συμμετέχω πολύ ενεργά σε αυτές. Κι αυτή η μία θα μπορούσε πανεύκολα να έχει αποφευχθεί αν δεν ήμουν πλέον τόσο καλόπιστος βάσει όλων των προηγούμενων εμπειριών μου.

Παρόλα αυτά κρατάω κάποιους κανόνες όλα αυτά τα χρόνια: Δε βάζω τηλέφωνο, επικοινωνώ με email. Αν τον δω περίεργο τον άλλον ή αν δεν έχει μια στοιχειώδη ευγένεια, πάει spam απευθείας.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, nexarulhu είπε

και οτι ειχε μεγαλη ζητηση, και δεν το περιμενε...

Kαι γιατί είναι ακόμα απούλητο? Θα σου πρότεινα να πας να πάρεις ένα Schaller ή ένα Gotoh του κουτιού απ' τον Τόμαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

Kαι γιατί είναι ακόμα απούλητο? Θα σου πρότεινα να πας να πάρεις ένα Schaller ή ένα Gotoh του κουτιού απ' τον Τόμαν

 δικαιολογιες  της πλακας και ηταν και μεγαλος ανθρωπος αποτι καταλαβα 50+...πραγματι το lockmeister ειναι εξαιρετικο !

  • Like 1

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνεις ''σκληρό'' παζάρι όπως έκανες εσύ που δεν δέχτηκες την τιμή που σου πρότεινε, να περιμένεις ότι ο άλλος μπορεί να αλλάξει γνώμη ειδικά αν αργήσεις κιόλας στο ραντεβού. Εμένα μου έχει συμβεί ο άλλος να αλλάξει γνώμη για την τιμή που ο ίδιος πρότεινε, δυο τρις φορές μου έχει συμβεί αυτό με αθηναίους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Όταν κάνεις ''σκληρό'' παζάρι όπως έκανες εσύ που δεν δέχτηκες την τιμή που σου πρότεινε, να περιμένεις ότι ο άλλος μπορεί να αλλάξει γνώμη ειδικά αν αργήσεις κιόλας στο ραντεβού. Εμένα μου έχει συμβεί ο άλλος να αλλάξει γνώμη για την τιμή που ο ίδιος πρότεινε, δυο τρις φορές μου έχει συμβεί αυτό με αθηναίους

δεν επεσα απτα συννεφα, για συναλλαγες μεταξυ αγνωστων μιλαμε, παντα υπαρχει ρισκο ! απλα ο αλλος ας εχει τουλαχιστον την αξιοπρεπεια να πει την αληθεια...και να ειδοποιηση εγκαιρα, τωρα εαν πιστευεις οτι δεν πρεπει ουτε αυτο να κανει ειναι αλλη υποθεση...πιο τιμιο ειναι να πεις ρε φιλε μετανιωσα, παρα να λες μπουρδες.

Επεξεργασμένο από nexarulhu

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Άγιος είπε

Όταν κάνεις ''σκληρό'' παζάρι όπως έκανες εσύ

Σιγά το σκληρό παζάρι για 20 ευρώ, σκληρό θα ήταν αν μιλάγαμε για περισσότερα. Απλά ο τύπος δεν ήθελε να το δώσει σε αυτά τα λεφτά και μανούριασε. Δεν πειράζει ας το φάει στην μάπα τώρα !

Οχι άλλο κάρβουνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
46 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Το ότι τα 20 ευρώ είναι ευτελές ποσό πάει και στις δυο πλευρές...

Εξαρτάται από την αρχική αξία αλλά και από το τι άλλο περιλαμβάνει η συμφωνία. Αν ας πουμε πρέπει να οδηγήσω μιάμιαση ώρα πήγαινε-έλα μες την κίνηση είναι άλλα τόσα σε βενζίνη, χώρια την ταλαιπωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου