Προς το περιεχόμενο

Αγορά ηλεκτρ. drums για αρχάριο


Polkiu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tsints ευχαριστώ για την απάντηση!Βρήκα τα Alesis DM6 που μου είπες με 340 ευρώ στο dv247.Εδώ στην Ελλάδα τα βρήκα σε 2-3 μαγαζιά γύρω στα 440 πάνω κάτω...Θα ήθελα να ρωτήσω, όποιος έχει κάνει αγορές από το internet (και συγκεκριμένα από το dv247) αν θα μου βγουν περίπου τα ίδια χρήματα μαζί με τα έξοδα αποστολής σε σχέση με τα μαγαζιά εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πανω απο 300 ευρα,ειναι δωρεαν η μεταφορα!!!!και σε περιπτωση που σου περασει η ερωτηση απο το μυαλο...ναι ειναι αξιοπιστο σαιτ ;D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανω απο 300 ευρα,ειναι δωρεαν η μεταφορα!!!!και σε περιπτωση που σου περασει η ερωτηση απο το μυαλο...ναι ειναι αξιοπιστο σαιτ ;D ;)

στο 247 λεει 249 λιρες δηλαδη 389.21 € (euros)..δεν ξερω βεβαια κατα ποσο θα καθηστερησουν αυτα τα τυμπανα απο το 247,απο τη θεσσαλονικη βεβαια σημερα πηγα να τα δοκιμασω και μου ειπαν 440 ευρω και ετοιμοπαραδωτα..δε μου εδωσαν μπακετα να τα παιξω γιατι λενε θα χαλασουν τα τυμπανα.ε  λ  ε  ο  ς.με τα δαχτυλα λεει δοκιμασε τα..οποιος γνωριζει κατι για το dm6 alesis ας στειλει κατι..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου κανουν 389 ειναι χωρις μεταφορικα!

συνηθως τα στελνουν 1-2 μερες αφοτου στειλες τα χρηματα,και μετα τα πραγματα σου κανουν ενα τουρ την μιση ευρωπη(μπορεις να τσεκαρεις με tracking που ειναι καθε μερα)και ερχονται 7-10 εργασιμες μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Digital Village είναι πολύ καλό μαγάζι κι έχει πολύ καλές τιμές... Τώρα σχετικά με τα DM6... Απ οτι μπορείς να καταλάβεις, το kit που έχω, απο DM6 ξεκίνησε και εξελίχθηκε σ αυτό που είναι τώρα... Δεν είμαι drummer (παίζω αλλα δεν είμαι και drummer) οπότε αυτά που θα σου πώ πάρτα όπως θες... Το μεγαλύτερο μείον του kit ειναι το module! Δεν είναι καθόλου flexible! Βγάζει ενα breakout cable με καρφιά που έχουν συγκεκριμένο μήκος και φυσικά δέν μπόρεις να αλλάξεις και πόλλα πράγματα (να βάλεις πχ variable hihat pedal για να έχεις ήχο και στα ενδιάμεσα απ το άνοιξε-κλεισε ή stereo pads, εκτός φυσικά απ το snare). Το μεγαλύτερο μείον του kit ειναι οτι δεν μπορείς να ρυθμίσεις sensitivity στα pads κι εγώ είχα πρόβλημα με το snare να ακούγετε πιο χαμήλα απ το υπολοιπο kit (όλα αυτα είναι θέματα του module, γι αυτο κι εγω το άλλαξα με το trigger iO)... Τα θετικά του κιτ είναι ο μικρός σκελέτος, πάει κατευθείαν σε usb και τα πολύ κάλα (απο θέμα ευαισθησίας) pads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δε ξέρω αμα μπορώ να κάνω διαφήμιση σε αγγελία μου (άλλα θα το κάνω!)... Πουλάω ενα σετάκι στις αγγελίες, πάνω σ αυτά που λέτε... Έχει τα καλά του DM6 με αρκετά απ τα καλά του DM10 (toms, surge cymbals) και snare με mesh head...

 

Δείτε το -> http://smart.noiz.gr/details.php?id=25842

 

To Millenium PD1010 mesh head πως σου φάνηκε σε σχέση με τα Real head της Alesis; Από θέμα αίσθησης, επαναφοράς, φασαρίας, κλπ. Σκέφτομαι να πάρω ένα 12άρι από Thomann.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Millenium PD1010 mesh head πως σου φάνηκε σε σχέση με τα Real head της Alesis; Από θέμα αίσθησης, επαναφοράς, φασαρίας, κλπ. Σκέφτομαι να πάρω ένα 12άρι από Thomann.

 

πολύ κάλο... Ολοι οι ντράμμερ που έπαιξαν το προτιμούσαν απ τα pads της DM10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου