Προς το περιεχόμενο

"Λυχνίας σβησθείσης..."


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

"... πάσα γυνή ομοία"?  ;D ;D

 

Με άλλα λόγια, πόσο ρόλο παίζει η εμφάνιση της κιθάρας σας για εσάς?

 

Έχω έναν καλό φίλο (και συνφορουμίτη) που υποστηρίζει ότι, από την στιγμή που δεν βλέπει την κιθάρα του την ώρα που παίζει, δεν έχει σημασία γι'αυτόν το χρώμα, κλπ. Παραδέχεται ωστόσο ότι το σχήμα (σώματος, μπράτσου) παίζει αναμφισβήτητο ρόλο, όπως και η αίσθηση/ζύγισμα.

 

Για μένα η κιθάρα ως "έπιπλο" παίζει το ρόλο της, γιατί μπορεί να με εμπνεύσει να την πάρω από το σταντ και να παίξω.... αλλά και επειδή είμαι κατά βάθος ασυγχώρητα επιδειξιομανής  ;D ;D μ'αρέσει να δείχνω... cool παίζοντας με μια όμορφη κιθάρα.  ;D ;D

 

Εννοείται βέβαια ότι ο ήχος και αναμφισβήτητα η αίσθηση έχουν τον πρώτο ρόλο, αλλά δεν θα μπορούσα να έχω μια άσχημη ή αφόρητα plain looking κιθάρα στην κατοχή μου.  ::)

 

Ποια είναι η δική σας γνώμη?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ποιά είναι η δική σου κιθάρα;

 

Αρκετές... πάντως καμμία δεν είναι άσπρη, μαύρη ή sunburst. Χρώματα όπως transparent blue, butterscotch blonde, lace placid blue, candy apple red.  ;)

 

A, και καμμία δεν έχει αιχμές και κέρατα, ξέρεις απ'αυτά που χρησιμεύουν για να σκοτώνεις τους εχθρούς σου.  8)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι της αποψης οτι η κιθαρα ειναι σαν την γυναικα...

 

οσο καλη και να'ναι (σαν ανθρωπος, προσωπικοτητα κλπ)

ε πρεπει κ να την γουσταρεις...δεν γινεται αλλιως...

 

εξ'αλλου παντα τις λαθος γυναικες δεν ερωτευομαστε ?!?!?!    ;D

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Θεικο σχημα μιας Strat με εμπνεει να την πιασω και μετα αναλαμβανουν οι αισθησεις...

 

Το ιδιο και με οποια κιθαρα με ...τραβαει.

 

Δηλαδη, αρχικα δια της οψης και μετα με το σχημα/εργονομια/προσαρμογη στο σωμα-χερια...

 

Αρα και με φως και χωρις, θελω συμβατοτητα!   ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το θέμα και νόμισα ότι έχεις πρόβλημα με καμμένη λάμπα στον ενισχυτή  ;D ;D ;D

 

 

 

Για μένα η εμφάνιση της κιθάρας είναι το 70-80% του πακέτου. Δε σημαίνει ότι μια κιθάρα με ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ήχο που είναι οπτικά σα λιωμένη μπάμια δε θα με κερδίσει. Αλλά όπως είπε και ο τρισμέγιστος Samuel L. Jackson "We'd have to be talking about one charming motherfucking pig"  ;D΄

 

Δε με χαλάνε τα κλισέ και χιλιοφορεμένα χρώματα, αντιθέτως τη βρίσκω με το 3-color sunburst (παρολαυτα με χαλάει πολύ το 2-tone για κάποιο λόγο). Χρώματα και σχέδια που κάποτε κορόιδευα, τώρα μου αρέσουν πολύ. Τα γούστα εξελίσσονται και καμιά φορά άλλο να τα βλέπεις απ'το νετ σε φωτό και άλλο από κοντά.

 

Τέλε δεν έχω ακόμα όμως  :D

 

 

 

 

Το Θεικο σχημα μιας Strat με εμπνεει να την πιασω και μετα αναλαμβανουν οι αισθησεις...

 

Αυτό για κάποιο λόγο μου θυμίζει κάτι μεταξύ διαφήμισης για παγωτό πύραυλο και soft πορνό  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι της αποψης οτι η κιθαρα ειναι σαν την γυναικα...

 

οσο καλη και να'ναι (σαν ανθρωπος, προσωπικοτητα κλπ)

ε πρεπει κ να την γουσταρεις...δεν γινεται αλλιως...

 

εξ'αλλου παντα τις λαθος γυναικες δεν ερωτευομαστε ?!?!?!    ;D

 

+2112

 

δεν θα επαιζα ποτε με ροζ κιθαρα οσο ωραιο ηχο κ να ειχε  :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εμφάνιση και προδιαθέτει και εμπνέει, ειδικά αν θέλουμε να ακολουθήσουμε τα χνάρια συγκεκριμένου κιθαρίστα και έχουμε στα χέρια μας παρόμοιας εμφάνισης κιθάρα...

 

ποιός θέλει να παίξει Page με ταυράκι;

 

 

 

εξάλλου ο κιθαρίστας έχει πέντε αισθήσεις, όχι μία, μακάρι η κιθάρα να μύριζε ωραία  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιός θέλει να παίξει Page με ταυράκι;

 

Εγώ!  ;D

 

pagedn.jpg

 

 

 

δεν θα επαιζα ποτε με ροζ κιθαρα οσο ωραιο ηχο κ να ειχε  :P

 

Μην το λες, έχεις παίξει Hello Kitty Strat με διπλό EMG 81 κάτω;  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Θεικο σχημα μιας Strat με εμπνεει να την πιασω και μετα αναλαμβανουν οι αισθησεις...

 

Αυτό για κάποιο λόγο μου θυμίζει κάτι μεταξύ διαφήμισης για παγωτό πύραυλο και soft πορνό  ;D

 

Η... Stratοκρατορια των Αισθησεων...   ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου