Προς το περιεχόμενο

Fender Custom Shop Total Tone Series


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή η Fender έχει τόσα πολλά μοντέλα που είναι θέμα R&D το να φτιάξει ένα μοντέλο ακριβώς ίδιο με ένα άλλο δικό της ??? 

Ξέχασαν πως το είχαν κάνει?

 

Άλλο θέμα η αναπαραγωγή ενός παλιότερου μοντέλου (και πολύ καλά κάνει  ;)) και άλλο το R&D.

 

Πάντως αν θέλεις τα ακριβή specs τα μοντέλα αυτά είναι συνήθως μονόδρομος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξέχασαν πως το είχαν κάνει?

 

ΦΥΣΙΚΑ,τρεις φορες χερια εχει αλλαξει η εταιρια,τι περιμενες? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν παραδεχόμαστε απλά ότι υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό από κιθαρίστες που είναι ΑΝΩΜΑΛΟΙ (count me in) και προτιμούν να "καίγονται" με τους "μαγνήτες της γιαγιάς", τα "vintage contours", τα "σωστά ελατήρια" κλπ. από το να αναζητούν κάποιο πιο σύγχρονο και πιο πολυχρηστικό όργανο που θα καλύψει όλες τις πραγματικές ανάγκες τους; Δεν είναι ντροπή, μεταξύ μας είμαστε. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από το να αναζητούν κάποιο πιο σύγχρονο και πιο πολυχρηστικό όργανο που θα καλύψει όλες τις πραγματικές ανάγκες τους;

 

Μωρε βρες μου εσυ ενα   πιο σύγχρονο και πιο πολυχρηστικό όργανο με τετοια ΗΧΑΡΑ και το παιρνω αμεσως... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να σου αρεσει κατι και να επιμενεις ΜΟΝΟ σε αυτο,δεν σε καθιστα αυτοματα και...Αμερικανο...

 

Αν πρόσεξες( που σίγουρα πρόσεξες ;)) το avatar μου είναι ένα από τα σημαντικότερα (για μένα) αυτοκίνητα ever, 100% Αμερικάνικο και μπορώ να επιχειρηματολογώ για ώρες για αυτό. Επίσης λατρεύω τις στρατ αλλά και όλη την κουλτούρα (και όχι μόνον μουσικά) των δεκαετιών που εκπροσωπεί. Οπότε δεν θεωρώ καθόλου σωστό τον αφορισμό κάθε τι Αμερικάνικου, αντικειμένου, ιδέας ή τάσης ούτε το έχω για κακό. Μιλώντας όμως για την συγκεκριμένη σειρά fender, νομίζω ότι ούτε vintage μπορεί να θεωρηθεί αλλά ούτε και πρωτότυπη αφού στην ουσία είναι μια fender βελτιωμένη στα σημεία που την "βελτιώνουν" εδώ και χρόνια διάφοροι aftermarket "παπατζήδες", από την στιγμή που σε κάποια φόρουμ ανακάλυψαν ότι κάποιοι ενδιαφέρονται περισσότερο για τα ξύλα παρά για το μοντάρισμα-σετάρισμα μιας τέτοιας κιθάρας. :)

 

Σχετικά με την τέλε σου, σκέφτηκες μήπως τον Gill Yaron στο Ισραήλ? Είναι απόλυτα κολλημένος στην απόλυτη λεπτομέρεια, τυλίγει μόνος του τους μαγνήτες του και σίγουρα βλέπει καλύτερα από την Αμπι λόγω ηλικίας ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την τέλε σου, σκέφτηκες μήπως τον Gill Yaron στο Ισραήλ?

 

Μπα δεν ειμαι διατεθημενος να δωσω τοσα λεφτα απο τη στιγμη που με το 1/4 μπορω να την φτιαξω και μονος μου,εξαλλου οι αποψεις του περι....tonewoods απλα με...φρικαρουν (τετοια παπαρολογια εχω να διαβασω απο την εποχη του Suhr... ;D)  (τα εχω ηδη αλλωστε παραγγειλει τα parts & ειναι 100% period correct,ευτυχως εχω original 1966 μαγνητες...(ενταξει ο neck ειναι του 68 αλλα ποιος παιζει με τον neck... :)) που ειναι αλλωστε και το σπουδαιοτερο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

,εξαλλου οι αποψεις του περι....tonewoods απλα με...φρικαρουν (τετοια παπαρολογια εχω να διαβασω απο την εποχη του Suhr... ;D)  

 

;D ;D ;D ;D

Πόσο δίκιο έχεις!!Από τον θαυμασμό του προς τον Fender το 'παθε ο φουκαράς! Πέραν τούτου όμως φαίνεται καλός μαστορας και γνώστης. Θα μας την δείξεις όταν τελειώσει ελπίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον θαυμασμό του προς τον Fender το 'παθε ο φουκαράς!

 

αμα τον ακουγε ο Leo "βαλε οτι ξυλο να'ναι φτανει να'ναι φτηνο" Fender,θα παθαινε εγκεφαλικο! ;D

 

αντε μεχρι να ερθει η 66αρα παρε μια 62αρα με... 65αρι decal (τι μονο το cs θα κανει αλχημιες...) που φτιαχνω αυτον τον καιρο... ;D

 

4067654152db6decb3ebc012d61993c4c5b51d2464d4b1645feaea7efde595969f8ff2ca.jpg

 

344483935d5649505060fbb7629447d4b90f9e64a517e01ce70efef22b37b3a3bb64f187.jpg

 

10646288d714f64f535a67d4f4f888fecac4b5dd3fa3087d0cdb208a2b79a6d84386460a.jpg

 

32555533a8d61adf4e9da4beafd4d93d3c05859e4d419d8a2cd5b7db4bab025f13198b23.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν παραδεχόμαστε απλά ότι υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό από κιθαρίστες που είναι ΑΝΩΜΑΛΟΙ (count me in) και προτιμούν να "καίγονται" με τους "μαγνήτες της γιαγιάς", τα "vintage contours", τα "σωστά ελατήρια" κλπ. από το να αναζητούν κάποιο πιο σύγχρονο και πιο πολυχρηστικό όργανο που θα καλύψει όλες τις πραγματικές ανάγκες τους; Δεν είναι ντροπή, μεταξύ μας είμαστε. ;D ;D

Μα το παραδεχόμαστε, και σας θαυμάζουμε κιόλας...αλλά μην ξεχνάτε εσείς οι ΑΝΩΜΑΛΟΙ, ότι μας διαβάζουν και μικρά παιδιά.... 8)

 

Μωρε βρες μου εσυ ενα   πιο σύγχρονο και πιο πολυχρηστικό όργανο με τετοια ΗΧΑΡΑ και το παιρνω αμεσως... ;D ;D

Ότι και να σου δώσουμε, δεν θα το παραδεχθείς...ανήκεις στους παραπάνω ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου