Προς το περιεχόμενο

tele pickup help


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...αν ο παικτης ειναι μεταλλας & παιζει με πολλα γκαζια,δυνατα και κοντα στον ενισχυτη (και χρησιμοποιει παραδοσιακη λεπτη 3 saddle γεφυρα tele)...

Αν είναι μεταλάς να πάρει άλλη κιθάρα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν είναι μεταλάς να πάρει άλλη κιθάρα.

Φίλος, δεν είναι όλοι λεφτάδες (σαν και εσένα), να αλλάζουν τις κιθάρες σαν τα πουκάμισα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν είμαι μεταλάς αλλά αγοράζοντας την πρώτη μου τέλε νιώθω σαν εναν τυφλό που ξαφνικά βρήκε το φώς του ... θα ήθελα να πάιξω πιο δυνατά σε ένταση χωρίς να αλλοιώσω αυτό που μου έμαθε ο Superfunk το να χρησιμοποιήσω κλασικούς μαγνήτες φτιαγμένους από την Φέντερ για Φέντερ άλλωστε δεν μου αρέσουν τα ιβρύδια ... :)

 

ακολουθώντας και τις 2-3 συμβουλές του για βελτίωση ενός ίδη άριστου προιόντος δεν βλέπω αλλη λύση από την αγορά καρφιών και σφυριού από χρωματοπολείο με σκοπό να κρεμάσω τις στράτ στον τοίχο για να αποτελούν πλέον ντεκόρ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να πάιξω πιο δυνατά σε ένταση

 

Φυσικα και μπορεις να παιξεις πιο δυνατα σε ενταση φτανει να μην "κοιταζεις" τον ενισχυτη και να μην εισαι διπλα του,σου μικροφωνιζει και στον ΚΑΘΑΡΟ ηχο?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και μπορεις να παιξεις πιο δυνατα σε ενταση φτανει να μην "κοιταζεις" τον ενισχυτη και να μην εισαι διπλα του,σου μικροφωνιζει και στον ΚΑΘΑΡΟ ηχο?

 

Στα καθαρά όχι , μόνο στα εξτρα γκάζια εννοώ πετάλι ή βρώμικο κανάλι ενισχυτή και μόνο στη θέση Bridge , αν απομακρυνθώ πάνω από τα 2 μέτρα σταματάει και αυτό.

θα βάλω λαστιχάκια στις βίδες και θα πετάξω τα ελλατήρια και επίσης θα βάλω και το κεράκι στην ένωση του πλέιτ με τον μαγνήτη πιστεύω αυτό θα βελτιώσει ακόμα περισσότερο. Δεν θα ήθελα να μπλέξω με σιλικόνες κτλ και επίσης δεν ξέρω αν κέρωνα τον μαγνήτη με εμβάπτιση αν θα αλλοίωνε αυτό το τόσο όμορφο βγάζει ο NOCASTER 51

άσε που έχει και μια μικρή πιθανότητα επιπλοκών ( καταστροφή του μαγνήτη) ...

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο  την βοήθεια και τις γνώσεις που μοιράζεσαι μαζί μας.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... δεν βλέπω αλλη λύση από την αγορά καρφιών και σφυριού από χρωματοπολείο με σκοπό να κρεμάσω τις στράτ στον τοίχο για να αποτελούν πλέον ντεκόρ ...

Έχει γεμίσει βλάσφημους εδώ μέσα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μάλλον σε περίοδο honeymoon ακόμα...

Θα τις ξανακατεβάσει... ;)

 

+1000

 

εκτος απο καλός μουσικός πρεπει να τα πηγαίνεις καλά και με τις γυναίκες το έπιασες το MOOD και με προβλημάτισες μάλλον νιώθω σαν τον ενθουσιασμένο φρεσκοερωτευμένο οι αγάπες όμως είναι πάντα σταθερή αξια και παίρνουν χρόνο για να έρθουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι η τέλε σε έχει κερδίσει σαν κιθάρα είναι κάτι που δεν νομίζω οτι θ'αλλάξει ποτέ...

Έτσι συνέβη και σ'εμένα.

 

Απλά η strat είναι πάντα strat...

To quack των inbetween θέσεων και ο τόσο αναγνωρίσιμος και οικείος τόνος του neck δεν μπορούν ποτέ να φάνε ένα Χ και να πω οτι τα ξεπέρασα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι η τέλε σε έχει κερδίσει σαν κιθάρα είναι κάτι που δεν νομίζω οτι θ'αλλάξει ποτέ...

Έτσι συνέβη και σ'εμένα.

 

Απλά η strat είναι πάντα strat...

To quack των inbetween θέσεων και ο τόσο αναγνωρίσιμος και οικείος τόνος του neck δεν μπορούν ποτέ να φάνε ένα Χ και να πω οτι τα ξεπέρασα... :)

 

+1

 

Στη δική μου περίπτωση, η αγορά τέλε, απλώς έθεσε τον πήχυ της ποιότητας του ήχου ψηλότερα με αποτέλεσμα ήδη η μια από τις δύο στρατ μου να είναι σε διαδικασία αλλαγής μαγνητών. :)

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου