Προς το περιεχόμενο

Gibson Explorer "Fear" Project.


FrosT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχας thumbs up για το headstock, πολυ οραια δουλεια  ;D ;D ;D

Οσο για το λογοτυπο, αυτο που σκεφτομουν ισως ειναι να κρατησω το λογοτυπο της gibson, αλλα να προσθεσω και κατι ακομα, οχι σαν λογοτυπο, αλλα σαν model name ας πουμε...

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κιθάρα ειναι original Gibson η δεν είναι? Δεν έχω καταλάβει...

Sorry, εγω απλα ειμαι λιγο μπερδευτικος  :P ;D ;D

Η κιθαρα ειναι original, μαλιστα συμφωνα με το serial number ειναι φτιαγμενη στο Nashville Plant, TN, USA, January 18th, 1999, απλα μιας και σκοπευω να της αλλαξω τα φωτα, ελεγα να γραψω και ενα custom model name στο head...

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με Sharp Concepts, και μου ζητησαν για τη δουλεια που θελω 275 δολλαρια (χωρις τα μεταφορικα)... Επειδη δεν το βλεπω να σκαω 200αρικο και βαλε ευρω για ενα pickguard, μαλλον παω για κατασκευη, και αν βρεθουν λευτα στο μελλον θα παρω ενα καλο... Σε περιπτωση που αποτυχω με το αλουμινιο (φυλαγε τα ρουχα σου...), το option να το φτιαξω με blank υλικο ειναι ευκολο? Μιλαμε για κοψιμο στο χερι? Εχει κανει καποιος παρομοια δουλεια, και αν ναι ποσο δυσκολο ειναι?

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση που αποτυχω με το αλουμινιο (φυλαγε τα ρουχα σου...), το option να το φτιαξω με blank υλικο ειναι ευκολο? Μιλαμε για κοψιμο στο χερι? Εχει κανει καποιος παρομοια δουλεια, και αν ναι ποσο δυσκολο ειναι?

Eίναι εύκολο και θα στο φτιάξει ο Yann σίγουρα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου