Προς το περιεχόμενο

Ηρθε ο καιρος για αγορα μαγνητων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια σορυ για την ταλαιπορια που θα σασ βαλω αλλα ηρθε ο καιρος να βαλω καινουριουσ μαγνητεσ εχω μια Ιbanez RG2570e λοιπον οι μαγνητες που εχει πανω δεν μου αρεσουν δεν λεω οταν επαιζα μεταλ καταστασεισ ηταν οκ αλλα τωρα θελω κατι πιο ροκαδικο-bluesaδικο δλδ αυτα που μελεταω καθημερινα απο τοτε που διαληθηκε το μεταλ γκρουπακι μας κ δημιουργησαμε ενα Ηαrd Rock λοιπον πρωοσοπικα δεν θελω να βαλω Dimarzio εχετε να προτεινετε κατι???εγω προτιμω Seymour Duncan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

seymor duncan jb sh-4 ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΗ ΣΚΕΨΗ!!!! ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ !!!!! ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΕ ΕΡΙΡΗΟΝΕ G-400 (ΤΑΥΡΑΚΙ) ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ!

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα ένα σετ JB (bridge) + Jazz (neck) κάνει σχεδόν για όλα τα είδη μουσικής ειδικά αν τους σπιττάρεις κιόλας. εναλλακτικά θα πρότεινα και '59 στη γέφυρα. Μιλάω πάντα για Seymour Duncan.

Πάντως στα ίδια περίπου χρήματα υπάρχουν και οι Bareknuckles για όλα τα γούσταhttp://www.bareknucklepickups.co.uk/ που είναι custom φάση αλλά πρέπει να τους παραγγείλεις απ'έξω...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εμένα οι πρώτη μου πρόταση θα ήταν JB+59 ωστόσο θα σου πρότεινα και τους Seth Lover η το set που φοράει ο Slash(APH-1 alnico II pro™)που έχουν χαμηλότερη έξοδο και θα κάτσουν καλύτερα σε

blues φάση.Εμένα όταν τους έπειξα σε μια Epiphone LP μου θύμισε παλιό καλό κλασικό ροκ ήχο.Τώρα αν θες να χώσεις λίγο η αρχική μου πρόταση είναι πιο κατάλληλη :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω ανεπιφύλακτα Seymour Duncan αντί για DiMarzio. Η εντύπωσή μου είναι ότι ο γέρο-Seymour είναι από τους λίγους που ξέρουν τί κάνουν όσον αφορά τους μαγνήτες. Εγω εμπιστεύομαι απόλυτα το ToneWizard tool στο site της Seymour Duncan, οπότε δες τί προτείνει. Σε τελική ανάλυση άμα δεν ακούσεις τον μαγνήτη πάνω στην κιθάρα σου, συμπέρασμα δεν βγαίνει, οπότε καλύτερα στις δοκιμασμένες λύσεις. Good hunting φίλε!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλιθεια ειναι πως οι Αph alcino 2 και με ειχαν εντιποσιασει με τον ηχο που βγαζαν κ μαλλον θα καταλειξω σε αυτουσ αλλα τωρα το θεμα που με καει ιδιετερα κ στην θεση του Single ? αφτοσ που εχει πανο ι κιθαρα πρεπει να ομολογισω πωσ ειναι καταραμενοσ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκ πρώτης όψεως ταιριάζουν οι:

 

a) Alnico II Pro Flat (APS-2)

 

b) Vintage Flat (SSL-2), με Alnico V

 

οπότε λογικά τον APS-2 που είναι Alnico II όπως και ο APH.

 

*edit* ΠΡΟΣΟΧΗ να ταιριάζει στη θέση που υπάρχει στο σκάφος. Δες τις εικόνες στη Seymourduncan.com και θα καταλάβεις.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου