Προς το περιεχόμενο

Laney GH100TI Tony Iommi Signature


agkalitsas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα και καλή χρονιά!  ;D ;D ;D

Καλησπέρα και καλή χρονιά και σε εσένα Tony.

Εάν είναι το ίδιο άτομο...αυτό το βρίσκω καταπληκτικό!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Και δεν είναι μόνο αυτά... συμμετείχε και με γυναικείο νικ σε άλλα θέματα.

Άβυσσος...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα κ το αστειο ειναι οτι κ στα 3 νικ εχει βαλει αστεια ονοματα κ εχουν το καθενα απο 3-4 μνμτα μεσα στο φορουμ... Αλλα πρεπει να του αναγνωρισουμε οτι το σεναριο κ οι διαλογοι ηταν πολυ καλοι  :P

Ενα νεο ταλεντο γενιεται... Ισως να το ειχε κ εργασια σε σχολη σκηνοθεσιας... Ποιος ξερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, η IP αν είναι πχ. στο ίδιο σχολείο, ίδιο νετκαφέ, αν βουτάνε το ίδιο τζάμπα wifi κλπ. θα ήταν όντως η ίδια, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το άτομο μόλις βγήκε από το ψυχιατρείο... το βέβαιο πάντως είναι η προέλευση του ονόματος Laney. Ίσως να την έχετε ακούσει την ιστορία, και απορώ πώς δεν αναφέρθηκε μέχρι τώρα. Eίναι το πιο εύηχο τμήμα (που απέμεινε περιφερόμενο δεκαετίες ολόκληρες από στόμα σε στόμα) της ελληνικής λέξης "ξεκολλάνε" που αναφερόταν συνεχώς από πολλούς Έλληνες roadies του Iommi - και όχι μόνο - όταν έβλεπαν τα tube sockets να κλατάρουν με την πρώτη μετακίνηση των ενισχυτών αυτών. Δεν γνωρίζω αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα μέχρι σήμερα γιατί μου είπαν πως είναι αρκετά περίπλοκο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βέβαιο πάντως είναι η προέλευση του ονόματος Laney.

Πες μου ότι μας κάνεις πλάκα...

 

edit .... Είμαι σίγουρος.....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλά, η IP αν είναι πχ. στο ίδιο σχολείο, ίδιο νετκαφέ, αν βουτάνε το ίδιο τζάμπα wifi κλπ. θα ήταν όντως η ίδια, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το άτομο μόλις βγήκε από το ψυχιατρείο...

Είναι ο ίδιος διασταυρωμένα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ότι μας κάνεις πλάκα...

 

Kαθόλου. Μου το έχουν όντως πει Έλληνες roadies - πάντα μου αρέσει να μιλάω με στοιχεία. Μου είπαν επίσης πως το πρόβλημα έγκειται στην κόλλα που βάζουν. Η μοναδική που μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε εκείνο το σημείο λόγω της αντοχής σε υψηλές θερμοκρασίες και τοροειδή φαινόμενα μαγνητικής υπεραγωγιμότητας είναι εκείνη που - συμπτωματικά - χρησιμοποιούν και σε μερικές Les Paul για να κολλήσουν τα καπάκια από καπλαμά. Υπάρχει βέβαια ένας μύθος πως ο καπλαμάς ρουφάει μερικές ωφέλιμες ηχητικές συχνότητες (κυρίως μεσαία), και ορισμένοι λένε πως για αυτό εκείνες οι LP δεν ακούγονται καλά. Στην πραγματικότητα υπεύθυνη είναι η κόλλα.  ;) Ειδικά στους Laney όμως το περίεργο και οξύμωρο είναι πως προσφέρει ένα αδιαμφισβήτητο ηχητικό πλεονέκτημα! Απλά το κακό είναι πως δεν κρατάει πολύ καλά τα sockets στη θέση τους...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου