Προς το περιεχόμενο

Brothers in Plugs - Live at O.A.K.A. Bon Jovi Opening Act


ilias-bip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Είμαι ο Ηλίας Αρωνίδης, drummer στους Brothers in Plugs.

 

Παραθέτω ένα νέο μας βίντεο, live στο ΟΑΚΑ στις 20 Ιουλίου 2011 ως support group στους Bon Jovi!

Ήταν μια αξέχαστη εμπειρία για εμάς.. Soundcheck κάναμε με τον ηχολήπτη των Bon Jovi και τον Νίκο Φουρνογεράκη, μόνο για τα monitor όμως,με κλειστά τα PA γιατί ήταν ώρα κοινής ησυχίας!

Όταν μετά ανεβήκαμε και παίξαμε με το σύστημα ανοιχτό..στην πρώτη νότα ακούστηκε η επιστροφή του ήχου από το στάδιο και πάθαμε σοκ! Ακούγαμε όλοι τέλεια, και μάθαμε πως ακουγόταν και κάτω πολύ καλά! Τεράστιος ήχος! Ειδικά για τα τύμπανα  έχω να σας πω πως είναι συγκλονιστικό να χτυπάς ένα crash και να ακούς τον ήχο να διανύει το στάδιο! Ελπίζω να σας αρέσει το βίντεο! Το επόμενο μας live στο Τώρα Κ44 την Τρίτη 4 Οκτωβρίου!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mπράβο παιδιά, συγχαρητήρια για την επιλογή σας στον διαγωνισμό.

Support σε τέτοιο Live είναι once in a lifetime εμπειρία. Ελπίζω να την απολαύσατε μέχρι το ..μεδούλι.

 

Το συγκεκριμένο κομμάτι είναι πολύ όμορφο. Θα έλεγα ότι ο ήχος σας είναι πολύ ταιριαστός για το ύφος σας, τουλάχιστον στο συγκεκριμένο, και είχατε άνεση και σοβαρότητα στη σκηνή. Εμένα θα μου είχαν κοπεί τα πόδια (και ας έχω παρόμοια εμπειρία στο εξωτερικό). Φαντάζομαι και εσείς θα είχατε τρακ αλλά βγήκε θετικά στα πρόσωπα και στις κινήσεις σας.

Ένα μικρό αρνητικό ήταν μετά το 3:10 τα παιχνιδίσματα στο hihat που ακούγονται ελαφρώς άχρονα. Λίγο δούλεμα εκεί Ηλία που κατά τα άλλα είχες ωραίο groove.

 

Μπράβο πάντως και εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ειδικά για τα τύμπανα  έχω να σας πω πως είναι συγκλονιστικό να χτυπάς ένα crash και να ακούς τον ήχο να διανύει το στάδιο!

 

 

;D ;D ;D

Μπράβο παιδιά. Ο Yameth μου είχε πει τα καλύτερα για εσάς και τώρα κατάλαβα  (άκουσα) το γιατί. Ωραία μπάντα, δεμένη, με ήχο και μελωδία. Και πάλι μπράβο.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εμένα θα μου είχαν κοπεί τα πόδια (και ας έχω παρόμοια εμπειρία στο εξωτερικό).

Εγώ θα είχα πολλαπλούς οργασμούς να ούμε...  :P

 

ΠΟΛΥ ωραίοι παιδιά! Μπράβο και εις ανώτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι σας είναι πολύ ωραίο, ωραίες φωνές, μελωδία (την έχουμε ξεχάσει σε καινούργια κομμάτια).

Ένα μικρό αρνητικό ήταν μετά το 3:10 τα παιχνιδίσματα στο hihat που ακούγονται ελαφρώς άχρονα. Λίγο δούλεμα εκεί Ηλία που κατά τα άλλα είχες ωραίο groove.

Συμφωνώ.

Επίσης η γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται τόσο μακρύ σόλο κιθάρας ή και καθόλου.

Κατά τ' άλλα σας ζηλεύω. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό. Μου αρέσει που κάθε φορά που σας ακούω έχετε μια πιο ρωμαλαία διάθεση. Καλή συνέχεια και εις ανώτερα παιδιά.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια στο νεο αιμα της Ελληνικης Rock!

 

Μπραβο και σ'ευχαριστω που εγραψες λιγο για την εμπειρια σου.

 

Διακρινω και μια σεμνοτητα. Ευγε.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ημουν και γω ενας απο τις χιλιαδες που σας απολαυσαν.

Μπραβο! Θελει πολλα κοτσια για να βγεις και να παιξεις σε τετοια σκηνη.

Και φυσικα σας ζηλευω οπως ολοι. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου