Προς το περιεχόμενο

Οι ομορφοτεροι ενισχυτες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα το πω κι ας το πάρει το ποτάμι........

 

Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι μερικές από αυτες τις σιδεριές από βιομηχανικά πατώματα και τα λεντάκια σας αρέσουν, σας δημιουργούν ένα pride of ownership και λέτε "με αυτόν θα γεράσω" και χαρά στον μάστορα που τον σμίλεψε;

 

Παιδιά μιλάμε για όμορφους, αγοραστούς (γιατί αν είναι δικός μου και από papier mache να ναι, πάλι κούκλος θα μου φαίνεται και για αυτό δεν έβαλα τον "τσίφτη" μου στην εξίσωση) και όχι για ποιούς θεωρούμε καλούς για τα ηχητικά γούστα μας.

 

Σορρυ κιόλας, ο καθείς με τα γούστα του και κουμάντο στα ονειρά του, απλώς αναρωτιόμουν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πσσσσσσστ κύριε Μπίχλα

Εχετε δει τα ραδιοφωνάκια (50 & 60 χρονών) που υπάρχουν διαθέσιμα στην Ευρώπη;

Με p2p, EL84 και full range ηχειάκια telefunken και ξύλινα σασί που τα ενισχυτάκια του συρμού απλώς ονειρεύονται. Ωραίος ήχος (και μιλάω για κιθάρα) σε τιμές καταπληκτικές.

Χρειάζονται όμως κάποιες μετατροπούλες .........

εχω ενα τετοιο του παππου μου (σχεδον ιδιο με αυτο της φωτο),

δεν δουλευει ομως :-\ Kαι ενα late '60s - early '70s φορητο μπομπινοφωνο

grundig το οποιο δουλευει και μαλιστα επαθα πλακα με τα μπασα που βγαζει

το λιλιπουτειο οβαλ μεγαφωνακι του. Ακουσα μια μπομπινα με '70s

μπλουζοροκιες και γουσταρα βιντατζοχροια της εποχης ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το πω κι ας το πάρει το ποτάμι........

 

Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι μερικές από αυτες τις σιδεριές από βιομηχανικά πατώματα και τα λεντάκια σας αρέσουν, σας δημιουργούν ένα pride of ownership και λέτε "με αυτόν θα γεράσω" και χαρά στον μάστορα που τον σμίλεψε;

 

Παιδιά μιλάμε για όμορφους, αγοραστούς (γιατί αν είναι δικός μου και από papier mache να ναι, πάλι κούκλος θα μου φαίνεται και για αυτό δεν έβαλα τον "τσίφτη" μου στην εξίσωση) και όχι για ποιούς θεωρούμε καλούς για τα γούστα μας.

 

Σορρυ κιόλας, ο καθείς με τα γούστα του και κουμάντο στα ονειρά του, απλώς αναρωτιόμουν.

 

Εννοείται πως τα δικά μας και αυτά που μας αρέσουν είναι πάντα τα...καλύτερα... :)

Πέρα από τη πλάκα όμως έχεις δίκιο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το πω κι ας το πάρει το ποτάμι........

 

Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι μερικές από αυτες τις σιδεριές από βιομηχανικά πατώματα και τα λεντάκια σας αρέσουν, σας δημιουργούν ένα pride of ownership και λέτε "με αυτόν θα γεράσω" και χαρά στον μάστορα που τον σμίλεψε;

 

Παιδιά μιλάμε για όμορφους, αγοραστούς (γιατί αν είναι δικός μου και από papier mache να ναι, πάλι κούκλος θα μου φαίνεται και για αυτό δεν έβαλα τον "τσίφτη" μου στην εξίσωση) και όχι για ποιούς θεωρούμε καλούς για τα ηχητικά γούστα μας.

 

Σορρυ κιόλας, ο καθείς με τα γούστα του και κουμάντο στα ονειρά του, απλώς αναρωτιόμουν.

 

Ναι ρε παιδια ελεος...για ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ μιλαμε οχι για τους TRANSFORMERS! ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα νομίζω πως λόγω του ότι μας αρέσει στο αυτί μας αρέσει και στο μάτι όσων αφορά τους ενισχυτές... Σόρρυ κιόλας αλλά από κιθάρες η μπάσα υπάρχουν πάάάάάάρα πολλά σχέδια... Στους ενισχυτές στο 99% όλοι είναι ορθογώνιοι!!! Αλλά παρ'όλα αυτά εγώ ναι όταν βλέπω τον Gallien μου αρέσει ακόμη και το σήμα ρε παιδί μου εμφανισιακά!!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το πω κι ας το πάρει το ποτάμι........

 

Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι μερικές από αυτες τις σιδεριές από βιομηχανικά πατώματα και τα λεντάκια σας αρέσουν, σας δημιουργούν ένα pride of ownership και λέτε "με αυτόν θα γεράσω" και χαρά στον μάστορα που τον σμίλεψε;

 

Παιδιά μιλάμε για όμορφους, αγοραστούς (γιατί αν είναι δικός μου και από papier mache να ναι, πάλι κούκλος θα μου φαίνεται και για αυτό δεν έβαλα τον "τσίφτη" μου στην εξίσωση) και όχι για ποιούς θεωρούμε καλούς για τα ηχητικά γούστα μας.

 

Σορρυ κιόλας, ο καθείς με τα γούστα του και κουμάντο στα ονειρά του, απλώς αναρωτιόμουν.

 

Είμαι μαζί σου σε αυτό, σε στηρίζω κοινοβουλευτικά.

 

Όσο γαμάτο ήχο και αν έχουν οι μεταλάδικοιχαηγκέηνκλπκλπκλπ ενισχυτές, μου φαίνονται ελαφρώς ή και βαρέως χριστουγεννιάτικοι με όλα αυτά τα λαμπάκια. Θα έπρεπε τουλάχιστον να έχουν κάποιο mode λειτουργίας να αναβοσβήνουν όλα μαζί, για κάθε χρήση.

 

Επίσης πολύ σιδεριά ρε γμτ. Φυλακές ανηλικων. Αν είναι έτσι το μοντέρνο, προτιμώ το σεμεδάκι του κύριου Μπίχλα.

 

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέτε SF & audiokostas από πάνω.

 

Εμένα με πρόλαβε ο spy

 

Lonestar-LG.jpg

 

 

 

Γιατί αν δεν παινέσεις τον ...ενισχυτή σου θα πέσει να σε πλακώσει!

 

Και με τα 35 κιλά που είναι δε θα'ναι αστείο πράμα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν δεν παινέσεις τον ...ενισχυτή σου θα πέσει να σε πλακώσει!

 

thunder50-2.jpg

+2112

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου