Προς το περιεχόμενο

Δύο μέτρα....δύο σταθμά!


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Με τον ερχομό των U2 και τη συναυλία τους στην Ελλάδα μας ζάλισαν. Τώρα με τον Ozzy οι αναφορές στα ΜΜΕ μηδενικές. Και δεν αναφέρομαι τόσο στον Ozzy (άλλωστε γούστα είναι αυτά και περί ορέξεως….) , όσο στον Gus G. Δηλαδή αν ο Edge ήταν από την Άρτα ….δεν τολμάω να φανταστώ τι θα γινόταν !!!!

 

Ozzy Osbourne: "I've got a guy, Gus G., a guy from Greece – not the musical (Grease), the country of Greece"!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O ozzy ειναι ο σατανάς που τρώει νυχτεριδες και ποντικια ασε που η μουσική που παίζει ειναι Heavy Metal παραμερισμένη δηλαδη!!!!

Δεν υπάρχει λόγος προβολής....και ας έχει και τον επιτυχημένο δικό μας Gus G.

 

Oi U2 απο την άλλη είναι rock αλλα το σωστό οχι σαν αυτο του Ozzy του σατανά!!!

 

Οπότε και φυσικά δεν αξιζει να προβληθεί....

Από την άλλη ειναι και το άλλο με τουσ δημοσιογράφους μιλάνε λες και είναι ειδήμονες ενώ δεν εχουν ιδέα τι περιγράφουν, πραγμα που έχει σχολιαστεί και σε άλλο thread. :-X :-X :-X :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς άλλο το budget και αντίστοιχα άλλο to promotion των U2 και άλλο του Ozzy. Επίσης δεν έχει καμία σχέση η δημοτικότητα των μεν με του δε. Δεν είναι θέμα μουσικής και "ποια είναι καλύτερη" (παιδαριώδης προβληματισμός), αλλά καθαρά οικονομικό. Ο Ozzy θα μαζεψει όλους(?) τους μεταλλάδες της περιοχής, οι U2 όλους όσους προλάβουν να πάρουν εισητήριο ανεξαρτήτως του τι ακούνε, οπότε αντιλαμβάνεστε τη διαφορά στο ποιος θα διαφημιστεί και θα συζητηθεί περισσότερο...

 

Οσο για τη σύγκριση του Edge με τον GusG, εντάξει, αυτό είναι αστέιο και που το λέμε. Ο GusG είναι άλλος ένας πολύ επιδέξιος metal κιθαρίστας, ενώ ο Edge δε νομίζω ότι χρειάζεται να πούμε ποιος είναι και τι έχει κάνει σε κάθε επίπεδο. Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.

 

Ας χαλαρώσουμε λοιπόν λίγο, και εγώ προτιμώ πολύ περισσότερο τη μουσική του Ozzy και τα solo του GusG (ή του Zakk Wylde, ή του Randy Rhoads ή όποιον άλλον αντίστοιχο θέλετε) από την μουσική των U2 που με αφήνει απόλυτα αδιάφορο, αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο. Ας χαρεί ο καθένας τη μουσική που γουστάρει, τα άλλα είναι περιττα.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικο πιο πολλοι σπονσορες στους U2

Για 30 αργύρια γίνονται όλα....απο αρχαιοτάτων χρόνων...

 

 

;D ;D ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν ο Edge ήταν από την Άρτα ….δεν τολμάω να φανταστώ τι θα γινόταν !!!!

 

Εγω μπορω,το πολυ-πολυ να γινοντουστασανε σουβλατζης.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πολυ-πολυ να γινοντουστασανε σουβλατζης.... ;D

Έχεις ένα απωθυμένο, νομίζω με τους σουβλατζήδες...από τότε που δεν ανοίξαμε το σουβλατζίδικο στο Βερολίνο... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ένα απωθυμένο, νομίζω με τους σουβλατζήδες...από τότε που δεν ανοίξαμε το σουβλατζίδικο στο Βερολίνο... ;D

 

με την Ελλάδα συνολικά το 'χει το απωθημένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου