Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για vintage κιθαρα Eko


sweak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω οτι θελει να τη "φτιαξει"...

Για να φτιαχτεί το μπράτσο, πρέπει να τριφτεί, (πιθανόν) στοκαριστεί, λουστραριστεί. Μάλλον (σίγουρα) θα δείχνει πολύ καινούργιο σε σχέση με το σώμα...γι αυτό το είπα

 

Υ.Γ.

ΠΑΝΤΑ Φιλοι

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

λοιπον παιδια ευχαριστω για τις απαντισεις...αυριο που θα την παρω στα χερια μου θα σας πω ακριβως σε τι κατασταση ειναι..θα ανεβασω και πιο ευκρινεις φωτογραφιες..α και κατι τελευταιο..το switch που ειναι ακριβως κατω απ τον neck μαγνητη τι ακριβως κανει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απο τα δυο switch σιγουρα ειναι ο επιλογεας για το ποιος μαγνητης να παιζει... το αλλο switch, ομως, τι να ειναι?! Ισως κανενα φιλτρο για rhythm/lead...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και από εκεί που είχες μια vintαge kιθάρα, θα έχεις ένα καρνάβαλο!!!

Sorry bsiap.

 

Σωπα καλε που θα γινει καρναβαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωπα καλε που θα γινει καρναβαλος.

Με μεγάλη χαρά, να μου δείξεις ένα Pikguard από πλαστικό που το έκοψες με ψαλίδι και το έβαλες επάνω στη κιθάρα σου ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μεγαλη χαρα θα σου πω οτι το pickguard που εφτιαξα απο πλαστικο για ενα φρικαλεο στρατοτελε προτζεκτ δεν το εκοψα με ψαλιδι αλλα με φαλτσετα (αυτες τις πρασινες που πουλανε στο πρακτικερ για 1 Ευρω) Μετα χρησιμοποιησα πλαγιο κοπιδι και γυαλοχαρτο ψιλο, μινι ντριλ για τις τρυπες και για τελευταιο θα σου πω οτι το εβαψα κιολας. ;D

 

Φωτο δεν εχω αλλα αν θες μπορω να σου στειλω mms.

 

Και παντα φιλικα μαστρομαραθον χωρις καμια επιθυμια για κοντρες ή διαξιφισμους.Προσωπικα εχω να μαθω πολλα ακομα απο σενα και απο τους υπολοιπους ''μπαρμπαδες'' του φορουμ τουτου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, την κιθάρα την πήρα τελικά εγω και δεν μιάζει να είναι σε καλη κατάσταση όπως επλίζαμε...  :(

Οι μαγνήτες δεν μιάζει να λειτουργούν.  Όπως θα δείτε και στις φοτογραφίες το tremolo μιαζει ξεχαρβαλομενο και ενα "δοντακι" ειναι σπασμενο. Οποτε αυτο θελει ολοκληρο αλλαγη.

Μετα, ενα καλωδιο απο ένα απ τα δύο ποντεσιόμετρα μιάζει κομμένο (ή σαν να μην πηγαίνει απλος πουθενα) ή εκτος αν είναι καμια γείωση η κατι τειο :o ::) :P ??? ??? ??? 8)?

Αυτα τα μαυρα κρικακια με τα δοντακια ηταν "κολλημενα" (ειχαν μαγνητηστει δηλαδη) πανω στους μαγνητες.

Ο λεμός μιάζει να είναι ελάχιστα ή και καθόλου σκεβρωμένος που είναι κάτι (μαλλον) καλο αλλα η ταστιερα σε κάπια σημεία εχει σαν γρατζουνιές (μαλλον δεν νομιζω να εχουν κι αυτα επιπτωσεις στον ηχο...) Θελει φυσικα ξεμπιχλιασμα η ταστιερα αλλα αυτο είναι το λειγότερο.

 

Περιμένω γνώμες, βοήθειες, ιδέες, τιμές και ότι άλλο μπορεί να βοηθήσει :-\

Θέλω πολύ να κάνω αυτη την κιθάρα να παίξει ;D

 

Ευχαριστώ

 

Το λινκ http://rapidshare.com/files/294366210/____________.zip.html

Υ.Γ.

Μην βαριέσται να κάνετε download τις φοτογραφίες ;D ;D ;D ;D

 

Υ.Γ. 2

αμα πέσει το λινκ πείτε μου να το ξανανεβάσω

 

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......Πω πω αυτο θα πει real relic ....... :D παντως αν το μπρατσο δεν εχει σκευρωσει και τα ταστα "παιζουν"......εγω δεν θα πειραζα τιποτα πανω στο οργανο.......εχει ιστορικη αξια! Ομως τα ηλεκτρικα μερη καλο θα ηταν να τα κοιταζεις λιγο...αλλα μπορει να μην εχουν και τιποτα.......να φανταστω οτι η κιθαρα δεν επαιζε καθολου?γιατι απ οσο μπορω να καταλαβω απο τις φωτο , αυτο το καλωδιακι που λες οτι δεν παει πουθενα μαλλον θα επρεπε να πηγαινει στην εξοδο του jack.....δηλαδη στο δευτερο ποδαρακι.....το πρωτο πρεπει να ειναι η γειωση,αν και μου φαινεται λιγο περιεργη η συνδεσμολογια,συνηθως την γειωση την στελνεις στο jack απο το volume και οχι απο το tone.....ομως δεν ειμαι γνωστης τετοιον οργανων οποτε μπορει να κανω και λαθος.... :)

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο πανω ο διακοπτης που φευγουν τα καλωδια απο τους 2 μαγνητες ειναι ο επιλογεας.....ο αλλος διακοπτης δεν γνωριζω αλλα μαλλον για  παραλληλη ή σε σειρα συνδεση ή για "εκτος φασης".......

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου