Προς το περιεχόμενο

Κramer Nightswan custom Holoflash is in town


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο το εργαλείο, καλόπαιχτη! Αν σου ζητούσα σύγκριση με τις μοντέρνες Jackson (Soloist Πχ) και παλιές Charvel (Model 6?) θα ήταν too much?? ;D

Τί θα προτιμούσες?

Καταρχην η Κραμερ ειναι μπολτ ον,εχει δηλαδη μεγαλη διαφορα κατασκευαστικα σε σχεση με τις νεκ θρου που μου παραθετεις.

 

Η μοντ 6 που εχω εμπειρια ηταν αψογη ιδιαιτερα για τα χρηματα της.

 

Η συγκεκριμενη Κραμερ που βλεπεις ειναι κατι παραπανω απο μια καλη με μικρη κλιμακα κ R1 nut σουπερ στρατ.

Ειναι θρυλος.

Στην αμερικη ειναι ισως,μαζι με τις οριτζιναλ San Dimas(84-86) κ την Chaparral,οι πλεον ποθητες vintage σουπερ στρατ.

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έχω διαβάσει πολλά καλά εδω μέσα για τις Nightswan, αν μου τη βάζεις και κατα κάποιο τρόπο στην ίδια scale με original San Dimas, we have to look into it. :)

Προτείνω να την βγάλεις για δημόσια διαπόμπευση, να την μαγαρίσουμε και να δούμε με τα δαχτυλάκια μας πόσο καλή είναι ;D

Αν αυτό είναι δύσκολο, και ένα demo καλό είναι  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει πολλά καλά εδω μέσα για τις Nightswan, αν μου τη βάζεις και κατα κάποιο τρόπο στην ίδια scale με original San Dimas, we have to look into it. :)

Προτείνω να την βγάλεις για δημόσια διαπόμπευση, να την μαγαρίσουμε και να δούμε με τα δαχτυλάκια μας πόσο καλή είναι ;D

Αν αυτό είναι δύσκολο, και ένα demo καλό είναι  :D

Θα βγαλω κανα βιντεακι εαν ειναι,παντως δεν εχω προβλημα εαν θες να'ρθεις να την δεις απο κοντα.

Τωρα μην νομιζεις οτι ευκολο να βρεις,εγω την αγορασα απο ενα τεξανο ο οποιος εχει 11!Εννοω οτι τις εχουν λιγοι,τις μαζευουν,τις κρατουν αρκετο καιρο κ τις πωλουν μετα τα 2πλα λεφτα.

Polka,Aztek,Lighting Bolt κ Holo δεν βρισκεις ευκολα,μαλλον τ'αντιθετο.

Πιο απλες με sparkle κ solid finishes(blacks) βρισκεις γυρω στα 1000-1200$ αλλα κ παλι θελει ψαξιμο.

Ο Regent εδωσε πριν λιγο καιρο μια green sparkle νομιζω,για 1200 ευρω,εννοω ειναι λιγακι sought after

http://cgi.ebay.com/Vintage-Kramer-USA-Nightswan-EMG-Kerry-King-Floyd-NR_W0QQitemZ220448123823QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item3353bb6baf&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1205%7C293%3A1%7C294%3A50

 

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπω κάτι προστυχιές!! Τετοια γουστάρω! Για διακριτικά και ρομαντικά αγόρια αυστηρώς και μόνο! Κωστα είσαι τρελό ποζέρι και πολύ μ'αρέσει. Που το βρήκες ρε θηρίο αυτό το όργανο? Μ'αρέσει! Με γειές και καλόπαιχτη υπο τις σωστές συνθήκες φωτισμού! ;D ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπω κάτι προστυχιές!! Τετοια γουστάρω! Για διακριτικά και ρομαντικά αγόρια αυστηρώς και μόνο! Κωστα είσαι τρελό ποζέρι και πολύ μ'αρέσει. Που το βρήκες ρε θηρίο αυτό το όργανο? Μ'αρέσει! Με γειές και καλόπαιχτη υπο τις σωστές συνθήκες φωτισμού! ;D ;D

Θελει φωτα ναι,καλη ειναι κ στο ημιφως,αλλα under the spotlight ειναι αρρωστια. :)

Κωλοφαρδια φιλε,την βρηκα σε ενα σχετικα αγνωστο αμερικανικο κιθαριστικο φορουμ στα classifieds.

Λεω δεν μαμιεται εαν ειναι εμπιστος κ την στειλει την εστειλε..κ τελικα ηρθε σε 5 μερες EMS.

Οταν μιλησαμε πρωτη φορα μου εστειλε μια φωτο κ μου εγραφε "εχω αλλες 8,διαλεξε οποια θελεις!!" Κουφαθηκα. ???

Βεβαια δεν τις χαριζε..

 

Κοιτα την φωτο που μου εστειλε!! Εχει κ μια Proaxe! H γαλαρια ειναι ολες swan!

DSC01880.jpg.78a86d6685077d9cd1e648923d9998bc.jpg

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην η Κραμερ ειναι μπολτ ον,εχει δηλαδη μεγαλη διαφορα κατασκευαστικα σε σχεση με τις νεκ θρου που μου παραθετεις.

 

Η μοντ 6 που εχω εμπειρια ηταν αψογη ιδιαιτερα για τα χρηματα της.

 

Η συγκεκριμενη Κραμερ που βλεπεις ειναι κατι παραπανω απο μια καλη με μικρη κλιμακα κ R1 nut σουπερ στρατ.

Ειναι θρυλος.

Στην αμερικη ειναι ισως,μαζι με τις οριτζιναλ San Dimas(84-86) κ την Chaparral,οι πλεον ποθητες vintage σουπερ στρατ.

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος είναι η χαρα του 80'ς ποζεροροκά! Ωραία συλλογή. Αν και πιστεύω ότι αυτή που του πήρες είναι και η καλύτερη. ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου