Προς το περιεχόμενο

Ποντεσιομετρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους...Εχω αφτο το μπασσακι http://www.thomann.de/gr/cort_actiona5_bass_bk.htm  ...

 

Επισης , πανω εχει ενα σετ EMG active αλλα δεν ξερω ποιοι ακριβως ειναι..

Εχω προβλημα με τα ποντεσιομετρα καθως οταν παω να αλλαξω μαγνητη και κατεβαζω το ποτ για να παει στον neck μαγνητη, δεν ακογετε τιποτα...Αν ομως κατεβασω λιγακι και το μπροστα ποτ για τα πριμα , σε καποια φαση ακουγετε κανονικα...προφανως θελω αλλαγη pots αλλα δεν ξερω τι να βαλω....

 

Υ.Γ. Αν εχω παραληψει κατι βασικο πειτε μου.

Υ.Γ 2  Διαφωτιστε με ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα, άλλαξε μπαταρία.

 

Όταν γυρνάς τα ποτεσιόμετρα, κάνουν περίεργους ήχους σαν π.χ. παράσιτα (χρατς-χρουτς); Μήπως γυρνάνε κανονικά αλλά σε κάποια σημεία της διαδρομής τους σκληραίνουν και κολλάνε; Αν ναι, μπορεί να την γλυτώσεις με ένα απλό καθάρισμα (υπάρχει σε σπρεϊ). Αλλιώς μπορεί να θέλουν αλλαγή.

 

Μπορεί να τα έχει παίξει και ο προενισχυτής βεβαίως.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρια αλλαξα πριν 1 εβδομαδα...

Χρατσ χρουτσ κανουν οντως σε καποια φαση της διαδρομης τους...Δεν σκληραινουν , ουτε κολλανε...Αμα τα εχει παιξει ο προενισχυτης???Μπορεις-ειτε- να μου προτεινετε καποιο φτηνο και καλο σετ προενισχυσης-pots??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου