Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η πιο σωστη θεση ενισχυτη στο χωρο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεδομένου ότι τα ακουστικά κύματα στις μεσαίες και ψηλές συχνότητες είναι κατευθυντικά, πρέπει το μεγάφωνο να βλέπει προς τα αυτιά, αν λοιπόν έχεις την καμπίνα χωρίς κλίση και στο πάτωμα, ιδανική θέση ακρόασης έχουν τα... γόνατα  ::)

 

την πρώτη φορά που ανέβασα το κόμπο κατά 50-60 πόντους αισθάνθηκα σαν να απέκτησα ένα δυνατότερο και καλύτερο ενισχυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα να τον ανεβασω σε τετοιο υψος που οταν παιζω καθιστος τον εχω σε ευθεια σχεδον και το αποτελεσμα δεν ηταν καθολου καλο... Οταν σηκωνομουν ορθιος εστρωνε παλι.

Στη συνεχεια τον αφησα κατω και του εδωσα μια μικρη κλιση προς τα πανω, και μπορω να πω ηταν το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα.

Τωρα δεν ξερω κατα ποσον ειναι σωστο να δουλευει ο ενισχυτης σε κλιση. Αν γνωριζετε πειτε

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα λιγα που ξερω,να πω και εγω την γνωμη μου,οτι με το να καθομαι 70-80 μοιρες(σχεδον παραλληλα με τον ενισχυτη) ο ηχος ειναι πραγματικα πολυ ανωτερος.Με το να καθομαι καθετα ναι μεν ακουγεται πιο δυνατα,αλλα δεν ειναι τοσο καθαρος.Ακους τον ηχο να κατανεμεται πολυ πιο ομοιομορφα στο δωματιο και ευχαριστιεσαι περισσοτερο ενισχυτη και κιθαρα.Αυτα.

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν σε κοιτάει κάθετα το μεγάφωνο είναι σαν να ακυρώνεται η όλη δουλειά της καμπίνας! ακούς δηλαδή το σήμα με πολύ λαϊνίλα και μοιάζει σαν να ηχογραφείς direct και χωρίς speaker simulator! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα πρόβλημαδεν έχει σε κλήση ακόμα και οι λαμπάτοι μάλιστα υπάρχουν και πολύ ωραία stand όπως αυτό

http://www.zzounds.com/item--QLKBS317

και μια απορία...γιάτι όχι υπό κλήση η καμπίνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου