Προς το περιεχόμενο

Brothers in Plugs - Live at O.A.K.A. Bon Jovi Opening Act


ilias-bip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήμουν και γω εκεί και σας απήλαυσα! (Το έχω γράψει και στο Bon Jovi thread  οτι ήσασταν πολύ καλοί!!) Αυτό που μου έκανε φοβερή εντύπωση αρχικά ήταν ο ήχος  μόλις βγήκατε και μετά οι μελωδίες ,η σεμνότητα και η άνεσή σας!

 

Άσχετο,ποια Les Paul είναι αυτή με το bigsby??

 

Πάντα τέτοια!

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολυ ωραια ολα!και το παιξιμο σου(ενταξει αυτο το ξερω... ;))και το κομματι,και ο ηχος,η μπαντα,η εικονα,ολα με κερδισαν!

 

 

 

!) Αυτό που μου έκανε φοβερή εντύπωση αρχικά ήταν ο ήχος  μόλις βγήκατε και μετά οι μελωδίες ,η σεμνότητα και η άνεσή σας!

 

 

 

αυτο ειναι το μονο στο οποιο διαφωνω...σεμνοτητα χρειαζεται οταν παιζεις νεοκυματικες μπαλλαντες στην μπουατ "το νουφαρο"...οταν παιζεις ποπ/'ροκ,στην σκηνη του καραισκακη σε καποιες χιλιαδες κοσμο,ανοιγοντας για μια απο τις δημοφιλεστερες μπαντες στην ιστορια της μουσικης και εισαι και προσωπικη τους επιλογη(απ οτι ακουσα)εχεις καθε λογο και υποχρεωση να κουβαλησεις τονους attitude πανω στην σκηνη... ;)αρκει να μπορεις να το υποστηριξεις μουσικα,το οποιο με σας ειναι δεδομενο...

 

τωρα δυο ερωτησεις...το σετ στα δεξια σου τι κανει?επισης ο θεσαλονικευς(raintear)πισω σου τι κανει???ε?ε?τι ?

 

παντα τετοια!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ Μιχάλη!

 

 

τωρα δυο ερωτησεις...το σετ στα δεξια σου τι κανει?επισης ο θεσαλονικευς(raintear)πισω σου τι κανει???ε?ε?τι ?

 

 

το σετ δεξιά μου δεν είναι γιο τον Θεσσαλονικέα (θα μπορούσε!) Έπαιξε και ένα Δανέζικο γκρουπ, οι Breakers που τους είχαν σε όλες τους τις στάσεις στην Ευρώπη! Ο Θεσσαλονικεύς μας βοηθούσε πάνω στην σκηνή! Εδινε κιθάρες και ήταν σε επιφυλακή για ατυχήματα όπως αυτό που είχα με το hihat clutch που μου ξεβιδώθηκε στο τέλος του βίντεο!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστουμε ολους για τα σχολια σας παιδια!

ποιος/πως σας τράβηξε βίντεο;

Δυο φιλοι μας τραβηξαν που βρισκονταν στην arena  (o ενας απο την Panda Cinematix) και ειχαν στεισει και καμερες σταθερες κατοπιν συνεννοησης με τον manager του live..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστουμε ολους για τα σχολια σας παιδια! Δυο φιλοι μας τραβηξαν που βρισκονταν στην arena  (o ενας απο την Panda Cinematix) και ειχαν στεισει και καμερες σταθερες κατοπιν συνεννοησης με τον manager του live..

AΡΩΝΙΔΗΔΕΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ (ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕ MAIL πριν απο εναμισυ μηνα .

Τωρα για σχολια τι να πω ρε παιδια μακαρι να επαιζα και εγω σ'αυτη την ηλικια σε τετοιο χωρο support se τετοιο ΓΚΡΟΥΠ  ΚΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΕΦΕΥΓΑΝ  τα ΗΙΗΑΤ , ΤΑ ΤΣΙΣΑ ΚΛΠ,ΚΛΠ.

Ηλια εισαι πολυ καλος σε εχω τσεκαρει και σε αλλα  live  στο youtube μην κολωνεις πουθενα.

Μια συμβουλη : ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ (τα χρηματα σας εννοω) οσο πιο γρηγορα και οσο πιο πολλα γινεται.Να ζειτε την καθε στιγμη του ονειρου που τωρα αρχιζει και να εχετε υγεια .Στο τελος θα αναρωτηθειτε τι καζαντισαμε ρε παιδια ; ΔΩΣΑΜΕ ΤΑ ΝΙΑΤΑ μας την Τεχνη  μας και τι πηραμε ;

Προσοχη μην σας ''ξεζουμισουν '' οι επιτηδειοι και στο τελοσ νοιωσετε παρατημενοι και ξεχασμενοι απο ολους (μονο οι γονεις σας δεν θα σας ξεχασουν ποτε).Καλη επιτυχια παιδια .

Μπορεισ να μου πης ποτε και που ειναι το επομενο live (τι ειναι το Κ44 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θερμα συγχαρητηρια!

Το μουσικο σας υφος,το παιξιμο,η εμφανιση σας(ναι,και αυτη  ;)) ειναι ενα συγχρονο πακετο που μπορει να σας οδηγησει εξω απο τη χωρα μας και σας το ευχομαι ολοψυχα!

 

Οσο για το λαιβ,βαλτε το στη βαλιτσα σαν ανεκτιμητο αντικειμενο για μακρινα ταξιδια και μην συνεχισετε την οποια καριερα σας επαναπαυομενοι αναπολωντας τις δαφνες ενος μισαωρου.

Η ουσια ειναι αλλου,ευχομαι να τη βρειτε ΤΩΡΑ που ειστε νεα,φρεσκα παιδια και να κανετε οσα λιγοι εχουν καταφερει!

Το αξιζετε!

 

Και παλι θερμα συγχαρητηρια!

ΚΕΕP ROCKIN'!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια ολα!και το παιξιμο σου(ενταξει αυτο το ξερω... ;))και το κομματι,και ο ηχος,η μπαντα,η εικονα,ολα με κερδισαν!

 

 

 

αυτο ειναι το μονο στο οποιο διαφωνω...σεμνοτητα χρειαζεται οταν παιζεις νεοκυματικες μπαλλαντες στην μπουατ "το νουφαρο"...οταν παιζεις ποπ/'ροκ,στην σκηνη του καραισκακη σε καποιες χιλιαδες κοσμο,ανοιγοντας για μια απο τις δημοφιλεστερες μπαντες στην ιστορια της μουσικης και εισαι και προσωπικη τους επιλογη(απ οτι ακουσα)εχεις καθε λογο και υποχρεωση να κουβαλησεις τονους attitude πανω στην σκηνη... ;)αρκει να μπορεις να το υποστηριξεις μουσικα,το οποιο με σας ειναι δεδομενο...

 

τωρα δυο ερωτησεις...το σετ στα δεξια σου τι κανει?επισης ο θεσαλονικευς(raintear)πισω σου τι κανει???ε?ε?τι ?

 

παντα τετοια!

 

 

 

καταρχάς Respect!!

 

Έπειτα να διευκρινήσω ότι τη σεμνότητα δεν την θαύμασα ως 'φλωριά' αλλά κυρίως σαν ωριμότητα/αυτοσυγκράτηση! Κατ'εμέ ταίριαζε στο στυλ αυτής  της μουσικής. Το γκρουπ έβγαλε κατι φυσικο και αβιαστο.

 

Από κει και πέρα εννοείται ότι από τους πρώτους υποστηρίζω και γω το attitude, τη σκηνική παρουσία, το 'να τα σπάω' που λέει και η νεολέρα- αρκεί να μη μου φεύγουν πολλές πράσσινες στην πορεία! (πολλές είπα- λίγες δεν πειράζει,αν στον κόσμο έχεις πάρει κεφάλια).

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς Respect!!

 

Έπειτα να διευκρινήσω ότι τη σεμνότητα δεν την θαύμασα ως 'φλωριά' αλλά κυρίως σαν ωριμότητα/αυτοσυγκράτηση! Κατ'εμέ ταίριαζε στο στυλ αυτής  της μουσικής. Το γκρουπ έβγαλε κατι φυσικο και αβιαστο.

 

Από κει και πέρα εννοείται ότι από τους πρώτους υποστηρίζω και γω το attitude, τη σκηνική παρουσία, το 'να τα σπάω' που λέει και η νεολέρα- αρκεί να μη μου φεύγουν πολλές πράσσινες στην πορεία! (πολλές είπα- λίγες δεν πειράζει,αν στον κόσμο έχεις πάρει κεφάλια).

Που τη θυμηθηκες την εκφραση ''πρασινες '' εσυ πρεπει να εισαι δικος μας ( +40-55 )

Και μαλλον  εχεις δουλεψει  ''παταρι '' .Συμφωνω σε αυτα που λες ARGYTAR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τη θυμηθηκες την εκφραση ''πρασινες '' εσυ πρεπει να εισαι δικος μας ( +40-55 )

Και μαλλον  εχεις δουλεψει  ''παταρι '' .Συμφωνω σε αυτα που λες ARGYTAR

 

χε χε χε κυκλοφορεί γενικά η έκφρασις (όπως το ξι φαλτσόρε) αλλά είμαι 33 προς το παρόν!

Παταρι ενα φεγγαρι σε φοιτητοταβέρνα πριν καμια δεκαριά χρόνια μπασοκίθαρο ως πάρεργον αλλά μετά με κέρδισε η επιστήμη  :o :o :o :o :o

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου