Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η αγαπημενη(ες) σας μπυρα(ες);


alexi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκούρα μπύρα με φαί; Απαράδεκτο για πράκτορες  ;D ;D ;D

 

 

Δημητρακοπούλου(αν θυμαμαι καλά την οδό) και Δημοσθένους.

 

Ψηλά είναι ρε γαμώτο. Θα το ψάξω.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βρίσκετε ακριβώς στη γωνία Δημητρακοπούλου και ΑΝδρομάχης (2 στενά κάτω απο την Δημοσθένους προς την Θησέως) μήπως τώρα το κάνει πιο κοντά :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν, την βρήκα την συγκεκριμένη μπύρα όχι στο μαγαζί όμως που μου είπες αλλά εδώ http://www.cava-faidon.gr/.

 

Εντυπώσεις. Όχι κάτι ιδιαίτερο τελικά. Στόμα μάλλον αδύνατο, κάπως υδαρές, ελάχιστη επίγευση από όπου ευτυχώς έλειπε αυτή η μεταλλική αίσθηση που αφήνουν ορισμένες μπύρες. Το άρωμά της σίγουρα ευχάριστο. Την συνόδεψα με κρητική γραβιέρα με την οποία ταίριαζε πολύ ωραία.

 

Τσίμπησα και κάμποσες ακόμα μπύρες. Απ' όλες η καλύτερη ήταν αυτή

http://beeradvocate.com/beer/profile/48/155

η οποία μάλλον έχει γίνει η αγαπημένη μου. Μια λέξη, καραμέλα.

 

Στο συγκεκριμένο μαγαζί βρήκα και αυτή

http://beeradvocate.com/beer/profile/23394/96511

http://www.ironmaidenbeer.com/#

ω ναι, μπύρα iron maiden. Καλή, όχι κάτι ιδιαίτερο.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8πόδιε, και πού να πιεις αυτήν την Gulden Draak από βαρέλι, ή την μαύρη... αχβαχ.

 

Πρέπει να έχω γράψει δυο πραγματάκια σε αυτό το θρεντ ή σε άλλα για προτάσεις μου, αλλά μιας και σχεδόν όλες είναι λίγο... εξωτικές και δυσεύρετες, δεν ξέρω αν θα είχε κάποια χρησιμότητα. Αλλά υποθέτω πως δεν βλάπτει.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά υποθέτω πως δεν βλάπτει.

 

Beer goooood, άρα δεν βλάπτει :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά υποθέτω πως δεν βλάπτει.

 

Ποτέ!  :) γράψτε και προτείνετε ελεύθερα (εδώ στη Θεσ/νίκη έχει 2-3 μπυραρίες με πολύ δραστήριους ιδιοκτήτες, οπότε, ποτέ δεν ξέρεις  ;) )

 

btw, παρόλο που είμαι των πικρών (IPA και τα σχετικά) η Gulden Draak kicks a$$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γράψω μερικές προτάσεις (έχω συλλογή από περίπου 320 μπουκάλια την οποία σταμάτησα να ανανεώνω μόλις διαπίστωσα πόσο... μάταιο είναι με τις εκατοντάδες νέες που βρίσκω) αλλά επειδή η μνήμη είναι λίγο θολή - μιας και μιλάμε για μπύρες ;D - θα ξαναπάρω σταδιακά τις αγαπημένες μου και θα σημειώνω τις εντυπώσεις μου σταδιακά κατόπιν επαναδοκιμής. Σόου γουωτς δις σπέης. Χικ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινωνικό μήνυμα

Το ποτό βλάπτει. Μην πίνετε και οδηγείτε, κυρίως μην πίνετε όσο οδηγείτε. Μην πίνετε όταν χειρίζεστε πυρηνικούς αντιδραστήρες, drones, νιτρογλυκερίνη και όταν αποφασίζετε μεταξύ μπλέ και κόκκινου καλώδιου.  ;D

 

Στο θέμα μας. 320+ εε; Αυτά είναι.

Διαπιστώνω και μια ομοφωνία για την Gulden Draak. Γενικά οι Βέλγικες strong dark ale μπύρες είναι μακράν οι αγαπημένες μου. Η Gulden Draak ίσως (δεν έχω αποφασίσει ακόμα) να ξεπεράσει και την μέχρι πρότινος αγαπημένη μου μπλέ Chimay.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου