Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά αρμονίου....


parginos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.Θέλω την βοήθειά σας για την κατάλληλη επιλογή αρμονίου.Έπαιζα πολύ μικρός και πήγαινα σε ωδείο για 3 χρόνια αλλά τα παράτησα.Τώρα και μετα από 15 χρόνια μου ήρθε πάλι η όρεξη.Θα τα καταφέρω να τα βγάλω πέρα μόνος μου?Υπάρχει κάποια μεθοδολογία που μπορείτε να μου προτείνετε?Και το βασικότερο,τι αρμόνιο να πάρω?Θέλω παίρνει ελληνικούς ρυθμούς.Να είναι καλό για να μην ξενερώσω πάλι...Ακούω προτάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντω εγω και θα ακολουθησοθν κι αλλοι! ;D

Λοιπον φιλε μου καλη χρονια και σε εσενα. Σου προτεινω να αρχισεις ασκησουλες χρωματικες απλα και μονο για τα δαχτυλα σου,καταλαβαινεις! Απο κει και μετα να ξεθαψεις κανενα βιβλιο η κατι απο τοτε στο ωδειο που πηγαινες... Με ''λιγη'' δουλεια και υπομονη θα τα καταφερεις! :)

Αρκει που θελησες και παλι!!

 

Φιλικα,

Παναγιωτης

...PLAY LOUD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία.Έτ΄σι σας θέλω.Να με εμψυχώσετε!!!Μέχρι 300 ευρω πάνω κα΄τω για κανα μεταχειρισμένο.Το Μ1 μου αρέσει σε τέτοια τιμή πχ αλλά δεν ξέρω.Εχείς θα μου πείτε.Έχω το αρχαίο PSR-38(καλο ε?) :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου και από μένα.

Το Μ1 καταρχην δεν παίρνει ρυθμούς.Πρέπει να μας πεις το ποσό που διαθέτεις για να σου προτείνουμε και εμείς με τη σειρά μας πάντως ένα αξιπόπιστο και φθηνό όργανο με ελληνικούς ρυθμούς είναι το παρακάτω.

http://www.thomann.de/gr/yamaha_psra300.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίαω τότε ότι η λύση που σου πρότεινα έιναι η καλύτερη σε αυτά τα λεφτά.

Τώρα για μεταχειρισμένο δεν ξέρω τι θα βρεις για τη δουλειά που το θες και σε αυτά τα λεφτά. Ρίξε μια ματιά στις αγγελίες και το ξανασυζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α το κλασσικό PSR-38  :D Το έχω και ξέρω τουλάχιστον 3 άτομα που το έχουν επίσης.Αχ αυτά τα αρμονιάκια.Πολλοί τα σνομπάρουν και ποτέ δεν αποκτούν την αξία των συνθεσάιζερ αλλά πόσος κόσμος ξεκίνησε από αυτά και έχει περάσει αμέτρητες ευχάριστες ώρες μαζί τους ! Είναι άδικο.Τελοσπαντων.Εκτός από το yamaha θα μπορούσες να δεις το roland e09gr (καινούργιο κάνει 400) , άρα λογικά σε μεταχειρισμένο δε θα πάει πάνω από 300.Αλλά το μεταχειρισμένο έχει πάντα το ρίσκο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου