Προς το περιεχόμενο

about Θανασης Γκαϊφυλλιας


VietMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενταξει το χεσαμε ...

ολοι εμεις οι κολογεροι πλεον , που την δεκαετια του 70

δεν θελαμε η δεν μπορουσαμε, να ειμαστε στην ευρωπη και στην αμερικη,

μεγαλωσαμε στη νικαια με τον Γαβαλα , τον Τσιτσανη, τον Καζατζιδη , τη Πυργακη ,

τους Poll , Νοστραδαμος, Γκαιφιλια , Πελομα Μποκιου ,...και....αλλααα...ολα μαζι και ταυτοχρονως απο κατι μονοφωνικα πικ απ , (ο δισκος ηταν πιο μεγαλος απο το πικ απ)

Ολα αυτα λοιπον μαζι με τα ξενα ακουσματα απο την Δυση κανανε τη σουπα που μας κρατησε ζωντανους μουσικα μεχρι σημερα που με ολες τις τεχνολογικες ευκολιες επιλεγουμε πλεον και ακουμε η παιζουμε μονο οτι γουσταρουμε.

Τιποτα δεν πηγε χαμενο.

Τιποτα δεν ειναι γραφικο η ολα ειναι ,οταν τα κοιτας μετα απο 40 χρονια (μια ζωη).

 

 

ΑΠΟΧΟΡΟ  :'(

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τιποτα δεν πηγε χαμενο.

Τιποτα δεν ειναι γραφικο η ολα ειναι ,οταν τα κοιτας μετα απο 40 χρονια (μια ζωη).

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Γι αυτό λέω ότι όταν περνάνε τα χρόνια δεν συγκρίνω αλλά κρίνω ποιά πραγματικά από όλα αυτά είχαν αξία.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Σίγουρα, αλλά όπως θα θυμάσαι και εσύ, σοφέ γέροντα, οι εποχές που περιγράφουμε ήταν έντονα πολιτικοποιημένες και φορτισμένες και αρκετοί καλλιτέχνες ήταν στρατευμένοι κάτω από συγκεκριμένες σημαίες...

αμπέχωνο, ταγάρι...

Νομιζω ότι η εποχή, έχει ληφθεί υπ'όψη στο θέμα. Τη θυμάμαι κι εγώ θυμόσοφε μου πρεσβύτερε καθώς ο Γκαϊφυλλιας έπαιζε "αντάρτικα" απέναντι από εκεί που έπαιζα εγώ τα γιεγιέδικα.  ;D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Γι αυτό λέω ότι όταν περνάνε τα χρόνια δεν συγκρίνω αλλά κρίνω ποιά πραγματικά από όλα αυτά είχαν αξία.

 

Τωρα γερο μου , με χαλασες... ;)

-κρινω ποια ειχαν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αξια λες...

ε ...λοιπον οταν το κανω αυτο ΚΛΑΙΩ.

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ότι η εποχή, έχει ληφθεί υπ'όψη στο θέμα. Τη θυμάμαι κι εγώ θυμόσοφε μου πρεσβύτερε καθώς ο Γκαιφίλιας έπαιζε "αντάρτικα" απέναντι από εκεί που έπαιζα εγώ τα γιεγιέδικα.  ;D

1) Άσε τα σάπια μην αρχίσουμε να σκανάρουμε ταυτότητες...είσαι μεγαλύτερος από εμένα και δεν είναι ανάγκη να ντρέπεσαι...

2) Τότε, σε ποιόν πήγαινε πιο πολλές φορές η ασφάλεια? Σε σένα ή στο Γκαϊφύλια? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ...λοιπον οταν το κανω αυτο ΚΛΑΙΩ.

Άσε και συ ρε τα σάπια...γι αυτό μάζεψες 40 κιθάρες...κλαίς τον παλιό καιρό!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μερικά χρονάκια θα λέτε για τις Μουσικές Ταξιαρχίες, τον Παυλάρα με τους Σπυριδούλα ή τους Απροσάρμοστους, τους Σοκρατες ότι ήταν μύθοι κλπ κλπ.

Εγώ πάντως pop ακούσματα όπως αυτά των 2002, Τουρνά, R.Williams, Γ.Πολυχρονιάδη, ακόμα και CReal τα γουστάρω πάρα πολύ και δεν με χαλάνε όταν τα ακούω.

 

Όσο για τις πολλές κιθάρες εγώ το χα απωθημένο από τότε που οι Τερμίτες δεν μας δάνειζαν ούτε καλώδιο όταν παίζαμε Support τους.......

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα...εμας οι Sharp Ties μας εβγαζαν τους ενισχυτες απο τις πριζες... ;D ;D (ενταξει οχι ολοι....μονο  ο ντραμμερ τους που ηταν αστερι.... ;D ;D),βεβαια παιζει να εκαναν και καλα μια και ειχαμε παιξει support σε αυτους οταν ειμασταν...15 χρονων.. ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
1) Άσε τα σάπια μην αρχίσουμε να σκανάρουμε ταυτότητες...είσαι μεγαλύτερος από εμένα και δεν είναι ανάγκη να ντρέπεσαι...

2) Τότε, σε ποιόν πήγαινε πιο πολλές φορές η ασφάλεια? Σε σένα ή στο Γκαϊφύλια?

 

1) Εντάξει το δέχομαι. Μπορει να'μαι μεγαλύτερος, σοφότερος, καλύτερος και πιό μαλλιάς! (Mac και πισίνα δεν έχω όμως...)  ;D

2) Στην Πλάκα τότε δεν πολυσύχναζε η αστυνομία. Στο δίπλα από τ' Ανταρτικα έπαιζαν οι Μουσικές Ταξιαρχίες και στη Σοφίτα και τ' άλλα παραδίπλα οι "ροκάδες" κι εμείς μαζί τους. Βαθια πολιτικοποιημένη περίοδος.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μπράβο...ένας ένας οι γεροντάρες του forum να εμφανίζονται...

 

Τουρνά, R.Williams, Γ.Πολυχρονιάδη.......

Μπέσυ Αργυράκη?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου