Προς το περιεχόμενο

13άρες χορδές σε c1 hellraiser


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να χαμηλοκουρδίσω την κιθάρα και να βάλω 13άρες χορδές πάνω. Σκέφτομαι για 13αρες, αλλά δεν ξέρω αν τις παίρνει το nut (περίπτωση για λιμάρισμα του nut δεν παίζει). Ξέρει γενικά κάποιος αν θα υπάρξει πρόβλημα με το nut?

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορείς να με πείς, ποίο είναι το μέγιστο gauge χορδων ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα?

 

011-052 συνηθως,μετα απο αυτο υπαρχουν προβληματα σε ΟΛΑ τα αυλακια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορείς να με πείς, ποίο είναι το μέγιστο gauge χορδων ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα?

 

Πού να το ξέρει;  ;D

Αν δε δοκιμάσεις επιτόπου με διάφορα set δε θα βρεις άκρη.

 

Λογικά θα υπάρξει πρόβλημα με το nut. Γιατί όμως 13άρες; Σε G# θες να κουρδίσεις;

 

G#??

Θα έχουν μεγαλύτερη αντίσταση απ'τον άνεμο σε τέτοιο κούρδισμα; ???

(Έχω 12άρες σε D στη Schecter μου, και το drop C μου φαίνεται πλαδαρότερο απ'ότι θα θεωρούσα ιδανικό)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(Έχω 12άρες σε D στη Schecter μου, και το drop C μου φαίνεται πλαδαρότερο απ'ότι θα θεωρούσα ιδανικό)[/size]

 

Το προσάρμοσες το nut για τις 12άρες?

 

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού να το ξέρει;  ;D

Αν δε δοκιμάσεις επιτόπου με διάφορα set δε θα βρεις άκρη.

 

G#??

Θα έχουν μεγαλύτερη αντίσταση απ'τον άνεμο σε τέτοιο κούρδισμα; ???

(Έχω 12άρες σε D στη Schecter μου, και το drop C μου φαίνεται πλαδαρότερο απ'ότι θα θεωρούσα ιδανικό)

 

Μέχρι να βρω το φως μου έπαιζα σε B Standard με La Bella 13-56 Jazz Medium και ήταν ΠΑΡΑ πολύ σφιχτές! Έπειτα το γύρισα σε La Bella 12-52 Jazz Lite και ήταν πάλι σφιχτές! Τώρα πια για B Standard ΜΟΝΟ Ernieball 11-54 Beefy Slinky! Αριστούργημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προσάρμοσες το nut για τις 12άρες?

 

 

Δουλειά λίγης ώρας με γυαλόχαρτο νερού. Προσοχή, δε μιλάω για ultra-κυριλέ αποτέλεσμα, λίγο φάγωμα με το μάτι ώστε να γίνει λειτουργική.

 

Μέχρι να βρω το φως μου έπαιζα σε B Standard με La Bella 13-56 Jazz Medium και ήταν ΠΑΡΑ πολύ σφιχτές! Έπειτα το γύρισα σε La Bella 12-52 Jazz Lite και ήταν πάλι σφιχτές! Τώρα πια για B Standard ΜΟΝΟ Ernieball 11-54 Beefy Slinky! Αριστούργημα!

 

Τέλεια, άρα εγώ έχω το πρόβλημα... ;D ;D ;D

(φοράω Not Even Slinky) 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου