Προς το περιεχόμενο

αλλαγη μαγνητων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδες,

 

εχω την εξης κιθαρα http://epiphone.com/default.asp?ProductID=151&CollectionID=6

κ σκεφτομαι να της αλλαξω μαγνητες για να βαλω active.Ειμαι αναμεσα στους EMG81/85 και EMG81/60.Θα ηθελα να μου πειτε ποιοι ειναι κατα την γνωμη σας καλυτεροι για αυτη την κιθαρα και γιατι.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας  ;D

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν θες ακριβως τους μαγνητες που εχει o Zakk στην κιθαρα του τοτε επελεξε 81/85, αλλιως επελεξε το 81/60 για να εχεις λιγο καλυτερα καθαρα με τον 60 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα,σε κιθαρες που εχω ακουσει και εχουν τον συνδυασμο 81/60 (κατι ltd),ακουγοτανε σαν "τρακτερ",με την καλη εννοια,ενω αλλες με τον συνδυασμο 81/85 ο ηχος τουσ ηταν λιγο πιο φτωχος κ φλατ,με distortion παντα,σ αυτο ειναι π κολλαω λιγο...

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, αναλογα και την κιθαρα, μην κανεις τοσο απλη συγκριση. Πχ αλλο ltd eclipse με 81/60 και αλλο schecter hellraiser c-1 με 81/85. Αλλα εφοσον σου αρεσε ο συνδιασμος 81/60 και ειναι les paul η κιθαρα καν'το, γιατι οχι, εγω προσωπικα δεν θα κολλουσα επειδη η κιθαρα ειναι μοντελο του Zakk :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι :) Εδω σκεψου ακομα πως πολλοι εχουν κανει ολους τους συνδιασμους με τους emg...85/85, 81/81 (kirk hammet), 85/81 κλπ...το 81/60 ειναι by default κιολας σε μερικες κιθαρες οπως ξερεις κι εσυ οποτε τι στο καλο, δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα ή να μη σου αρεσει. Και στην τελικη αμα δε σου αρεσει ο 60 τον ανταλλασεις ανετα με καποιον που να τον θελει και να δινει τον 85 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα, να'σαι καλα :) Πολλες φορες ξερουμε τι να κανουμε και μονοι μας απλα χρειαζομαστε μια επιπλεον επιβεβαιωση για σιγουρια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες,

σκεφτομαι να της αλλαξω μαγνητες για να βαλω active.Ειμαι αναμεσα στους EMG81/85 και EMG81/60.Θα ηθελα να μου πειτε ποιοι ειναι κατα την γνωμη σας καλυτεροι για αυτη την κιθαρα και γιατι.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας  ;D

 

Εγω θα εβαζα 81/60 μου αρεσει καλυτερα ο 60 επειδη ειναι πιο μπασος σε σχεση με τον 85  :D

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου