Προς το περιεχόμενο

Επιτέλους τέλος... στο demo


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanx και για τα καλά λόγια αλλά και για τις παρατηρήσεις!!!Σίγουρα σε μια δεύτερη προσπάθεια θα τις λάβω πολύ σοβαρά υπόψιν!

 

Πέρα από αυτό ήθελα να σημειώσω ότι τα drums τα ηχογραφήσαμε σε ένα studio στην Αθήνα ενώ όλα τα άλλα σε ένα υπόγειο.Δυστυχώς στο studio δεν έγινε καλή δουλειά.Στο υπόγειο που είχαμε διαθέσιμο πέρασα τις 15 μέρες τα χριστούγεννα και τις 15 μέρες του Πάσχα...Τελικά κατάλαβα ότι η παραγωγή ειδικά όταν είναι η πρώτη φορά, παίρνει πολύ χρόνο και κόπο! Αυτά όλα σας τα λέω γιατί μόνο αρκετοί από εσάς που έχουν κάνει κάτι ανάλογο, μπορούν να καταλάβουν τι πέρασα(κουβάλημα, πολύωρες ακροάσεις με κρύο,κτλ)!!!!

 

Ξέρετε πολλές λεπτομέρειες μετά το τέλος φαίνεται ότι μπορούν να διορθωθούν όμως εκείνες τις ώρες πραγματικά η κούραση και το άγχος για ολοκλήρωση δεν το επέτρεψαν!

 

Ελπίζω να άξιζε τον κόπο!!!Περιμένω και άλλες παρατηρήσεις!!!

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!ετυχε να ακουσω και εγω μια και περναγα απο εδω σημερα...Το help me μονο ακουσα.λοιπον δεν εχω καμια σχεση με το ειδος αλλα στην αρχη το κομματι "γκρουβαρει" για μενα και μ'αρεσει αυτο.στη συνεχεια χωρις παρεξηγηση τα φωνητικα νομιζω χρειαζονται αλλαγη...μηπως πρεπει να βρεθει καποιος αλλος?

 

αντε γεια σας καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελετε να μας πειτε με τι έχεται κανει την ηχογραφηση και γενικά την παραγωγή...Και εγώ ειμαι σε αντιστοιχο στάδιο και πιθανα να με ενδιέφερε...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν μπορώ να σας πω τι μηχανήματα είχα στη διάθεση μου...

 

Εκτός από το pc(Intel 3Ghz,1Gb)έχω την κάρτα ήχου E-MU 1820.Αρκετά καλή κάρτα, πολύ ευχαριστημένος από αυτή. Όπως είπα ξανά τα drums τα ηχογραφήσαμε σε studio και αυτό δεν ήταν καλή επιλογή. Μακάρι να είχα μια προενίσχυση σαν την M-audio octopre, να την συνδέσω στην κάρτα και να έγραφα και τα τύμπανα μόνος. Θα γινόταν καλύτερη δουλειά.

 

Από μικρόφωνα έχω το Fostex mc-10st. Καλή επιλογή για τα χρήματα αυτά. Με αυτά έγραψα τις φωνές και την ηλεκτροακουστική.

 

Το μπάσο πήγε κατευθείαν μέσω DI στην κάρτα,οι κιθάρες γράφτηκαν καθαρές στο Nuendo, και ύστερα πρόσθεσα τις βρόμες. Υπόψιν ότι η βρόμα είναι μια μίξη από Guitar rig και την πεταλιέρα μου(μια Boss me-50).

 

Από εφφέ, αρκετά guitar rig, waves, και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι τώρα.

 

Αν θυμηθώ ή χρειάζεστε επιπλέον λεπτομέρειες θα ξαναpostάρω...

 

 

www.myspace.com/subfiremetal

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου