Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κάρτα ήχου και έξοδο ακουστικών


no name

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια του forum εχω μια καρτα ηχου firewire...Και οταν την συνδεω με το pc δεν ακουω ηχο απο τα ακουστικα.....ομως οταν συνδεω το πυκνωτικο μικροφωνο το ακουω απο τα ακουστικα.Ενω την μουσικη οχι....ξερει καπιος τι μπορω να κανω ??? ??? ???   για να ακοθω και την μουσικη ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάρτα ήχου έχεις;

ποιο προγραμμα χρησιμοποιείς;

τι ακριβώς έχεις πατήσει στην κάρτα;

πως την έχεις συνδέσει;

απο που ακους;

γενικως βαλε πολύ πράμα ακόμα μπας και μπορέσουμε να βοηθήσουμε..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok.Λοιπον εχω μια καρτα firewire οπωσς ειπα και πριν.Μοντελο focusrite saffire pro 24.Την συνδεω κανονικα στο pc και την ανοιγω.Μετα βαζω τα ακουστικα στην εισοδο που εχει η καρτα για τα ακουστικα.βαζω να παιξει ενα mp3 και δεν ακουγεται τιποτα απο τα ακουστικα.Οταν ομως ανοιγω τα 48v ακουω απο το πυκνωτικο την φωνη μου.Αλλ και παλι ομως δεν ακουω την μουσικη....Εχω και μια αλλη καρτα πανω εξωτερικη αλλα την εχω κανει uninstall..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στις ρυθμίσεις του mp3 player η pro24 η επιλεγμένη κάρτα; Πρίν βάλεις την pro24 από που έπαιζαν τα mp3, από την εξωτερική (που απεγκατέστησες) ή υπάρχει και onboard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε το winamp και πήγαινε στα settings, στο output plugin βάλε να δεις τι εξόδους διαβάζει. Δοκιμασε να επιλέξεις phones, μετα βαλε να παιξει το κομματι και πες αν ακους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου λες τετοια κ τν περιμενω την πεμπτη την καρτουλα!

 

Αν κ το πιο πιθανο ειναι αυτο που λενε τα παιδια με τις ρυθμισεις του winamp, παιζει ομως κ να φταιει το dsp mixer.. διαβασε το manual, εχει πολλες ρυθμισεις για το ποιες εισοδους κλπ θα στελνει στα ακουστικα κ μπορεις να φτιαξεις κ πολλα cue mixes. μπορει να μη το χεις σεταρει καλα..

 

Κατα τ αλλα πως τη βλεπεις; την εχεις τεσταρει καθολου;

 

(εχεις texas instruments fw? εγω οχι κ προσευχομαι να χουν ξεπεραστει οι ασυμβατοτητες κ να το αναμασαμε μονο ως μικροαστικο καταλοιπο το παραμυθι  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κάνε το εξής (αν δεν το έχεις κάνει):

 

Πήγαινε: Start--->Control Panel--->Sound στο Playback Tab επέλεξε την κάρτα σου και μετά άνοιξε ένα mp3 απο τον windows media player.

Μπορεις να κάνεις το ίδιο και στο Recording tab.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παω εναρξη μετα ηχοι ομιλια κ συσκευες ηχου.......μετα εγκαταστω οπου εχει επιλογες την focusrite...δλδ και εκει που λεει ηχοι ηχος φωνη και υλικο.......αυτα εχω κανει εγω μεχρι στιγμης.........αλλα οατν ειμαι εκει που εχει ολα αυτα ηχοι ηχος φωνη και υλικο η πρωτη επιλογη λεει ενταση..αλλα δεν μου την εμφανιζει την ενταση τηs focusrite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου