Προς το περιεχόμενο

Charvel So-Cal Style 1 - Τελικα την παραγγειλα!


Skropi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ νιτράρισα το μανίκι για να μην λερώνει....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ νιτράρισα το μανίκι για να μην λερώνει....

 

Βρε ιεροσυλε !!! τα μανικια αυτα ειναι για να λερωνονται  ;D

 

@Skropi μεγεια η κιθαρα  ;)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια! Αντε να μαθω και να παιζω και ειμαι κομπλε  ;D Qesh,εμενα ειναι η γιαπωνεζα η σαρβελ,ωραιες και οι σχοιστοματες  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να ξέρεις ότι το ότι είναι φτιαγμένη στην Ιαπωνία δεν την κάνει κατώτερη ;), στην τελική και εγώ γιαπωνέζα πείρα  8) 8) 8)

 

 

Και θέλω να ξανατονίσω ότι αυτή η κιθάρα είναι τρελό βάλιου φορ μάνεη και ας τα κάνουμε μια σούμα.

 

Μαγνήτες ντιμάρζιο ένας με μεσαίο άουτπουτ στο λαιμό και ένας χάι άουτπουτ στη γέφυρα - Άμα τους σπλιτάρει κιόλα θα μπορεί να βγάλει ότι ήχο θέλει (η κιθάρα μπορεί ήδη να αντεπεξέλθει σε κάθε είδος πιστεύω)  

 

Φλούντ ρόουζ που δεν θυμάμαι τι πόρισμα είχαμε βγάλει στο θρέντ που συζητούσαμε αυτά τα τέρατα όταν πρωτοβγήκαν είναι λογικά φτιαγμένο στην Κορέα και αν δεν είναι ισάξιο του γερμανικού τότε είναι το αμέσως επόμενο (νομίζω)

 

Μέιντ ιν τζαπάν να ούμε με λάισενς από φέντερ (που άλλωστε έχει αγοράσει την σαρβέλ) οπότε το σώμα τουλάχιστον έχει ακριβός το ίδιο φίλινγκ και το ίδιο "βόλεμα" με μια στράτο

 

Σκληρή θήκη που πραγματικά και ελέφαντας να την πατήσει δεν θα καταλάβει τίποτα. (πιο πιθανό είναι να την πατήσει νταλίκα-φορτηγό βέβαια αλλά δεν πιστεύω να έχει διαφορετικό αποτέλεσμα (μην το δοκιμάσεις όμως αν σε τρώει η περιέργεια, γιαυτό υπάρχουν οι μύθμπάστερζ ::)))

 

Αυτό είναι περισσότερο θέμα γούστου αλλά το μαύρο χάρντγουερ των σαρβέλ απλά με τρελαίνει ιδικά το πικγκαρντ (απορώ πώς πουλάνε οι σαν ντίμας που είναι γυμνές αφού υπάρχουν και οι σο καλ ???, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου τελικά :-\)

 

 

 

 

Για όσους άρχισαν να γκασόνονται ήδη η σαρβέλ θα κάνει ρε-στοκ τα περισσότερα μαγαζιά πριν το τέλος της χρονιάς οπότε συμμαζέψτε τα περιττά σας έξοδα γιατί λογικά θα φύγουν σαν ζεστά ψωμάκια που λέει και ο ΕΣ-ΕΦ ;D ;D

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό είναι περισσότερο θέμα γούστου αλλά το μαύρο χάρντγουερ των σαρβέλ απλά με τρελαίνει (απορώ πώς πουλάνε οι σαν ντίμας που είναι γυμνές αφού υπάρχουν και οι σο καλ ???, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου τελικά :-\)

 

Εννοεις το pickguard? Γιατι και και οι san dimas μαυρο hardware εχουν

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις το pickguard? Γιατι και και οι san dimas μαυρο hardware εχουν

 

Απ'τη βιασύνη μου τα μπουρδούκλωσα ::) κάτσε να κάνω ένα έντιτ

 

έντιτ και εδώ: η σαν ντίμας έχουν ασημί φλόυντ ρε κανιμόθριε  ;) :D :P τι με μπερδεύεις ???

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

 

έντιτ και εδώ: η σαν ντίμας έχουν ασημί φλόυντ ρε κανιμόθριε  ;) :D :P τι με μπερδεύεις ???

 

μη ξύνετε πληγές

Κάναμε αμάν να ξεκανεΐσουμε τις Epiphone

ενδ οφ τοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια αμερικανα so cal αλλα απ οτι διαβασα (και το περιμενα κιολας) οι γιαπωνεζες  ειναι το ιδιο καλες (και εν αποκλειω το ενδεχομενο να ειναι και καλυτερες)  ;)

 

Ψηνομαι τρελα και για μια http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Guitars/Electric-guitars/Charvel-Pro-Mod-Limited-Wild-Card-Dead-Calm-Aqua/art-GIT0020002-000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εχω ψηθει κι εγω για μια charvel ... το θεμα ειναι οτι εχω ψηθει για αμερικανια και πλεον δεν βρισκω ευκολα και ποικιλια ουτε στον τομαν ουτε στο μιουζικ στορ... ξερετε πουθενα αλλου ? αντιπροσωπος στην Ελλαδα δεν μου βγαζει το σαιτ της charvel ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου