Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη Μαγνητων


sober

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους και παλι!

 

λοιπον,εκανα το θαυμα μου και προς θλιψη των τελεκαστεροφιλων,ικανοποιησα τον παιδικο μου ποθο και πηρα την gibson studio με τα χρυσα για να πουλαω και κυριλικι!

Τρελλα,πανικος!οτι περιμενα,οποτε απολυτα ικανοποιημενος.τωρα λεω να την παω κ για ενα σεταπ,αφου την χορτασα λιγο.

λοιπον,η ερωτηση.εχω μαγνητες τους DiMarzio PAF Classic neck/bridge DP194/DP195 αντιστοιχα πανω στην παλια μου κιθαρα.οποτε ολοι οι ηχοι μου ειναι προσαρμοσμενοι σε αυτους.θα κανω καλα αν τους βαλω πανω στην καινουρια αντικαθιστωντας τους μανισιους της;

 

ευχαριστω εκ των προτερων και παλι για τις οποιες συμβουλες και παρατηρησεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους και παλι!

 

λοιπον,εκανα το θαυμα μου, ικανοποιησα τον παιδικο μου ποθο...οτι περιμενα,οποτε απολυτα ικανοποιημενος....

 

λοιπον,η ερωτηση.εχω μαγνητες τους DiMarzio PAF Classic neck/bridge DP194/DP195 αντιστοιχα πανω στην παλια μου κιθαρα.οποτε ολοι οι ηχοι μου ειναι προσαρμοσμενοι σε αυτους.θα κανω καλα αν τους βαλω πανω στην καινουρια αντικαθιστωντας τους μανισιους της;

Καλά λέω ότι όλοι εδώ μέσα είστε ψυχασθενείς!

Φίλε μου καλέ, μόλις την πήρες, γιατί θές να τη κατσαβιδιάσεις? Εάν δεν σου έκανε γιατί δεν έπερνες μία άλλη?

Νομίζω ότι δεν θέλεις setup, αλλά ψυχίατρο!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα,αλλα λεφτα για ψυχιατρο πλεον μετα την αγορα δεν εχω.η κιθαρα ειναι αυτο που θελω,απλως ρωταω,μια που εχω τους μαγνητες,αν θα βγει καλυτερος ηχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θεωρείς ΕΣΥ καλύτερο ήχο... Εμείς δεν μπορούμε να σου πούμε "ναι, θα βγει καλύτερος ήχος", ή "όχι, δεν θα βγει καλύτερος ήχος"...

 

Πάντως, παίξε με την κιθάρα καθαρά, βρόμικα, σε μεγάλες εντάσεις, σε μικρές, σε διαφορετικούς ενισχυτές, και σε βάθος χρόνου θα είσαι σε θέση να αποφασίσεις μόνος σου αν θέλουν αλλαγή οι μαγνήτες της...

 

Ως κάτοχος της ίδιας κιθάρας, σε διαβεβαιώ ότι ο neck είναι καταπληκτικός μαγνήτης, στάζει μέλι! Τώρα ο bridge δεν ξέρω πώς θα σου φανεί, για τα δικά μου γούστα είναι αρκετά γκαζωμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΌΧΙ μην αλλάξεις τους μαγνήτες!!!Άστους στην άλλη σου κιθάρα και όποτε θες να απευθυνθείς στον ήχο τους να παίζεις με αυτήν!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου