Προς το περιεχόμενο

Combo ενισχυτής μπάσου: Gallien Krueger ή Ampeg?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είστε από Αθήνα πάρε τον μπασίστα και ελάτε από το σπίτι να τον τσεκάρετε...

 

 

Δυστυχώς μας χωρίζουν περίπου 350 χλμ. Από Τρίκαλα είμαστε. Κανα κλιπ έχεις ηχογραφήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πες το και έτσι.. Απλά δεν έχω λεφτά για να πάρω καινούριο μπάσο τώρα οπότε αν μου αρέσει την κάτσαμε!!!! Με βλέπω να γκρινιάζω όλη μέρα...

Για αυθεντικό λες; Ασε ....

 

Θα σε ξενερώσει εσένα το μανίκΗ. Not worry  8)

Δεν υπάρχει ένα μανίκι Precision.

Και μόνο το nut παίζει σε 38-40-42-44. Με 42 το κλασσικότερο

Βγαίνει και σε C, thick C, Modern C, C++, Pu pa re C κλπ κλπ

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες μουντός εννοείς ακόμα και σε σχέση με άλλους με 15ρια? Με ένα precision

με flats δηλαδή θα τρίζουν πορτές, ντουλάπες, τζάμια και δεν θα ξεχωρίζεις νότα?

Σε καμιά 20ριά μέρες που θα είμαι Αθήνα να έρθω κι εγώ να τον ακούσω? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά αν θες μπορώ να σου ηχογραφήσω σήμερα μετά τις 5.30!!!:) Άρα αναμείνατε για συνέχεια...

 

Σωστός. Αναμένουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όπως υποσχέθηκα ορίστε ένα πολύ πρόχειρο clip του ενισχυτή... Ο ενισχυτής είναι ο harley benton HBW150 http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbw150.htm

To eq του είναι scooped mid στο παραμετρικό και λίγο hi pass στο γραφικό... Το μπάσο που χρησιμοποιήθηκε είναι το Peavey Cirrus BXP5 neck thru με 18V προενίσχυση με φλατ ρυθμίσεις. Ηχογράφηση με ένα δυναμικό dB VMD-01 στα περίπου 10 εκατοστά απόσταση στο κέντρο του ηχείου... Έχω προσπαθήσει να παίξω με αρκετούς διαφορετικούς τρόπους... Προς το τέλος χρησιμοποιώ και πένα (άκουσον άκουσον)...

 

hb_test_mic.mp3  

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όπως υποσχέθηκα ορίστε ένα πολύ πρόχειρο clip του ενισχυτή... Ο ενισχυτής είναι ο harley benton HBW150 http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbw150.htm

To eq του είναι scooped mid στο παραμετρικό και λίγο hi pass στο γραφικό... Το μπάσο που χρησιμοποιήθηκε είναι το Peavey Cirrus BXP5 neck thru με 18V προενίσχυση με φλατ ρυθμίσεις. Ηχογράφηση με ένα δυναμικό dB VMD-01 στα περίπου 10 εκατοστά απόσταση στο κέντρο του ηχείου... Έχω προσπαθήσει να παίξω με αρκετούς διαφορετικούς τρόπους... Προς το τέλος χρησιμοποιώ και πένα (άκουσον άκουσον)...

 

Ωραίος funky_bassman. Το έδωσα στον μπασίστα να το ακούσει μιας και θα είναι αυτός που θα πάρει την τελική απόφαση. Σ' ευχαριστώ πολύ για το clip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου