Προς το περιεχόμενο

Floyd Rose σε Fender Stratocaster Usa


steve vvai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για χαρά σε όλους σας παιδιά.....  ;D

 

είμαι καινούργιος στο forum,και θέλω να θέσω την εξής απορία μου,. ??? .έχω μια πανέμορφη fender strat στην οποια θέλω να βάλω floyd rose χρυσό και χρυσά κλειδιά.....και να την κάνω και πιο κούκλα αλλα το floyd το λατρεύω.,και είναι το μονο το οποιο μου στερεί η κιθάρα μου,,

έχετε ιδέα αν γίνετε και πως,βεβαια χωρίς να υπάρξει κάποιο πρόβλημα στην κιθάρα,  ???

 

ευχαριστώ πολύ μανος....

 

EDITED: Μετέτρεψα σε ελληνικά το μήνυμά σου φίλε μου, παρακαλώ να γράφεις κι εσύ ελληνικά στο μέλλον. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, γράφε ελληνικά.

Δεύτερον, έχεις ιδέα τι αλλαγές θα φέρει το ΦΡ στην κιθάρα σου; Γιατί δεν αγοράζεις μια Ibanez;;; Σου το λέω αυτό γιατί εγώ έχω κάνει στη δικιά μου κιθάρα παλαβά πράγματα με ΦΡ και άλλα και στο τέλος το μετάνοιωσα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

ενας φιλος εβαλε στην squier του FR και για να μπει ο μαστορας την εσκαψε! την κακομοιρα την λυπηθηκα :'( :'( ;D ;D

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Το να βάλεις FR σε μία στρατ με std γέφυρα, προϋποθέτει οτι θα πρέπει να βρείς την πρώτη έκδοση (ή κόπια) του FR που δεν χρειάζεται σκάψιμο στο σώμα, αλλά δεν ξέρω αν το action σου βγεί εκεί που παίζεις συνήθος.

Η δεύτερη περίπτωση είναι ένα floyd rose ΙΙ ή ένα οποιοδήποτε licenced τρέμολο, το οποίο όμως θέλει σκάψιμο στο σώμα και φυσικά κάποιον έμπειρο που να γωρίζει πως να το ρουτάρει (σκάψει).

Στη δεύτερη περίπτωση το συνολικό κόστος μπορεί να φτάσει και το κόστος μίας κιθάρας έτοιμης με FR, όπως σου είπε ο συνφορουμίτης mscmkr κοίτα και το ενδεχόμενο αγοράς άλλης κιθάρας λοιπόν.

Παρεπιπτόνως, τι Strat έχεις?

 

Floyd Rose I

Floyd_rose_original.jpg

 

Floyd Rose II & Το σκάψιμο που λέγαμε

licFR.jpg

 

Πρώτον, γράφε ελληνικά.

Επίσης

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και γινεται (χιλιαδες κιθαριστες στα 80s επαιζαν με φλοϊνταρισμενες στρατ) φυσικα μιλαμε για μια εξαιρετικα δραστικη μετατροπη που θα χρειαστει ΜΑΣΤΟΡΑ ,πολλα χρηματα & μπολικο τρυπημα/σκαψιμο,αλλα απο τη στιγμη που η κιθαρα σου δεν ειναι vintage και εισαι σιγουρος οτι χρειαζεσαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το FR δεν θα εχεις προβλημα με την μειωση της αξιας της.

 

φυσικα αν η κιθαρα σου ειναι vintage ουτε να το σκεφτεσαι.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κάνεις φίλε μου ...κάποια πράγματα είναι φτιαγμένα για να μένουν όπως είναι...το κόστος είναι αρκετό και το αποτέλεσμα δεν θα σε ικανοποιήσει όσο μία έτοιμη με FR...

 

 

Off Topic:

Έχει κανείς FloydRose I  να μας πεί εντυπώσεις..?

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κάνεις φίλε μου ...κάποια πράγματα είναι φτιαγμένα για να μένουν όπως είναι...το κόστος είναι αρκετό και το αποτέλεσμα δεν θα σε ικανοποιήσει όσο μία έτοιμη με FR...

 

+2112

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν παίρνεις μία "έτοιμη" με εγγύηση και δικαίωμα επιστροφής νά 'χεις και το κεφάλι σου ήσυχο; Πιο φτηνά θα σου έρθει μάλλον και βγαίνει και σε πολλά χρώματα.

 

http://www.thomann.de/gr/fender_stdstrat_fr_hss_rw_car_2009.htm

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κάνεις φίλε μου ...κάποια πράγματα είναι φτιαγμένα για να μένουν όπως είναι...το κόστος είναι αρκετό και το αποτέλεσμα δεν θα σε ικανοποιήσει όσο μία έτοιμη με FR...

 

 

Off Topic:

Έχει κανείς FloydRose I  να μας πεί εντυπώσεις..?

 

εγω εχω μια στρατ με floyd rose I...

www.stratosdark.webs.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω μια στρατ με floyd rose I...

Πες μας και τις εντυπώσεις σου, την έχεις συγκρίνει με άλλο floyd rose?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου