Προς το περιεχόμενο

Μηχανήματα του διαβόλου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα ποτέ δεν μ'άρεσαν οι εξομοιώσεις ενισχυτών σε πετάλια γιατι μ'αρέσει ο ήχος του ενισχυτή που χρησιμοποιώ, και δεν μ'αρέσει καθόλου σαν ιδέα ας πούμε να έχεις έναν μαρσαλ και να τον ακυρώνεις με μία προσομοίωση orange απο πετάλι. Άμα σ'αρέσει ο orange πας και παιρνεις έναν orange.

 

πόσους ενισχυτές έχεις;

 

εναν roland micro cube

 

εχε υποψη σου οτι ο ενισχυτής που θεωρεις real thing ειναι πρακτικα ενα πεταλι modeling πανω σε εναν τελικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε καθαρες και  medium gain καταστασεις εχω καταφερει να ξεγελασω τον εαυτο μου πολλες φορες . Το μονο που εγω προσωπικα ακουω να χανεται ειναι το παχος των νοτων οταν παιζω "ψηλα" με πολλα gain.

 

Εγώ αντίθετα, νομίζω ότι το πρόβλημα "αληθοφάνειας" σε εξομοιώσεις τύπου Guitar Rig & Amplitube, το έχω στα καθαρά.

 

Νιώθω ότι οι νότες δεν έχουν αρκετό όγκο. Μου ακούγονται λίγο άδειες/"τσίγκινες".

 

Εκτός αν κάνω κάτι λάθος...  :-\

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αντίθετα, νομίζω ότι το πρόβλημα "αληθοφάνειας" σε εξομοιώσεις τύπου Guitar Rig & Amplitube, το έχω στα καθαρά.

 

Νιώθω ότι οι νότες δεν έχουν αρκετό όγκο. Μου ακούγονται λίγο άδειες/"τσίγκινες".

 

Εκτός αν κάνω κάτι λάθος...  :-\

 

 

 

Και γω...

Στα γκαζια ολα ωραια μου φαινονται,στα καθαρα ομως μου φαινονται μπλιαξ  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το guitar rig και γενικά οποιοδήποτε άλλο pluggin που έχει βγει για κιθάρα, δεν πλησιάζει καν ένα καλο ενισχυτή. ΟΥΤΕ καν. Είναι μια καλή λύση για κάποιον που δεν ξέρει τι θέλει και δεν έχει τα χρήματα που χρειάζονται για κάτι τέτοιο. τον αν κάπoioς είναι επαγγελματίας η όχι δεν έχει να κάνει με το τι ξοδεύει. Πολύ "επεγκελματιες" στην ελλάδα παίζουνε με πράγματα που εγώ προσωπικά θεωρώ σκουπίδια όπως πχ το pod η κάτι marshall valvstate.

 

oi valvestate ειναι μια χαρα ενισχυτες .μιλαω για τα πρωτα μοντελα ετσι ?

οχι για τους καινουριους ..αλλα πανω απ ολα ειναι τι εχεις μαθει να σου αρεσει .εγω εμαθα με valvestate και ειμαι μια χαρα .εχω δοκιμασει πολους και επωνυμους λαμπατους και ξενερωσα γιατι η χροια μου φανηκε πολυ ''ξενη'' για τα δικα μου γουστα.επισης θελω να πω οτι οι επαγγελματιες παιζουν με pod κλπ γιατι αν τα ψαξεις θα βρεις τον ηχο που σου κανει για τη δουλεια και εχεις γρηγορη εναλλαγη ηχων κατι που ειναι δυσκολο και πιστευω ''θορυβωδες'' με ενα λαμπατο και μερικα πεταλακια .εκτος κι αν εισαι ο eric johnson !!!! ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα drive που σας έλεγα.

Ακούστε ένα sample που έγραψα με το Amplitube:

http://www.box.net/shared/6notihm7z8

Σας ακούγεται ψεύτικο;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oi valvestate ειναι μια χαρα ενισχυτες .μιλαω για τα πρωτα μοντελα ετσι ?

οχι για τους καινουριους ..αλλα πανω απ ολα ειναι τι εχεις μαθει να σου αρεσει .εγω εμαθα με valvestate και ειμαι μια χαρα .εχω δοκιμασει πολους και επωνυμους λαμπατους και ξενερωσα γιατι η χροια μου φανηκε πολυ ''ξενη'' για τα δικα μου γουστα.

 

οι περισσότεροι ξεκινούν με solid state, αλλά όταν κάποια στιγμή ακούν λαμπάτο, δεν διστάζουν να αναγνωρίσουν την ανωτερότητά του  ;)

 

επισης θελω να πω οτι οι επαγγελματιες παιζουν με pod κλπ γιατι αν τα ψαξεις θα βρεις τον ηχο που σου κανει για τη δουλεια και εχεις γρηγορη εναλλαγη ηχων

 

τι ποσοστό επαγγελματιών πιστεύεις πως παίζουν με pod κλπ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσότεροι ξεκινούν με solid state, αλλά όταν κάποια στιγμή ακούν λαμπάτο, δεν διστάζουν να αναγνωρίσουν την ανωτερότητά του  ;)

 

Ας με πάρουν με τις πέτρες, αλλά πιστεύω ότι η ενασχόληση με τα δάκτυλα αποδίδει καλύτερα, από το να ψάχνεις εάν ένας modeling ενισχυτής είναι το 90% ή το 75% του πραγματικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ανήκω στους ρομαντικούς και κολλημένους στο 1960-70-80

Ενισχυτής λαμπάτος και ξερό ψωμί.Δε γουστάρω τα βρωμοcomputers.

 

Σα να λέμε οτι κάποτε θα βγεί κούκλα για να τη γ@@@@ε που θα είναι καλύτερη απο αληθινή γυναίκα...Δε γίνεται..Και να γίνει δε θα είναι το αυθεντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα να λέμε οτι κάποτε θα βγεί κούκλα για να τη γ@@@@ε που θα είναι καλύτερη απο αληθινή γυναίκα...Δε γίνεται..Και να γίνει δε θα είναι το αυθεντικό.

 

Κι όμως φίλε, όπως είδες παραπάνω στο λίνκ, 4-5 διάσημοι πορνοστάρ κατάφεραν να καταλάβουν τη διαφορά μόλις στο 38.5% των περιπτώσεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου