Προς το περιεχόμενο

microphones overhead


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας...θα ηθελα να παρω 2 καλα μικροφωνα για overheads στα ντραμς...προς το παρων θα κανω δουλεια με αυτα τα 2 και μετα θα παρω και ενα d-112 και ενα sm57...τωρα οταν λεω καλα δεν ειμαι και κανενας επαγγελματιας ουτε εχω τον ιδανικο χωρο (5χ3 μ ειναι αλλα πολυ καλα ηχομονωμενος και συντομα θα τον φτιαξω και εσωτερικα) απλα θα θελα να παρω τα καλυτερα mic που μπορω με τα λεφτα που διαθετω και να τα χω πολυ καιρο ακομη και για επαγγελματικα πραματα αν χρειαστουν στο μελλον...δλδ δεν θελω κατι φτηνο και προσωρινο...και ακομη δεν λεω πως κατι φτηνο δεν μπορει να ναι καλο οποτε θα σας παραθεσω μερικα mic να μου πειτε γνωμες (θα προτιμουσα γνωμες απο ανθρωπους που τα χουν χρησιμοποιοιση) απολες τις κατηγορις τιμων...τωρα τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι απο 100 μεχρι 350 ευρω περιπου (τιμες εξωτερικου)...ευχαριστω πολυ...

 

p.s. εχω διαβασει τα αλλα σχετικα ποστ αλλα δεν με καλυψαν πληρως...

 

mic:

 

mxl 603

joemeek jm27

studio project b1

rode nt1a

rode nt-5

akg c 1000

akg 451

beringer c2 :D

shure sm94

 

αποτι βλεπεται μερικα απο τι λιστα δεν μπορουν να συγκριθουν με αλλα...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα δεν πρεπει να αποκαλυπτω τα επαγγελματικα μου μυστικα :lol: αλλα αυτο

 

http://www.thomann.de/thoiw7_the_tbone_sct700_roehrenmikrofon_prodinfo.html

 

το μικροφωνο (βαζω το λινκ γιατι διατιθεται ΜΟΝΟ απο εκει) ενω ειναι απαισιο για τη χρηση που εχει σχεδιαστει (δηλ. φωνητικα) ειναι ενα απο τα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΤΕΡΑ OVERHEAD μικροφωνα για ντραμς που εχω ακουσει ποτε (λες & σχεδιαστηκε για αυτη τη χρηση) ,επισης ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ για CLOSE miking ενισχυτων κιθαρας μια και εχει τρομερη αντοχη για condeser μικροφωνο!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα πολυ ενδιαφερων superfunk...δλδ και με ενα τετοιο θα μπορω να κανω δουλεια?θα πιανει και πιατινια και τομ κτλ εξισου καλα?οπως ειπα ταμπουρο και μποτα δεν με πολυνοιαζει καθως συντομα θα παρω d-112 kai sm57...ευχαριστω...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει μια χαρα για Overhead πολλες φορες ειναι το μοναδικο μικροφωνο που χρησιμοποιω (μαζι με αυτο της μποτας) :!:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ.. Δεν ξέρω για το T.bone αλλά το AKG C1000 μου φαίνεται αρκετά ιδανικό για αυτή την χρήση ,εξ αλλου πάνω κάτω στα ίδια λεφτά είναι (εννοείται ότι δεν μιλάω για μπότα)

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου