Προς το περιεχόμενο

Drop tunings pedals


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Μorpheus είναι το μοναδικό πετάλι που αναλαμβάνει αυτή τη δουλειά με αξιοπρεπή τρόπο μέχρι στιγμής. Ακούγεται λίγο "συνθετικό" όσο πιο δραστικό είναι το effect (δλδ. όσο πιο χαμηλά κάνει το transporto). Aν σε ενοχλεί κάπως δεν πιστεύω πως θα βρεις κάτι καλύτερο τώρα. Έχει χρησιμοποιηθεί πάντως χωρίς προβλήματα σε συναυλίες από μερικούς διάσημες μπάντες όπως πχ. οι Mastodon και οι Katatonia. Το Whammy δεν έχει καμία σχέση...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Whammy δεν έχει καμία σχέση...

 

το whammy ( παντα για το 4 μιλαω ) εκτος απο τα αλλα καλουδια που εχει , διαθετει και drop tune mode και ριχνεις τον τονο σου ως και 2 ημιτονια.

γιατι δεν εχει καμια σχεση δηλαδη ;

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην διαλεγεις να κανεις harmonizing ουτε octaver , γιαυτο ακουγονται διπλες οι νοτες.

 

λοιπον επειδη εχω τω γνωθι σε εαυτον και δεν ντρεπομαι να πω την λαλακια που εκανα . την λεω λοιπον... δεν ακουγονταν 2 νοτες... απλα επαιζα σε χαμηλη ενταση και ακουγονταν και η κιθαρα εκτος απο τον ενυσχητη... οποτε ακουγοταν το αποτελεσμα σαν 2 νοτες... ;D ;D

 

ηλιθιος ε ? επιδη εν τω μεταξυ τωρα κοιμαται ο πατερας μου και δεν μπορουσα να το ανοιξω δυνατα εκανα μια ηχογραφηση με την rp και χρησιμοποιησα τον dual rec -whammy-eq και ειδα οτι τελικα πραγματι δεν ακουγονται 2 νοτες...  ;D ;D ;D

 

οποτε με το whammy Της ρπ μπορεις να ριξεις το κουρδισμα με αρκετα καλα αποτελεσματα.

 

Ειμαι διπλα ευχαρηστιμενος γιατι  γλυτωσα τα 180 ευρω και ο ηχος ειναι μια χαρα για τα βιντεο του yοutube αλλα και προβες ( μαλλον  ;D)...

 

ευχαριστω παιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη εχω τω γνωθι σε εαυτον και δεν ντρεπομαι να πω την λαλακια που εκανα . την λεω λοιπον... δεν ακουγονταν 2 νοτες... απλα επαιζα σε χαμηλη ενταση και ακουγονταν και η κιθαρα εκτος απο τον ενυσχητη... οποτε ακουγοταν το αποτελεσμα σαν 2 νοτες... ;D ;D

 

 

καλύτερα απ το να ξυπνήσει ο πατέρας από το Eb  ;D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου