Προς το περιεχόμενο

Μονιτορ - πρίζα


Trelosss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει μέθοδος να "καθαρίσω" τον θόρυβο που κάνει ένα monitor ο οποίος προέρχεται μόνο όταν το monitor είναι συνεδεμένο στην πρίζα; (Δηλαδή χωρίς να είναι συνεδεμένο στην κάρτα ήχου;) Διάβασα ότι το ρεύμα από την πρίζα παράγει 60 Hz τα οποία βρίσκουν έξοδο στα monitor με αποτέλεσμα αυτόν τον θόρυβο. Υπάρχει κάτι που να παρεμβάλεται ανάμεσα από τα monitor και την πρίζα (κάτι αντίστοιχο σαν DTI όσον αφορά την σύνδεση monitor - κάρτα ήχου ) για να εξαλείψω αυτόν τον θόρυβο; Δοκίμασα ένα UPS αλλά χωρίς αποτέλεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Αν και ανοιξα θεμα (χωρις ανταποκριση) επαναφερω το παρον thread γιατι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα!!

Αν το ελυσες treleee δωσε μου τα φωτα σου please

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε παιδια να βγάλετε την γείωση από τα monitors και το pc...

Κατα 99% θα λυθεί το πρόβλημά σας...

(αν δεν έχετε πρίζα χωρίς γείωση απλά βάλτε μονοτική ταινία στα ποδαράκια της γείωσης των συσκευών..!) ;)

D.I.Y. and save the world :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε παιδια να βγάλετε την γείωση από τα monitors και το pc...

Κατα 99% θα λυθεί το πρόβλημά σας...

(αν δεν έχετε πρίζα χωρίς γείωση απλά βάλτε μονοτική ταινία στα ποδαράκια της γείωσης των συσκευών..!) ;)

Αυτό φίλε μου, με όλη την καλή διάθεση, θα ήταν συνετό να μην το ξαναπροτείνεις γιατί είναι πολύ επικίνδυνο! Αφαιρώντας τη γείωση ,σε περίπτωση επαφής θα γίνει το σώμα γείωση κ δεν θέλεις να σου τύχει !Κάτι τέτοιο κάνουν πολλές φορές κάποιοι κομπογιανήτες ηχολήπτες για να αποφύγουν το Ground loop και τα αποτελέσματα όλοι τα είδαμε με τον Σταρόβα να πιάνει το μικρόφωνο και να τινάζεται στον αέρα πρίν κάποια χρόνια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου