Προς το περιεχόμενο

Ακριβως οπως...ΕLLADA!!!!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την ωρα που οι κρατουντες,μεσω της κρατικης τηλεορασης,προσβαλουν την αισθητικη & τη νοημοσυνη μας με το εμετικο,απαρχαιωμενο & ΒΑΡΕΤΟ "φεστιβαλ τραγουδιου της Θεσ/νικης" η βρετανικη κυβερνηση πρατει αυτο

 

http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=7424

 

τι να πω... :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποννοεις οτι η ελληνικη κυβερνηση ( και μιλαω γενικα και οχι μονο για την παρουσα εξουσια ), δεν υποστηριζει μικρους καλλιτεχνες??Μεγαλο λαθος κανεις...δεν υποστηριζει τον Δρογωση μεσα στους ερασιτεχνες? ( ο οποιος ηδη ειχε βγαλει CD, πριν εμφανιστει ) Δεν υποστηριζει την παρακμη του Γιαννη Σπανου ή την τρομερη drummer ( που σκοτωνει μυγες με μπαγκετες ) του Μαχαιριτσα ( τον μαχαιριτσα δεν τον υποστηριζει, γιατι ξεχασε τα λογια του και αυτο ειναι κακο:P )...

Αχ...τα χαλια μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βραστα κι αστα σύντροφε.... :cry: :lol:

Παντως ειναι πραγματικα εκπληκτικο το οτι καθε χρονο η ελληνικη μουσικη καταβαραθρωνεται σε ολο και μεγαλύτερα βαθη...

τελικα ο....πατος ειναι...απυθμενος... :lol:

 

παντως στο επομενο φεστιβαλ θα διαγωνισθω με το τραγουδι μου

"ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΤΟ Η ΠΑΡΑΚΜΗ"

το εχω σιγουρακι το 1ο βραβειο (μαζι με την κρατικη επιχορηγηση των 20.000 ευρω που θα μου εξασφαλισει την σταθερη προμηθεια..... λιγδας & δηθενιας,βασικα συστατικα για να κανω "ποιοτικη μουσικη" ,για ΟΛΗ μου τη ζωη... :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βραστα κι αστα σύντροφε.... :cry: :lol:

Παντως ειναι πραγματικα εκπληκτικο το οτι καθε χρονο η ελληνικη μουσικη καταβαραθρωνεται σε ολο και μεγαλύτερα βαθη...

τελικα ο....πατος ειναι...απυθμενος... :lol:

 

παντως στο επομενο φεστιβαλ θα διαγωνισθω με το τραγουδι μου

"ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΤΟ Η ΠΑΡΑΚΜΗ"

το εχω σιγουρακι το 1ο βραβειο (μαζι με την κρατικη επιχορηγηση των 20.000 ευρω που θα μου εξασφαλισει την σταθερη προμηθεια..... λιγδας & δηθενιας' date='βασικα συστατικα για να κανω "ποιοτικη μουσικη" ,για ΟΛΗ μου τη ζωη... :lol: )[/quote']

 

Αν θες μπορω να σε βοηθησω στην ευρεση νεων φωνων γα χωρωδια στο μεγαλουργημα σου αυτο. Επισης προτεινω τα εσοδα να διατεθουν στο σπιτι του Αφωνου Τραγουδιστη (aka Fame Studios)

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να λεμε ρε παιδια.

 

Στο metal hammer του αυγουστου,στο αφιερωμα που εκανε για τους 200 καλυτερους(κατα την γνωμη τους) δισκους των σκληρων ιδιωματων του ηχου, διαβασα οτι ενα καναδικο συγκροτημα(δεν θυμαμαι το ονομα) πηρε επιχορηγηση απο την καναδικη κυβερνηση 20000 δολλαρια για να κανουν την παραγωγη του πρωτου τους δισκου. Εαν ο δισκος πουλαγε και πηγαινε καλα,τοτε μονο θα επεστρεφαν τα χρηματα. Εαν δεν τσουλαγε απλα θα τους χαριζονταν.....

 

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΡΕ.......

Χαρα στο κουραγιο μας συντροφοι.

Γι'αυτο μας χαιρομαι !!!!

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ενα καναδικο συγκροτημα(δεν θυμαμαι το ονομα) πηρε επιχορηγηση απο την καναδικη κυβερνηση 20000 δολλαρια για να κανουν την παραγωγη του πρωτου τους δισκου. Εαν ο δισκος πουλαγε και πηγαινε καλα' date='τοτε μονο θα επεστρεφαν τα χρηματα. Εαν δεν τσουλαγε απλα θα τους χαριζονταν.....

 

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΡΕ.......

Χαρα στο κουραγιο μας συντροφοι.

Γι'αυτο μας χαιρομαι !!!![/quote']

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ενα καναδικο συγκροτημα(δεν θυμαμαι το ονομα) πηρε επιχορηγηση απο την καναδικη κυβερνηση 20000 δολλαρια για να κανουν την παραγωγη του πρωτου τους δισκου. Εαν ο δισκος πουλαγε και πηγαινε καλα' date='τοτε μονο θα επεστρεφαν τα χρηματα. Εαν δεν τσουλαγε απλα θα τους χαριζονταν.....

 

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΡΕ.......

Χαρα στο κουραγιο μας συντροφοι.

Γι'αυτο μας χαιρομαι !!!![/quote']

 

Βέβαια υπάρχει η περίπτωση να ήταν κομματόσκυλλα και γλείφτες!

Εαν κάτι τέτοιο γινόταν με τον Δρογώση για παράδειγμα, πάλι θα γκρινιάζατε και θα λέγατε ότι κάποιοι τον σπρώχνουν κτλ κτλ!

 

Όσο για το φεστιβάλ τραγουδιού... ας μην είμαστε μίζεροι!

Σαφώς και είχε κάποια αρνητικά αλλά γενικά ήταν καλό! Από την πρωτότυπη παρουσίαση του Ζακ Στεφάνου και των ¶γαμων Θυτών και βέβαια πολλά καλά τραγούδια! π.χ. του Φάμελου που είχε φοβερό στίχο!

ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΟ από όλα ήταν ότι τα τραγούδια των νέων καλλιτεχνών ήταν πολύ καλύτερα από αυτά των παλιών καραβάνων (που μάλλον δεν έχουν πλέον να δώσουν και πολλά - βλέπε Νικολόπουλο: Μια από τα ίδια και χιλιοακουσμένα)

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομματοσκυλα δεν πιστευω να ηταν, γιατι πιστευω οτι σε πολλες ςχωρες(εξαιρουνται τα βαλκανια και η λεκανη της μεσογειου) δεν μετρανε τετοια πραγματα οπως Ελαντα.

 

Απο τα τραγουδια μου αρεσε το ανοχυρωτη πολη(οι στιχοι ηταν του Μπουρμπουλη,δεν θυμαμαι αλλες λεπτομεριες).

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και είχε κάποια αρνητικά αλλά γενικά ήταν καλό!

 

Προφανως εχουμε ΠΟΛΥ διαφορετικα γουστα,εγω το βρηκα τρισαθλιο,προσβλητικο & παρωχημενο,θα ελεγα και αλλα ακομα αλλα ευτυχως εδω

 

http://www.avopolis.gr/editorial/default.asp?ID=29

 

ο συντακτης με απαλλασει απο τον κοπο (συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με τις απόψεις του)

 

"¶θελά της η ΕΡΤ απλώς ξεσκέπασε στο σύνολό της μια συνολική κατάσταση δημιουργικής ραθυμίας και διαρκούς αλληλοεπιβράβευσης που ξεκινά πρωτίστως από όσους έχουν τα ηνία. "

 

ισως η πληρεστερη & πλεον αληθινη αττακα που ειπώθηκε ποτε για την συγχρονη ελληνικη μουσικη σκηνη :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου