Προς το περιεχόμενο

Mesa dc5-MI audio tube zone-jv strat clip!


stavrilian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α δεν βαριεστε ακουστε ενα κλιπακι που εγραψα με την βοηθεια ενος φιλου.

Η κιθαρα ειναι μια squier JV 57RI και το tube zone να μπουσταρει το ηδη μπουσταρισμενο καθαρο του boogie αλλα και το γκαζι του, ελαχιστο compression και chorus απο TC G major και λιγο reverb στην μιξη για να δεσει με το πολυ ομορφο backing track που βρηκα, τιποτε αλλο...

 

Καποιοι το χαρακτηρισαν τσοντοτραγουδο, περιμενω τις αποψεις σας  ;D

 

Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον εχει την υπομονη να το ακουσει!

 

http://www.soundclick.com/util/getplayer.m3u?id=5897435&q=hi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Bravo Stavrilian, ωραία "το πας".  :)

 

(Όταν είδα το θέμα "Mesa dc5-MI audio tube zone-jv strat ....." προς στιγμήν νόμιζα ότι είναι στις αγγελίες και τρόμαξα για τον τραπεζικό μου λογαριασμό  :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο για το link...

Τα κατάφερα να το ακούσω ...

Σαν κομμάτι έιναι μαμάτο και ο ήχος πολύ ζεστός

 

(Δυστυχώς εγώ στις τσόντες αδυνατώ  :-Xνα παρακολουθήσω :-\ τη μουσική υπόκρουση,μιας και συνήθως με συνεπαίρνει η υπόθεση  :'( και η φωτογραφία :o και γι'άυτο δεν μπορώ να σε βοηθήσω σχετικά με το χαρακτηρισμό του ως τσοντοτράγουδο...)

 

Ειδικά ο πιο fuzzy ήχος της lead εκεί γύρω στο 2'45 νομίζω ότι με ενθουσίασε περισσότερα από όλα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσε.......ωραιο κλιπακι............με ωραιους ηχους και ωραιο παιξιμο...............Με εκανες να νιωσω νοσταλγια για τον DC5 μου που κανει αγραναπαυση στην Κερκυρα....... :) :) :) :) :) :) :)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ fenderiarhs

 

Οντας και συ κατοχος του συγκεκριμενου boogie ισως μπορεις να μου λυσεις μια απορια που εχω... Ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι επισταμενα με στρατ, παιζοντας λοιπον σε διαφορους ενισχυτες καταληγω πως ο DC ειναι ο μοναδικος ενισχυτης που μπορει να γκαζωσει ετσι μια στρατ  ::)  (δεν την εχω δοκιμασει σε αλλους boogie ομως...)

 

Το εχεις παρατηρησει και συ αυτο η κανω κατι λαθος και τσαμπα σιχτηριαζομαι τοσο καιρο οταν προσπαθω να βγαλω παρομιο ηχο σε αλλους ενισχυτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς στιγμήν πίστεψα ότι θα βγεί απο δίπλα η Aria Giovanni με την Jameson και θα μου φάνε τις μπανάνες μου ;D ;D

 

Χωρί πλάκα ο ήχος είναι θαυμάσιος.Όντως εκεί στο 2:45 ο ήχος μου άρεσε και μένα πάρα πολυ ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ fenderiarhs

 

Οντας και συ κατοχος του συγκεκριμενου boogie ισως μπορεις να μου λυσεις μια απορια που εχω... Ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι επισταμενα με στρατ, παιζοντας λοιπον σε διαφορους ενισχυτες καταληγω πως ο DC ειναι ο μοναδικος ενισχυτης που μπορει να γκαζωσει ετσι μια στρατ  ::)  (δεν την εχω δοκιμασει σε αλλους boogie ομως...)

 

Το εχεις παρατηρησει και συ αυτο η κανω κατι λαθος και τσαμπα σιχτηριαζομαι τοσο καιρο οταν προσπαθω να βγαλω παρομιο ηχο σε αλλους ενισχυτες?

 

Μη σε επηρεασω αλλα θα σου πω οτι ενω θεωρω πολυ καλο ενισχυτη τον DC5  δεν μου αρεσει με στρατ και γενικοτερα με single coils.....αναφερομαι κυριως στο lead καναλι του το οποιο νομιζω οτι ακουγεται "σωστα" μονο με διπλους. Στο καθαρο του και στο (pull-push) crunch του φυσικα μου αρεσει εξισου και με στρατ.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου