Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΦΩΤΟΡΥΘΜΙΚΟ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια βοηθεια.Εχω ενα φωτορυθμικο τυπου disco μπαλα αλλα πολυ δυνατο εχει 2 λαμπες μεσα και ειναι 300watt η μια

το μηχανημα μπαινει κατευθειαν στην πριζα δεν εχει ουτε διακοπτη...Πως μπορω να ελεγξω την φωτεινοτητα του;;;γτ στο παρτυ που το αναβω χανουν τα αλλα φωτιστικα;;

 

Περιμενω απαντησεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχει και μοτερ και γυρνανε οι λαμπες....αμα του βαλω μικροτερες φοβαμαι μηπως του κανω καμια ζημια....συνδεεται αυτο σε κανενα dimmer;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι εχω βρει αλλα τσουζουν λιγο οι τιμες τους.... να κατι σαν αυτο εδω βρηκα

http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=12068&LANG=GR

αλλα δεν ξερω...πως παει σιγουρα στην μπλε υποδοχη μπαινει το φωτιστικο απο πισω πως συνδεεται εχει καλωδιο για πριζα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με ενδιαφερει αν θα μου μεινουν οι λαμπες φιλε μου...σιγα την αξια....

αλλα με κανα dimmer ισως να μπορουσα να χαμηλωσω την ενταση του φωτισμου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν γίνεται.Οχι να βάλεις ρυθμιστή.Μόνο που τότε χαμηλώνοτας τη φωτιστική απόδοση,δεν θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.Υποθέτω ότι δεν είναι κάτι τόσο απλό όπως κάποιες λάμπες πίσω από έγχρωμα φίλτρα,αλλά πρέπει να υπάρχει και ένα οπτικό σύστημα συγκέντρωσης - μεγέθυνσης.Αν είναι έτσι,ξέχνα το,γιατί μόνο θολούρα κα απογοήτευση θα πάρεις.Επίσης με τόσο μεγάλες λάμπες πρέπει να υπάρχει και σύστημα απαγωγής θερμότητας (ανεμιστήρες ή κάτι σχετικό).Ακόμη κι αν δεν υπάρχει οπτικό σύστημα που προανέφερα,πρόσεξε να ντιμμάρεις μόνο τις λάμπες,και όχι το σύστημα ψύξης ή κίνησης,γιατί κινδυνεύεις ακόμη και με φωτιά..βέβαια μπορεί και να είμαι τελείως λάθος και να λέω μπούρδες...

 

 

Φιλικά, Δημήτρης

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου