Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη να παίξει πριν απο συναυλίες?


baxkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολλές φορές εχει τύχει να έχω κάποια μπάντα(rock συνήθως)και δεν ξέρω τι cd να παίξω πριν ανεβει πανω να παιξει??

σίγουρα όχι ελληνικό!

σίγουρα οχι κλασικη!

 

αλλα τι ακριβός;

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζε το ecstasy of gold πριν είναι να παίξει η μπάντα, να ανεβαίνει και η μπάντα, σαν τους metallica!  ;D

 

Πέραν της πλάκας, φαντάζομαι πως μια κλασσική rock playlist θα'ναι μια χαρά. Ούτως ή άλλως ο κόσμος τη μπάντα περιμένει!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια κλασσική rock playlist θα'ναι μια χαρά

+1

 

Και "βρειτε" κατι σε τυπο intro να παιζετε, που να το κολλησετε με το πρωτο κομματι σας. ;)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρεις τι θα παίξει η μπάντα μπορείς να παίξεις κάτι κοντά στο στυλ τους (σίγουρα όμως όχι κάτι απ'το setlist τους αν παίζουν διασκευές).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρεις τι θα παίξει η μπάντα μπορείς να παίξεις κάτι κοντά στο στυλ τους (σίγουρα όμως όχι κάτι απ'το setlist τους αν παίζουν διασκευές).

 

+1, διαχρονικά κομμάτια που σίγουρα θα κάνουν αίσθηση και θα ζεστάνουν το κοινό, όπως ας πουμε το Highway to hell (υπάρχουν 10δες κομμάτια, γράφω ένα που μου έρχεται στο μυαλό)

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και "βρειτε" κατι σε τυπο intro να παιζετε, που να το κολλησετε με το πρωτο κομματι σας. ;)

 

Πατατια. Νομιζα οτι μιλας για δικια σου μπαντα :P :P :P

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο εξυπνο παντως το ειχαν κανει ο Manowar στην πρωτη τους συναυλια στην Ελλαδα στο Ειρηνης και Φιλιας.

Ειχαν βαλει πριν τη συναυλια τους παραδοσιακη ιαπωνικη (η κινεζικη) μουσικη. Ειχαν γινει τα ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΤΣΑΤΑΛΙΑ. Μετα απο αυτο, ακομα και οι Manowar ακουγοντουσαν θεικα ;)

 

καλο ε?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφφ τόπικ, και σαν να μην έφτανε αυτό έκανε και 24 λεπτά ομιλία για την Ακρόπολη και τους αρχαίους και ωραίους Έλληνες ο Δι Μέιο.

 

Για μουσική πριν από ...

Πάρτε support γκρουπάκι που να παίζουν χάλια εως αισχρά.

Και death του κερατά με καλό ήχο  να παίξεις, μετά σούπερ θα ακούγεστε.

Σοβαρά πάντως κάτι ορχηστρικό είναι καλή φάση.

Σοβαρά επίσης πάρτε support να βοηθάμε ο ένας τον άλλο και όλοι μαζί τους μικρότερους.

Από τους μεγαλύτερους εμπειρότερους μαθαίνουν και αυτοί. Χώρια που θα έχουν να λένε, μαλάκαμου χθες παίζαμε με χαρίλατρον και πλειλάουντ παρέα. Φάση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλές φορές εχει τύχει να έχω κάποια μπάντα(rock συνήθως)και δεν ξέρω τι cd να παίξω πριν ανεβει πανω να παιξει??

σίγουρα όχι ελληνικό!

σίγουρα οχι κλασικη!

 

αλλα τι ακριβός;

 

 

 

 

 

 

βαλε tool εγω σε μια ανοιχτη αυτο ειχα κανει.. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου