Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Ενισχυτή μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχουμε κ λέμε,χθές άλλαξα τις στοκ τις λάμπες του blackheart με μια mesa boogie el84 τελική και μία ecc83 chelmer προενισχυτήρια.Σήμερα διαπίστωσα ενα έντονο hiiisssss που ακούω απο το μεγάφωνο ακόμη κ με τα volume του ενισχυτή κ της κιθάρας κλειστά.Αλλαξα την προενισχυτήρια με την στοκ αλλά παλι τα ίδια,δοκίμασα αλλαγή καλωδίων όλων αλλα τιποτα κ απο εκεί.Θα δοκιμάσω να αλλάξω και την τελική αλλα αν δεν είναι ούτε απο εκει  ??? ???

Σημειωτέον πριν αλλάξω τις λάμπες δεν είχα τέτοιο θόρυβο!  :-[ :-[

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το hiisssss τελικά ήταν απο την mesa boogie..... 28 ευρω για 2 ριμαδολάμπες (Matched) αυριο θα δοκιμάσω κ την δεύτερη.Αν μου κάνει τα ίδια τι να πω... είπα να βάλω κάτι καλύτερο απο τις στοκ κινέζικες αλλα ...... κ είπα στον τύπο στο μαγαζί που είxε k groove tubes και μου λέει βάλε mesa boogie είναι εγγύηση  :-X  :-X  :-X  :-X  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα να βάλω κάτι καλύτερο απο τις στοκ κινέζικες αλλα .

 

και...ξαναεβαλες  ΚΙΝΕΖΙΚΕΣ    ;D ;D (οι Boogie ειναι κινεζικες συνηθως...) ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χοντρος κι ο λιγνος παλι ρε γιώργο???Διεγραψε τους ρε παιδι μου και συ.Παρε απο το γερμανο ή απο αμερικη και τελείωνε.....μια με το καλωδιο μια με τις λάμπες έλεος.

 

Διαβασε λίγο Αγία Παπουφανκογραφή και πράξε συμφωνα με αγάπη και συγχωρεση.....Μετάνοια και αισιοδοξια και θα βρεις μια θέση στον παραδεισο του ήχου και της τελεκάντρι και συ.Επιτέλους γίνε άνθρωπας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χοντρος κι ο λιγνος παλι ρε γιώργο???Διεγραψε τους ρε παιδι μου και συ.Παρε απο το γερμανο ή απο αμερικη και τελείωνε.....μια με το καλωδιο μια με τις λάμπες έλεος.

 

Διαβασε λίγο Αγία Παπουφανκογραφή και πράξε συμφωνα με αγάπη και συγχωρεση.....Μετάνοια και αισιοδοξια και θα βρεις μια θέση στον παραδεισο του ήχου και της τελεκάντρι και συ.Επιτέλους γίνε άνθρωπας.....

 

Στα καλώδια ο χοντρός στις λάμπες ο λιγνός  :-X

ας ανοίξει κανένας σωστος μαγαζάτορας μουσικά είδη στο Βόλο να τους κλείσει όλους!!!Πραγματικά...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου