Προς το περιεχόμενο

Έχει δοκιμάσει κανείς την Eric Johnson?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει δοκιμάσει την signature strat του Eric Johnson κανείς παιδιά?

Αν ναι, πώς σας φάνηκε? Η ποιότητά της δικαιολογεί την τιμή της???

 

(ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧ πάλι με βλέπω να "ξηλώνομαι"....:( )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις διαβασει τη σκεψη μου....απο ολη τη σειρα της fender η συγκεκριμενη ειναι αυτη που με ενδιαφερει περισσοτερο..........δεν την εχω δοκιμασει αν και τα specs της με κανουν να ξερογλειφομαι......ειδικα το 12" radius......κερασακι στη τουρτα και το styling της(καραγουσταρω tinted maple necks) και φυσικα βγαινει και στο θεικο CAR........Aν και οσο μπορει αυτο να ειναι κριτηριο τα περισσοτερα που εχω διαβασει στο νετ ειναι εξοχως κολακευτικα.......οι περισσοτεροι μιλουν για ποιοτητα custom shop........Eκει που ξενερωσα ειναι οτι ολοι συμφωνουν οτι το μανικι ειναι σα κουπι........Υπομονη και ολο και καποια θα πεσει στα χερια μας.......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω διαβάσει ΠΑΡΑ πολύ καλά λόγια, αλλά θέλω και τις απόψεις αυτών που την έχουν δοκιμάσει...

Εγώ (στα Γιάννενα) βλέπω να αργώ πολύυυυυυυυ να τη δοκιμάζω...!! :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα με δυο σε μαγαζι του εξωτερικου πριν απο 2 μηνες.Αυτο που μου αρεσε ηταν το ελαφρυ alder σωμα (και οι δυο ηταν πολυ ελαφριες πραγμα που μαλλον δειχνει προσοχη στην παραγωγη),τα jumbo ταστα & οι πριματοι & σκαστοι μαγνητες (αισθητη ελειψη των μεσαιων).

Το μπρατσο ηταν παχυ αλλα οχι οσο περιμενα & ετσι απογοητευτηκα λιγακι,ηταν ομως οντως quartershawn πραγμα που εγγυαται την σταθεροτητα του.Αυτο που δεν μου αρεσε ηταν η απουσια string trees μια που και ακομα με τα stagegred κλειδια η μι & η σι ετριζαν τρελλα (αυτο ομως διορθωνεται με 1 ευρω :wink:) & το single ply pickguard (σκετη αηδια :twisted: )

Η κιθαρα ειχε πολυ καλο καθαρο ηχο αλλα στα βρωμικα μαλλον θα απογοητευσει τους λατρες του υπερβολικου gain μια και οι μαγνητες ειναι σχεδιασμενοι κατα τας επιταγας του E.J και εχουν πολυ διαυγη ηχο που δεν ειναι για πολλα γκαζια (ηταν ομως εξαιρετικοι για medium gain καταστασεις & vintage ενισχυτες).

Η τιμη της ομως ηταν ΠΟΛΥ τσιμπημενη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πιθανώς να έχετε καταλάβει όλοι, έχει ξεκινήσει πάλι η "Αναζήτηση της Χαμένης Κιβωτού...εεεε.. Stratocaster"...

:lol::lol::lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,δεν χρειαζεται να πας & πολυ μακρια (κοιτα την Tele σου!) :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε' date='δεν χρειαζεται να πας & πολυ μακρια (κοιτα την Tele σου!) :lol:[/quote']

 

Μα για strat μιλάω...Από Tele είμαι 1000% ευχαριστημένος! :D

Eννοείς να κινηθώ σε Rockinger πάλι?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε' date='δεν χρειαζεται να πας & πολυ μακρια (κοιτα την Tele σου!) :lol:[/quote']

 

Μα για strat μιλάω...Από Tele είμαι 1000% ευχαριστημένος! :D

Eννοείς να κινηθώ σε Rockinger πάλι?

 

Εσυ τι λες??? :lol: :wink: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου