Προς το περιεχόμενο

Επιτέλους τέλος... στο demo


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guys, ύστερα από πολύ κόπο(που να ήξερα όταν ξεκινούσα...)έφτασε στο τέλος το πρώτο demo του συγκροτήματος μου.Τελικά αυτό που συμπέρανα είναι ότι το να κάνεις παραγωγή,ειδικά με τα περιορισμένα μέσα που διέθετα για ένα ολόκληρο group(drums,μπάσο,2 κιθάρες και φωνητικά(πρώτα, δεύτερα,κτλ)) είναι μεγάλος μπελάς...(Ευτυχώς βοηθήσατε και εσείς πολύ μέσω του Noiz!)Σας γράφω γιατί απλά χρειάζομαι γνώμες για τη δουλειά αυτή...Όποιος μπορεί ας κοιτάξει στο www.myspace.com/subfiremetal

 

Υ.Γ. Πάρτε φτιάρια και ξεκινάτε το θάψιμο....!!!!

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ωραία δουλειά, αλλά (αν μου επιτρέπεται δηλαδή) οι φωνές, κατά τη δική μου γνώμη, θα θέλανε λίγο δουλειά παραπάνω. καλή σας συνέχεια !

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε ότι σου επιτρέπεται...Εξάλλου γι'αυτό έκανα το θέμα...Για να πάρω καμιά άποψη...Τα δικά μου αυτιά έχουν συνηθίσει στο άκουσμα των τραγουδιών και δεν μπορώ να έχω αντικειμενική άποψη...

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειαααα....Πολυ ωραια μουσικη εχετε γραψει οντως, η παραγωγη ειναι αξιοπρεπεστατη σε οτι ακουσα, σαν ηχος γενικα λετε αλλα μερικες φορες η χροια των φωνητικων δεν ταιριαζει με το υφος των κομματιων. Πχ στο darkest vision ενω η μουσικη παει να stonarei μπαινοντας τα vocals ειναι πολυ ηπια ενω περιμενεις λιγο γρετζο.Α κ το σολο τα σπαει με την ανατολιτικη χροια και το fuzzarisma στην εξελιξη.Εξυπνο! Το help me παντως χανει πολυ στην εισαγωγη με τα 2πλα φωνητικα. Προσωπικες αποψεις παντως...Σαν καλυτερο βρισκω το freedom to heaven φοβερο ριφακι.

Λιγο περισσοτερο νευρο στα φωνητικα.

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ειμαι σιγουρος πως οποιος και να κατσει να ακουσει προσεκτικα ολο και κατι θα εχει να προτεινει προς αλλαγη η βελτιωση.Αυτο που πραγματικα ομως μου εκανε εντυπωση και αξιζει να επισημανω ειναι οτι τα τραγουδια σας εχουν ψυχη και ειναι ωραια τραγουδια ρε παιδι μου πως το λενε...και αυτο ειναι που αξιζει κυριως.Ενα μεγαλο μπραβο απο μενα λοιπον.Αναμενω νεα σας.Με μια προσεγμενη παραγωγη και καθε πιθανη βελτιωση ειμαι σιγουρος που θα πατε μακρια.

 

Υ.Γ "ηχογραφισα" τα τραγουδια σας μεσω myspace για να τα βαλω σε κανα καλοκαιρινο cdaκι συλλογη για το αμαξι.hope you dont mind.Cheers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν μιας και το ζήτησες, εμένα μου ελληνίζουν πολύ τα φωνητικά, και σαν προφορά και σαν χροιά φωνής.. Πιστεύω ότι ο ελληνικός στίχος θα το έδενε καλύτερα το κομμάτι...

 

πολύ ωραίες ιδέες breaks και η παραγωγή αν εξαιρέσεις τα τύμπανα σε κάποια σημεία είναι πολύ καλή..

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν μιας και το ζήτησες' date=' εμένα μου ελληνίζουν πολύ τα φωνητικά, και σαν προφορά και σαν χροιά φωνής.. Πιστεύω ότι ο ελληνικός στίχος θα το έδενε καλύτερα το κομμάτι...

 

πολύ ωραίες ιδέες breaks και η παραγωγή αν εξαιρέσεις τα τύμπανα σε κάποια σημεία είναι πολύ καλή..[/quote']

 

+1000

 

 

Δοκιμαστε κατι με ελληνικο στοιχο .....ετσι για "πλακα" ...ποιος ξερει ...;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε subfire,από μένα +1.000.000

To Help Me τα σπάει.Τα άλλα δεν πρόλαβα να τα ακούσω.

Η μουσική είναι μια χαρά.Στα φωνητικά η προφορά δεν μου άρεσε σε ελάχιστα σημεία.Συνεχίστε έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο το γενικο ακουσμα!!!! δε ξερω γιατι άλλα ο ηχος κατι μου θυμιζει απο misfits..... στην ηχογραφηση μπορει να οφειλεται.... αλλα πολυ καλο.... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, με κάθε καλή πρόθεση, έχω να πω ότι το γενικό αποτέλεσμα μου άρεσε αρκετά. Οι κύριες παρατηρήσεις που έχω να κάνω με ένα πρώτο άκουσμα, είναι:

 

- όπως ειπώθηκε, το θέμα της προφοράς. ¶λλους τους νοιάζει πολύ, όταν ακούνε ένα αγγλόφωνο συγκρότημα, άλλους λιγότερο. Εγώ είμαι από τους... πρώτους! :lol: Και στο συγκεκριμένο τομέα, νομίζω έχετε πολλά περιθώρια βελτίωσης

 

- τα σόλο της κιθάρας, σε κάποια σημεία είναι ανούσια και (ίσως και) αχρείαστα. Σύμφωνα με τα γούστα μου πάντα...

 

Αυτά για αρχή, δεν έχω προλάβει να τα ακούσω πιο προσεκτικά.

 

Πάντως, η γενική εικόνα που αποκόμισα είναι πραγματικά θετικότατη.

Μ' άρεσε ο ήχος της κιθάρας, το μπάσο πολύ ενδιαφέρον και η παραγωγή καλή. Ως καλύτερο των τεσσάρων ψηφίζω χαλαρά το Darkest Vision! Θυμίζει (με την καλή έννοια) κάτι από Load!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου