Προς το περιεχόμενο

Les paul - Strat μπορούμε και τα 2



Προτεινόμενες αναρτήσεις

με αφορμή διπλανο θέμα για να δούμε τι λέει το Noiz?

 

εμένα προσωπικά μου αρέσουν και οι 2 πέραν του 10λεπτου προσαρμογής όλα καλά.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν ειναι καλοσεταρισμενες μια χαρα τις...παιζω και τις δυο (οπως αλλωστε και χιλιαδες ανα την υφηλιο κιθαριστες που εχουν & τις δυο) ,δεν βλεπω αλλωστε που ειναι το προβλημα και οι δυο μια χαρα σχεδιασμενες ειναι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν 2 προβληματα στην αλλαγη τυπου κιθαρας. Το πρωτο ειναι η θεση των ποτενσιομετρων και του επιλογεα μαγνητη. Δεν ειναι λιγες οι φορες που πανω σε μια γρηγορη αλλαγη μαγνητη το χερι μου επεσε σε κενο. Οπως επισης η θεση του volume του bridge pickup σε les paul δεν ειναι το ιδιο ευκολα προσβασιμη. Το αλλο προβλημα ειναι η <<σκαλα>>(αποστασεις ταστων) καθε τυπου κιθαρας. Τα ανοιγματα στα δακτυλα ειναι διαφορετικα και οταν χρειαζεται να παιξεις κατι απαιτητικο πανω στην αλλαγη κιθαρας χρειαζεται μια προσοχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι είναι κάτι σαν το ποδήλατο.......

 

.....αν το μάθεις και το συνηθίσεις δεν το ξεχνάς με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως επαιζα μονο με Λες τοσα χρόνια...ειναι κατι τοσο φυσιολογικο για μενα η Στρατο...

 

αλλα χτες που ειχαμε ενα micro gig σε γιορτη ενος φιλου...και παιζαμε...αλλαξα κιθαρες στη μεση του σετ λιστ...ετσι απλα...χωρις ιδιεταιρο λογο.... ;D

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους metal κιθαρίστες πιστεύω ότι είναι κόλαση η διαφορετική αίσθηση της γέφυρας για τα μπουκωτά riff. Έχω συνηθίσει σε ίσια όργανα με χαμηλές γέφυρες. Η LP είναι απλά καταστροφή! Ωστόσο τις SG και τις Flying V τις συνήθισα λιγότερο δύσκολα  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους metal κιθαρίστες πιστεύω ότι είναι κόλαση η διαφορετική αίσθηση της γέφυρας για τα μπουκωτά riff. Έχω συνηθίσει σε ίσια όργανα με χαμηλές γέφυρες. Η LP είναι απλά καταστροφή!

 

+666  ;D

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω... Που να παιζατε και μπασο και να πηγαινατε απο 34" 4χορδο σε 35" 6χορδο. Μπροστα σε αυτο ολες οι κιθαρες ειναι κυριολεκτικα ιδιες. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι καλοσεταρισμενες μια χαρα τις...παιζω και τις δυο (οπως αλλωστε και χιλιαδες ανα την υφηλιο κιθαριστες που εχουν & τις δυο) ,δεν βλεπω αλλωστε που ειναι το προβλημα και οι δυο μια χαρα σχεδιασμενες ειναι.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου