Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν VSTi Hammond κάπου;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα πετυχει καποια video σε youtube όπου παιρνούσαν κανονικά hammond πάνω στο VB3 λόγω της υψηλής ποιοτητας εξομοίωσης που προσεφερνε, αλλα δεν τα βρίσκω προχειρα ρε γαμώτο

 

Πιστεύω πως αυτό είναι το βίντεο για το οποίο μιλάς:

 

Επίσης υπάρχει και ένα βίντεο με τον Tony Monaco που παρουσιάζει το B4 II:

 

Κατά την γνώμη μου και τα δύο είναι τρομερά προγράμματα και αν και δεν τα έχω χρησιμοποιήσει σοβαρά ποτέ (δηλαδή σε live ή σε ηχογραφήσεις, ή έστω σε μια πρόβα μιας και δεν έχω ένα σοβαρό Midi Master Keyboard για να κάνω την δουλειά μου σωστή..) θα τα πρότεινα αναμφισβήτητα σε οποιονδήποτε θέλει τον αυθεντικό ήχο του Hammon (B3) χωρίς να τον χωρίσει η γυναίκα του και να μείνει άφραγκος.. Στο κάτω κάτω δεν είναι ο ήχος που μετράει αλλά το πώς τον χρησιμοποιείς!!

Από τον Bach στον Jon Lord.. Αυτό θα πει εξέλιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε το κατάλαβα... Όντως πολύ εντυπωσιακό το αποτέλεσμα!! Εμένα στην αρχή με ξεγέλασε.... Το κατέβασα το demo του αλλά έχω ένα προβληματάκι: Δεν ξέρω πώς να το ανοίξω στο FL Studio!!  ;D Το ξέρω, είναι γελοίο αλλά όλα τα άλλα VSTi's τα έκανα εγκατάσταση στο φάκελό τους και με ένα απλό scann του FL Studio μου τα έβγαζε στο μενού και τα έβαζα αλλά αυτά που είναι *.dll δεν ξέρω πώς να τα ανοίξω!! Δοκίμασα drag n' drop αλλά τπτ.. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;  ::)

Από τον Bach στον Jon Lord.. Αυτό θα πει εξέλιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H demo version βγαζει ενα μικρο θορυβο ανα 10 secs αλλα μπορείς να δεις τις δυνατότητες του

 

Σχετικά με αυτά τα demo (που βγάζουν φυσήματα ανά κάποια sec), η λύση υπάρχει και... νόμιμα! :)

 

2 κανάλια με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις, ταυτόχρονη εγγραφή και στα 2, ένωση των 2 καναλιών σε ένα, κρατώντας από το καθένα τα χρονικά διαστήματα που δεν υπάρχουν φυσήματα! Φροντίζουμε βέβαια ώστε να μην πέφτουν μαζί τα φυσήματα στα 2 κανάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δοκίμασε το rumpelraus taips στο freemusicsoftware.com.Δεν είναι Hammond αλλά άκουσέ το...(κάθε κλαβιέ σε άλλο midi ch, ρυθμιζόμενο leslie κλιμακωτά αργο προς γρήγορο στο παίξιμο, valve distortion κλπ-ίσως υποστηρίζει και πεταλιέρα-.Ψάξε το και αλλου γιατί παλιά το είχα κατεβάσει άμεσα ενώ τώρα σε 'στέλνει βόλτα' σε άλλες σελιδες ο σύνδεσμος.Πιο κοντά σε Hammond to Organized trio. Ψάξε το Μr. Ray -κρασάρει η οθόνη του τα πρώτα δευτερόλεπτα (donation ware) αλλά μετά 'συνέρχεται' απροβλημάτιστα (το Mr.Ray 73 δεν το έχω ακούσει) άν ψαχτείς και για oldies el.piano...όλα αυτά παλιότερα (4ετία+)ήταν freeware, τώρα δεν ξερω αν κάτι άλλαξε...δεν θυμάμαι τα sites που τα είχα κατεβάσει αλλά εύκολα το βρίσκεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου