Προς το περιεχόμενο

patches for TONELAB SE


fuZZed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει πεσει στην αντιληψη μου οτι αρκετοι ζητουν καποια ετοιμα patches για το εν λογω μηχανημα... Μολις τωρα βρηκα μια αρκετα μεγαλη συλλογη με τετοια κ σκεφτηκα να τη μοιραστω...

Βρισκομαι στη δουλεια κ δε τα εχω δοκιμασει, ελπιζω να μη γινει καμια πατατα.....

Αν οντως λειτουργουν θα θελα να μου σχολιασετε αυτα που σας αρεσουν.

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι νομιζω οτι δεν καταλαβαινω τιποτα?μαλλον εγινε πατατα...... ::)

κατι ακαταλαβιστικα βγαζει ....μηπως κανω κατι λαθος?δεν βαζεις απευθειας το link μπας και βγαλουμε καμια ακρη γιατι με ενδιαφερει το θεμα.....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι αλλα δεν εχει αυτο σημασια....εσυ μπορεις να διαβασεις τιποτα απο εκει μεσα κατι ασχετα γραφει εντελως

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα μας "βάζεις στην πρίζα" κι ύστερα σφυράς αδιάφορα !

Μίλα άνθρωπέ μου,πες μας περισσότερα :

Φαντάζομαι οτι  τα καινούργια patches περνάνε στην πεταλιέρα

μέσω midi αλλά δεν θα με χάλαγε μιά λεπτομερής περιγραφή της διαδικασίας.

Επίσης, τι έγινε τελικά, δοκίμασες μόνος σου τά εφέ ή βρίσκεσαι ακομα στη δουλειά  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχας το προγραμμα TONELAB SOUND EDITOR MANAGER οπου απο εκει φορτωνονται, το εχετε??????

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τελικα τα δοκιμασα κ λειτουργουν, οπως προανεφερα ο μονος τροπος που μπορουν να χρησιμοποιηθουν ειναι μεσω της ψηφιακης προσομοιωσης-προγραμματος tonelab se sound editor manager. Πειτε μου συγκεκριμενα περαν αυτου τι προβλημα σας παρουσιαζει για να βγαλουμε ακρη εγω το μονο προβλημα που συναντησα ειναι οτι τα patches ειναι εκατονταδες κυριολεκτικα κ επηξα....

Για το φιλο που ρωταει αν λειτουργουν κ σε LE εχω να πω οτι δε νομιζω να ειναι πληρως συμβατα διοτι το προγραμμα παρουσιαζει μια ψηφιακη απεικονηση του tonelab SE (σαν να βλεπεις τη πεταλιερα στην οθονη του pc) αλλα σιγουρα μια ιδεα οσον αφορα τις ρυθμισεις που ειναι κοινες μεταηυ LE & SE μπορεις να τη παρεις.

Επισης υπαρχει ενα καλωδιο που συνδεει το pc με τη πεταλιερα και μεσω αυτου τα περναει αυτοματα, εγω ΔΕΝ εχω αυτο το καλωδιο κ απλα τις ρυθμισεις που μου εμφανιζει τις περναω με το χειροκινητα.

 

τελως παντων ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΤΕ DOWNLOAD το αρχειο δε σας βγαζει ενα zip φακελο με καμια 150ρια αρχεια;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν υπαρχει ο αντιστοιχος εξοπλισμος....δεν μας λες τι πρεπει να κανουμε ?απο πρεπει να κατεβασουμε το συγκεκριμενο προγραμμα και μετα τι πρεπει να κανουμε?γιατι εμενα με ενδιαφερουν τα patches......τουλαχιστον να εχουμε και εμεις αυτο το προγραμμα να βλεπουμε τις ρυθμισεις......και μετα να τις περασουμε χειροκινητα και εμεις.....

να ρωτησω κατι ασχετο εδω μια και δεν μου απαντησε κανεις....

οταν συνδεω την tonelab στο return του ενισχυτη τη βαζω στο LN MODE ή AMP MODE?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες καλημερα (τεντωμααα),

 

λοιποοον, τα patches ειναι φτιαγμενα απο χρηστες που κατα καιρους γουσταραν αυτο που ακουγαν απο την TL τους και το εσωσαν (export).

Χρειαζεται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το TL sound editor για να δουλεψουν γιατι αλλιως δεν τα "βλεπει" οπως πρεπει το pc. ΔΕΝ ξερω αν δουλευουν ΚΑΙ σε LE, σε SE παντως δουλευουν αψογα.

Απλα πρεπει να κατεβασετε το προγραμμα και να συνδεσετε με midi την πεταλιερα και το pc (μεσω καρτας ηχου προφανως).

Εγω δεν τρελλαθηκα, παλι τους δικους μου ηχους χρησιμοποιω αλλα ειναι ωραιο σαν παιχνιδακι και για να παιρνεις ιδεες για διαφορα, ας πουμε για εφφε που δεν ξερεις πολυ καλα.

 

Δειτε ΕΔΩ http://www.tonelab.net/forum και δωστε προσοχη στα tutorials

 

Ignantios, γι αυτο που ρωτας, βαλ το οπου σου ακουγεται καλυτερα

 

A, ριχτε ρε και καμμια ματια στο manual σας, δεν βλαπτει :P

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πραματα ειναι οπως τα ειπε ο φιλος playloud. Το προγραμμα νομιζω το ειχα κατεβασει ελευθερα απο το επισημο site της vox.. Παρολα αυτα με ενα απλο search ειμαι σιγουρος οτι θα το βρειτε. ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΩ οτι δεν ειναι αναγκαιο να εχετε το καλωδιο συνδεσης, μαλιστα χειροκινητα ειναι κ πιο ευκολα να φερετε τους ηχους πιο κοντα στα δικα σας γουστα!!!

Αν ολα πανε καλα περιμενω σχολια για τα patches......

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου