Προς το περιεχόμενο

Peavey Classic 30 γιατί δεν έχει Standby?


Sinios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

[...]

Και για τα διαλλείματα.

Αν θυμάμαι καλά, το stand by χρειάζεται για να εφαρμόσουμε υψηλή τάση στις λυχνίες αφού έχουν φτάσει σε θερμοκρασία λειτουργίας και να ξεκινήσουν να δουλεύουν. Άρα αφού βρίσκονται σε θερμοκρασία λειτουργίας όταν έρθει η στιγμή για το διάλειμμα δεν χρειάζεται να γυρίσουμε σε stand by  ;) . Τώρα για το σωστό σβήσιμο δεν με έχει πείσει κανείς...

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άρα αφού βρίσκονται σε θερμοκρασία λειτουργίας όταν έρθει η στιγμή για το διάλειμμα δεν χρειάζεται να γυρίσουμε σε stand by  ;) .

Eκτος και αν ο ενισχυτης εχει τρελο βομβο! Οποτε το γυρναμε σε Stand By!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι μου φαίνεται θα προχωρίσω άφοβα στην αγορα του Peavey Classic 30!!!

Εξαλλου μία που Off κ μία που On...

Κ για να μήν έχουν βάλει Standby κάτι θα ξέρουν τα τεχνητά παιδιά της Peavey...(Καλή φήμη εχουν από ότι ακούγεται!!!)

 

Ευχαριστώ παιδιά κ τα λέμε με εντυπώσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

αν και έχω κατασταλάξει στον  peavey  ρε παιδια με τρώει που δεν έχει εξοδο ακουστικων αντε το stand by άλλα το ακουστικά ειναι σοβαρό πρόβλημα ..

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αν θες να παίζεις με ακουστικά πάρε ένα vox amplug. Ο peavey είναι για να παίζεις κανονικά, άσε που θα κάνεις και λιγότερη ζημιά στα αυτιά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι αναμεσα σε αυτον και τον hdr παιζω blues  και εχω μια strat μεξικάνα 60s  και εγώ τον γουστάρω αλλα πολυ μικρή καμπινα ρε παιδί μου , μπορώ να τον ακούσω κάπου βόρεια Ελλάδα η Θεσσαλονίκη ?

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελει και πολυ μεγαλυτερη.βγαινει παντου .τα βατ ειναι σε τελειο νουμερο θεωρω πιανει απο σπιτι μεχρι live ΑΝΕΤΑ

αν θες να παιζεις με ακουστικα κατεβασε το guitar rig να χεις και 5800 εφε και να παιζεις και με ενισχυτες που δεν μπορεις να εχεις  ;)

τα καθαρα του ειναι  μ ε λ ι

απο θεσσαλονικη τωρα δεν ξερω αλλα νομιζω ολο και καποιον φουρουμιτη  που μενει πανω θα βρεις να προσφερθει να τον ακουσεις.Παντως αν θες μπορω να κανω ενα ντεμο στον δικο μου,ειναι ο 50αρης μεν με 4 10 ιντσα,αλλα δεν θα ακουσεις τρελλες διαφορες ως καμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου είναι ευκολο να γράψεις κανενα blues θα με βοηθούσες αν και έχω ξεψαχνίσει τα περισσότερα video στο youtube , επίσεις να σε ρωτήσω ο classic έχει footswitch  ή θα πρεπει να το αγοράσω έξτρα?

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου