Προς το περιεχόμενο

Live Solos


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαζεψα μερικα solos (μαζι με τα λαθη τους :P) απο το τελευταιο live των Mode Zero  στο Glam Bar στις 22-4-2010.

Michael Jackson - Beat it

Neil Young - Rockin' in the free world

Deep Purle - (GOTTHARD) - HUSH

Deep Purple - Burn

Aerosmith - Living on the Edge

Tyketto - Forever Young

Europe - Rock The Night

Europe - Yesterday's News

Kansas - Carry on wayward son

 

Ελπιζω να σας αρεσουν!

Thanks!!! :)

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζεψα μερικα solos (μαζι με τα λαθη τους :P)

 

 

Εμένα μου αρέσουν κ τα "λάθη" όχι γενικά στα σόλο αλλά κ γενικά σε Live!(Δεν λεώ να γίνονται συνέχεια κ να

γίνεται ένα "μπάχαλο") :)

Απλά μήν ξεχνάς κ οτι είναι Live γιαυτό λέγεται κ έτσι ;)

 

Προσωπικά μου άρεσε σαν μπάντα κ σαν δέσιμο...

Να είστε γεροί κ να γουστάρετε να παίζεται! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα σολακια(και τα λαθη μεσα στο προγραμμα ειναι, το θεμα ειναι να βγαζεις ενεργεια στα λαιβ). Μεγαλο προβλημα ειναι ομως οτι δε σε υποστηριζει οσο θα επρεπε η υπολοιπη μπαντα για να βγαλεις αυτη την ενεργεια, με κυριοτερο λογο το ντραμερ σας κατα τη γνωμη μου. Ακουγεται αρκετα ασταθης (οχι οτι σας πεταει εξω, απλα δε γκρουβαρει καθολου) και επισης βγαζει χαλια ηχο απο τα τυμπανα! Η θα πρεπει να αγορασει ενα καλο ταμπουρο ή να παιζει πιο "στεφανατα", το ταμπουρο του ακουγεται χαλια! Ετσι θα αναδειχτουν περισσοτερο και τα σολος, που ενω ειναι αρκετα καλα, χανουν λογω της "ψοφιας" μπαντας απο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος και παιχτηκά και τα λαθάκια ωραία, έτσι να υποδειλώνουν οτι είναι live και όχι CD.

Μία πρόταση (φιλικά), το σόλο στο Carry On... θα μου άρεσε πιο "Σουηδικό" ;D , θα πηγαίνει και στο στύλ σου.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ nice αδερφε μπραβο. Και σε ολη την μπαντα βεβαια.

Για να πηρα ενα vibe θετικο απο ερασιτεχνικη καμερα φανταζομαι οτι θα γουσταρω κ σε live σας. Α! Μπραβο κ για το tracklist. chears

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εμένα μου αρέσουν κ τα "λάθη" όχι γενικά στα σόλο αλλά κ γενικά σε Live!(Δεν λεώ να γίνονται συνέχεια κ να

γίνεται ένα "μπάχαλο") :)

Απλά μήν ξεχνάς κ οτι είναι Live γιαυτό λέγεται κ έτσι ;)

 

Προσωπικά μου άρεσε σαν μπάντα κ σαν δέσιμο...

Να είστε γεροί κ να γουστάρετε να παίζεται! ;D

 

μην ξεχνας πως ειναι και η μπυρες στη μεση ;D

Να σαι καλα Sinios!

 

Καλα τα σολακια(και τα λαθη μεσα στο προγραμμα ειναι, το θεμα ειναι να βγαζεις ενεργεια στα λαιβ). Μεγαλο προβλημα ειναι ομως οτι δε σε υποστηριζει οσο θα επρεπε η υπολοιπη μπαντα για να βγαλεις αυτη την ενεργεια, με κυριοτερο λογο το ντραμερ σας κατα τη γνωμη μου. Ακουγεται αρκετα ασταθης (οχι οτι σας πεταει εξω, απλα δε γκρουβαρει καθολου) και επισης βγαζει χαλια ηχο απο τα τυμπανα! Η θα πρεπει να αγορασει ενα καλο ταμπουρο ή να παιζει πιο "στεφανατα", το ταμπουρο του ακουγεται χαλια! Ετσι θα αναδειχτουν περισσοτερο και τα σολος, που ενω ειναι αρκετα καλα, χανουν λογω της "ψοφιας" μπαντας απο πισω.

 

εχεις δικαιο, αλλα δεν φταιει ο drummer. το μαγαζι δεν μπορει να υποστηριξει τις μεγαλες εντασεις που απαιτει το ειδος αυτο. σκεψου πως στο Lazy Club παιζω με ενταση στο "3", ενω σ'αυτο στο "1.5". ειναι τρελη διαφορα, δεν ξερω αν με καταλαβαινεις. επισης μονο οι φωνες βγαινουν απο μικροφωνα ενω ολα τ αλλα ακουγονται απο το stage. τα τυμπανα ειναι ενα φθηνο set του μαγαζιου, ακομα και το αταμπουρο.πριν το Live ο drummer μου ελεγε πως επρεπε να παιξει συγκρατημενα και οτι απο την αλλη το ταμπουρο αυτο δεν αντιδρουσε και πολυ στις δυναμικες του. τες πα ελπιζω να σε καλυψα!

Σ'ευχαριστω φιλε μου!!! ;)

 

Ωραίος και παιχτηκά και τα λαθάκια ωραία, έτσι να υποδειλώνουν οτι είναι live και όχι CD.

Μία πρόταση (φιλικά), το σόλο στο Carry On... θα μου άρεσε πιο "Σουηδικό" ;D , θα πηγαίνει και στο στύλ σου.

 

μην μου το κανεις αυτο! που να βρω χρονο να μελετησω. ισως ομως καποια στιγμη  του κλεψω μερικες φρασεις  ;D

Thanks man!!! ;)

 

Πολυ nice αδερφε μπραβο. Και σε ολη την μπαντα βεβαια.

Για να πηρα ενα vibe θετικο απο ερασιτεχνικη καμερα φανταζομαι οτι θα γουσταρω κ σε live σας. Α! Μπραβο κ για το tracklist. chears

 

Σ ευχαριστω φιλος!!! χαιρομαι που σ'αρεσει η επιλογη των κομματιων!!! ;)

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου