Προς το περιεχόμενο

Διαδικασια set up


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες τα φωτα σας.

 

Θελω να αλλαξω νουμερο χορδων κ να βαλω 10αρες ή 11αρες (τωρα εχω εννιαρες).

Η κιθαρα ειναι διχως lock k floyd rose

Aκολουθω τη διαδικασια βγαζω μια βαζω μια?

Σε καθε μια που αλλαζω θα πρεπει να ρυθμιζω μπρατσο - γεφυρα, η αφου τις αλλαξω ολες θα κανω τισ ρυθμισεις?Σε παλιοτερη προσπαθεια που ειχα κανει σε κιθαρα με floyd rose δεν ειχα καταφερει να την κουρδισω :oops: κ η γεφυρα ειχε σηκωθει καθετα σε σχεση με το σωμα (παλι καλα που δεν μου ηρθε στα μουτρα χεχεχε).

 

Κ κατι αλλο επισης...λογικα αν αλλαξω κουρδισμα δεν θα χαλαρωσουν οι χορδες με αποτελεσμα να ταστιζουν?Σκεφτομαι να κατεβασω ενα τονο απο το κανονικο.Παλι θα πρεπει να ρυθμιζω γεφυρα μπρατσο?

Ρωταω προκαταβολικα πριν αχρηστεψω καμια κιθαρα κ κλαιω μετα.. :lol:

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τι βασανιστήρια υπέστη η κιθάρα μου μέχρι να μάθω να την σετάρω λοιπόν.Αφου δεν έχει floyd είσαι καλά για αρχή γλιτώνεις πολλούς μπελάδες.

 

1)Βγάζεις μια βάζεις μια

2)Αφου τις βάλεις και τις κουρδίσεις εκεί που θες τότε ρυθμίζεις μπράτσα κλπ κλπ

3)Στην παλιότερη προσπάθεια σου έπρεπε να σφίξεις να ελατήρια απο πίσω ή να βάλεις ένα ακόμη

4)Αν έπαιζες με 9άρες βάλε 11άρες για ένα τόνο κάτω.

 

Γενικά πρώτα κουρδίζεις και μετά ρυθμίζεις. :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΧΟΡΔΕΣ (ΜΙΑ-ΜΙΑ)

2.ΚΟΥΡΔΙΖΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΜΟΛΟ ΣΦΙΓΓΕΙΣ ΤΙΣ ΒΙΔΕΣ Η ΒΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΣΥ ΘΕΣ (ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΕΤΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΦΛΑΤ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑ Η FLOATING ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ)

3.ΞΑΝΑΚΟΥΡΔΙΖΕΙΣ

4.ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΠΡΑΤΣΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ "ΣΦΙΞΙΜΟ"

5.ΡΥΘΜΙΖΕΙΣ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΧΟΡΔΩΝ & ΤΟ iNTONATION

6.AN ΣΚΟΠΕΥΕΙΣ ΝΑ ΚΟΥΡΔΙΣΕΙΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΑ ΣΕΤ 11ΑΡΕΣ ΚΟΥΡΔΙΣΜΕΝΕΣ ΣΕ ΡΕ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΣΕΤ 9ΑΡΕΣ ΚΟΥΡΔΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ χμ χμ...

Βασικα οταν ειχα προσπαθησει να πειραξω την ibanez της πεταξα τα ματια ξω κ μετα εφυγε κατευθειαν για τεχνικο αχ

 

οκ κ κατι αλλο ... το μπρατσο το ρυθμιζω απο το πισω μερος του σωματος που εχει ενα καπακι ετσι? ενα καπακι που εχει στο nut ειναι για να πειραζεις την καμπυλοτητα? πιο απο τα δυο πειραζω? Ε ρε γλεντια που θα της κανω ...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ρυθμιση της καμπυλοτητας του μπρατσου ΕΙΝΑΙ η ρυθμιση του μπρατσου,το "καπακι" αστο ησυχο γιατι θα κλαις.... :wink:

ειναι καλο οταν ζητας πληροφοριες να μας λες και σε τι κιθαρα αναφερεσαι καθοτι οι μαντικες μας ικανοτητες ειναι περιορισμενες..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΧΟΡΔΕΣ (ΜΙΑ-ΜΙΑ)
ξεκιναω απο τα καντινια ?
2.ΚΟΥΡΔΙΖΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΜΟΛΟ ΣΦΙΓΓΕΙΣ ΤΙΣ ΒΙΔΕΣ Η ΒΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΣΥ ΘΕΣ (ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΕΤΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΦΛΑΤ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑ Η FLOATING ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ)
δεν εχω τρεμολο

3.ΞΑΝΑΚΟΥΡΔΙΖΕΙΣ

4.ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΠΡΑΤΣΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ "ΣΦΙΞΙΜΟ"
το οποιο σφιξιμο το κανω απο που?

5.ΡΥΘΜΙΖΕΙΣ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΧΟΡΔΩΝ & ΤΟ iNTONATION
απο της βιδες στην ακρη της γεφυρας?
6.AN ΣΚΟΠΕΥΕΙΣ ΝΑ ΚΟΥΡΔΙΣΕΙΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΑ ΣΕΤ 11ΑΡΕΣ ΚΟΥΡΔΙΣΜΕΝΕΣ ΣΕ ΡΕ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΣΕΤ 9ΑΡΕΣ ΚΟΥΡΔΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ
το οποιο σημαινει οτι?

 

Αχ τα νευρα μου..

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ρυθμιση της καμπυλοτητας του μπρατσου ΕΙΝΑΙ η ρυθμιση του μπρατσου' date='το "καπακι" αστο ησυχο γιατι θα κλαις.... :wink:

ειναι καλο οταν ζητας πληροφοριες να μας λες και σε τι κιθαρα αναφερεσαι καθοτι οι μαντικες μας ικανοτητες ειναι περιορισμενες..[/quote']

 

 

Ααααα το ξεχασααααα!!! Σε harley benton sg type θα επιχειρησω να βγαλω τις σεξουαλικες μου ανωμαλιες!!!

 

Και πως ρυθμιζω τη βεργα του μπρατσου? Με καβουρα? :lol:

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κλειδι συνηθως αλενακι που σου εστειλαν μαζι με την κιθαρα.... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κλειδι συνηθως αλενακι που σου εστειλαν μαζι με την κιθαρα....

 

Χμ .. δεν μου στειλανε τιποτα με την κιθαρα ... :cry:

αλεν ειναι αυτο το Γ το οκταγωνικο? κ με αυτο πειραζω το μπρατσο απο τη βεργα στο nut...

 

Δεν θα ηθελα να ξερω τι σκεφτεσται για μενα αυτη τη στιγμη.... :oops: :lol:

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου